• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ryzyko zakażenia po obrzezaniu

cultus

New member
Jak byś miał rzeczywiście jakiś problem z zakażeniem pojawiłaby się gorączka ;D Nie martw się kolego na zapas , ja jestem 8 dzień po zabiegu i też mam lekko żółte opatrunki , ale to chyba wina szwów rozpuszczalnych . Widzę , że ładnie się wszystko goi , jak tam nadwrażliwość ?
 
Jak dla mnie wygląda nieźle jak na 9 dni i... nie bardzo widzę tę ropę.
Z sepsą nie świruj bo to chyba za dużo telewizji ;) Zakażenia można dostać od każdej, nawet drobnej rany więc z obrzezaniem nie jest inaczej ale po to się zabiegi robi w szpitalach a nie u rzeźnika, żeby zakażeniem się nie kończyło ;)

Prócz octeniseptu może moczyć sprzet w Rivanolu albo smaroć maścią Rivel.
Trochę łatwiej wtedy dokładnie dotrzeć do niektórych miejsc
 

szymon1

New member
Ja tam zadnych plamek nie widze, lekko podpuchniety jest nos go zwroconego ku gorze i sie nie forsuj, a jak faktycznie cos cie nie pokoji idz do swojego lekarza na kontrole
 

dmc57

New member
Dzięki panowie za rady, dziś wszystko zasycha i jest malutki zółty strup, a czy możliwe jest żeby pod skórą oponki ciągle była ropa? Pielegniarka w szpitalu kazała mi chodzić bez opatrunku w luźnej bieliźnie, mówiła, że taka jest tendencja. Czasem ze szwów pojawia się gęsta zółta wydzielina, lecz dziś już mniej. Mam jeszcze pytanie - octisept jest skuteczny w zwalczaniu bakterii? Psikam wszystko kila razy dziennie
 

PiterPzn

New member
Mi doktor zaraz po sklejeniu Przyjaciela do kupy zaznaczył, że może pojawić się żółty strup, to nie jest ropa i jest to normalne przy gojeniu się. Poprzeglądaj forum, dużo jest tematów odnośnie żółtego strupa xD
 
Panowie jeszcze mam pytanie odnośnie wczorajszego tematu, oto zdjęcia:
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
Czy to pod wędzidełkiem (pos oponką wedzidełka, jedna plama jest wokół szwa) to własnie ropa, pod latarką jest zółtawe choć jak to psikam octeniseptem lub pod prysznicem to nie schodzi, jest niby luźna ale nie można tego usunąć, to jest ropa? Zakażenie?



Moim zdaniem to normalny strup - sam miałem podobny.
Absolutnie tego nie usuwaj na siłę. to tylko opóźnia gojenie rany
 

Podobne tematy

Do góry