• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Skierowanie itd.

sojer

New member
WItam. Właśnie dzisiaj po latach bicia się z myślami postanowiłem, że coś z tym swoim życiem zrobię i pójdę do urologa. I tu mam parę pytań.
Aktualnie mieszkam w akademiku i do domu, do swojego lekarza rodzinnego mam dość daleko żeby latać tam po skierowanie.
W związku z tym czy mogę iść tu gdzie studiuję do byle jakiej przychodni i tam mnie przyjmą i wypiszą skierowanie, czy może lepiej od razu umówić się prywatnie do urologa bez skierowania, ile by to wówczas mogło kosztować (sam zabieg wolałbym na NFZ)?
 

Klaus1

New member
Najpierw zadzwon do jakiejs przychodni urologicznej i spytaj ile sie czeka na wizyte u urologa na NFZ. Ja musialem czekac jakos pol roku, powtarzam, na WI-ZY-TĘ. To wolalem isc prywatnie za stowke, na drugi dzien...
 

Ambroży

New member
Pol roku na sama wizyte? To ladnie, jakby ktos mial jakas dolegliwosc z penisem, to po pol roku moze ona sama przejsc, a my nadal bysmy czekali na wizyte...
Wracajac do tematu. tak jak napisal Klaus, okolo 100zl kosztuje prywatna wizyta, ale tutaj masz ten plus, ze czekasz max pare dni, to samo z zabiegiem. Tylko zabieg juz kosztuje mniej wiecej od 700 do 1500zl, zalezy od miasta i przychodni. Ja mialem robione w Krakowie za 700zl, plus 100 wizyta, a wszystkie wuizyty kontrolne gratis, wiec troszke musialem wydac, ale i tak znacznie mniej niz kilka innych osob. W moim przypadku w piatek zadzwnile do przychodni, na poniedzialek zostalem umowiony na wizyte, a w srode lezalem juz na stole operacyjnym ;)
 

Klaus1

New member
Zeby cie kolego pocieszy to ja prywatnie poszedlem do urologa, wypisal mi skierowanie na NFZ. Tak wiec nic nie placilem, po 2miesiacach czekania okazalo sie ze moje miasto nie robi juz takich rzeczy na nfz wiec zaczalem dzwonic po okolicznych miastach. Udalo sie, dzwonie przestawiam sprawe 'czy moglby pan byc jutro na 16?'

Oczy mi wyskoczyly, co robic jak to juz? Ale zgodzilem sie. Godzina drogi w jedna strone i pojechalem... :)
 

Podobne tematy

Do góry