• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Rozrywająca się rana po plastyce

kamilkamil1337

New member
Cześć. 10 dni temu miałem plastykę napletka. Wszystko ładnie się goi z jednym wyjątkiem. Z jednej strony zrobiła się ranka, która nie może się zagoić. Tzn. w ciągu dnia wszystko jest ok, ale w nocy w czasie wzwodu rana znowu się otwiera, co powoduje szczypanie i trudność z gojeniem. Oczywiście muszę jeszcze trenować napletek i przy tym również rana lekko szczypie i się otwiera. Byłem na wizycie kontrolnej u lekarza po 5 dniach i dołożył w tamto miejsce 3 nowe szwy, ale wydaje mi się, że nie za wiele to dało.
Co mogę zrobić żeby przyspieszyć gojenie? Ewentualnie jak długo będzie się goić coś takiego?
 

Dawid88

Active member
Będzie się goiło jak skaleczenie czy rana która nie jest zszyta, dbaj o higienę i pilnuj żeby to się nie otwierało bardziej więc unikanie wzwodów przede wszystkim.
 

kamilkamil1337

New member
Będzie się goiło jak skaleczenie czy rana która nie jest zszyta, dbaj o higienę i pilnuj żeby to się nie otwierało bardziej więc unikanie wzwodów przede wszystkim.
No tak, tylko mam wrażenie że wpadłem trochę w błędne koło tzn. codziennie w nocy mam wzwody, których nie da się kontrolować i wtedy rana się rozrywa, no i dodatkowo musze ćwiczyć napletek przy czym też rana się rozrywa, więc jak tylko rana zdąży się jako tako zasklepić to za chwile znowu jest otwierana.
 
Do góry