• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Różowy łupież

meski

New member
Cześć wszystkim!

Od jakiegoś czasu mam problem z łupieżem i skóra mnie mocno niepokoi. Wyczytałem, że to może być łupież różowy Gilberta ( Łupież Gilberta - jak z nim walczyć? | Centrum Dermatologiczne FEBUMED - leczenie łuszczycy, AZS i egzemy ) i mam pytanie czy ktoś z Was zmagał się z tym problemem? W tym artykule napisali, że sam zniknie po kilku miesiącach, no ale to jednak trochę długo. Stosuję się do ich zaleceń od kilku dni i mam nadzieję, że mi przejdzie, ale chciałem poszukać u Was pocieszenia. Czy mieliście taki problem?
 
Próbuj płukac włosy wywarem/naparem z suszonych liści brzozy, podobno pomaga ale mi nie pomogło. Lepiej u mnie wypadł napar z tymianku(w kazdym sklepie spozywczym). Dodatkowo wzbogać swoją dietę w warzywa i owoce, odpóść sobie smieciowe jedzenie. Aha i myj włosy samą wodą, unikaj produktków chemicznych(kolorowe mydła i szampony - jesteś facetem więc nie musisz przesadnie dbać o włosy), ja myłem szarym mydłem. Prawie pozbyłem się łupieżu, byłem na wyjeździe majowym, umyłem włosy jakims kolorowym mydłem i wszystko wróciło... Od nowa robie napary z tymianku...
 

maksoni

New member
Jest to na pewno różowy łupież Gilberta. Miałem identyczny problem. Byłem u lekarza okazało się, że nie wiadomo z czego to się wzięło ... ogólnie sam od siebie automatycznie schodzi do 2 miesięcy:) więc nie ma co kupować maści.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
L Szampon na łupież Inne 5

Podobne tematy

Do góry