Seks, czy szkodzi po całkowitym obrzezaniu?

GSX-R

New member
Witam,

24 grudnia miałem zabieg całkowitego obrzezania. W tym momencie mam nadal bardzo dużą bliznę z "ząbkami/kuleczkami" (bardzo martwi mnie, że to zostanie na zawsze). Blizna nie boli, ani nie ciągnie tylko niezbyt atrakcyjnie wygląda, stosuję CEPAN 2x dziennie. Pierwszy raz użyłem penisa jakieś 3 tygodnie po zabiegu (seks oralny). Od tygodnia używam już prawie codziennie (seks tradycyjny i oralny). I teraz moje pytanie? Czy to ma zły wpływ na bliznę i czy może jakoś zaszkodzić gojeniu? Boję się, że przez to te "kulki" nigdy nie znikną, ale też trochę ciężko się powstrzymać.
 

CBF

New member
Witaj,
Pierwszy stosunek oraz masturbację po zabiegu można odbyć dopiero po upływie 4-5tyg a to dla tego, że do tego czasu blizna jest jeszcze bardzo delikatna, łatwo ją uszkodzić a wtedy nie trudno o zakażenie. Możesz nie martwić się aktualnie o wygląd penisa ponieważ blizna stopniowo się rozciąga i może to potrwać nawet do 6mc. Nie zapominaj o regularnym stosowaniu maści, jeśli nie widzisz żadnych efektów po cepanie możesz spróbować Contractubex. Co do seksu to unikaj pozycji bardzo obciążających członka np na jeźdźca.
 

GSX-R

New member
Dzięki bardzo za odpowiedź. Czyli pozostaje cierpliwie smarować i nie szaleć za bardzo :wink:
 

CBF

New member
Oczywiście... Na noc możesz stosować opatrunki : żel contractubex na to pasek delikatnej folii oraz gaza.
Efekty będą bardziej widoczne ponieważ kontakt żelu ze skórą będzie dłuższy niż przy tradycyjnym smarowaniu.
 

CBF

New member
Żel - folia - gaza

Dlatego, że żel szybko wysycha i błyskawicznie wsiąka w gazę, folia opóźni ten proces co będzie skutkować lepszymi efektami.
 

pawel007007

New member
A w które miejsce smarować ten contactubex?, miałem plastykę + wędzidełko
czyli rozumiem że okolice wędzidełka i w miejsce szwów na napletku?,
 

Podobne tematy

Do góry