Spartaczona operacja ginekomastii, jest szansa to poprawić?

Mtgm

New member
Kilkanaście lat temu gdy byłem dzieckiem leczyłem się endokrynologicznie w szpitalu w Prokocimiu. Wykonany tam został zabieg ginekomastii. Byłem wtedy dzieckiem i niewiele pamiętam ale jedna rzecz utkwiła mi w pamięci. Po zabiegu nadal tam jeździłem i w pewnym momencie obejrzał mnie inny chirurg. Gdy tylko zobaczył efekt operacji oczy mu się szeroko otwarły i zapytał kto przeprowadzał zabieg. Wtedy nie rozumiałem o co chodzi, dziś jak patrzę na swoje blizny to krew mnie ze złości zalewa co mi zrobiono. Jakieś 2 lata po pierwszej operacji przeprowadzono plastykę blizn więc było jeszcze gorzej niż zobaczycie zaraz na zdjęciach.

Oglądałem kilkanaście efektów operacji przed i po zabiegach i u większości osób blizn praktycznie nie widać albo są one bardzo małe często punktowe bo nawet nacięć nie robili tylko wprowadzali pod skórę takie "odsysaki" (nie wiem jak to się fachowo nazywa) ewentualnie małe nacięcia tuż obok brodawki. A u mnie wygląda to tak:

https://i.imgur.com/6o3xgrp.jpg
https://i.imgur.com/n7HjgjI.jpg

A zdjęcia nie oddają w 100% jak to na żywo wygląda a wygląda jeszcze gorzej. Sutki zdeformowane, piersi zapadnięte i do tego jeszcze te olbrzymie blizny. Moja nadwaga nie pomaga ale z tym akurat sobie poradzę, 7 kilo już zgubiłem, docelowo jeszcze 15 chcę zrzucić zanim zatrzymam wagę i wiem że mi się uda bo jeszcze chyba nigdy w życiu nie byłem tak zdeterminowany jak teraz.
Parę lat temu pojechałem nad wodę i to był pierwszy i ostatni raz. Skończyło się tym że przeleżałem całe popołudnie niby się opalając na brzuchu bo jak tylko wstałem miałem na sobie wzrok wszystkich.

Teraz zastanawiam się czy istnieje możliwość korekcji tych blizn i poprawienia wyglądu sutków czy przy tak dużych zniszczeniach mogę o tym zapomnieć zwłaszcza że mają one już kilkanaście lat? Myślę nad prywatnym zabiegiem w jakiejś klinice (najlepiej Kraków/Tarnów lub małopolska) ale nie mam pojęcia do kogo się udać z tym problemem. Próbowałem szukać na necie ale wyskakują sami spece od przeprowadzania zabiegu ginekomastii a nie poprawiania blizn.
Najbardziej boję się że wydam kilka tysięcy złotych na zabieg który okaże się nieskuteczny albo jeszcze bardziej pogorszy sprawę i przysporzy mi dodatkowych problemów zdrowotnych. Nasłuchałem się już trochę o nieudanych operacjach plastycznych.

Ma ktoś namiary na jakichś fachowców którzy mogliby mi faktycznie pomóc?
 
Do góry