• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Rozejście sie rany po obrzezaniu. 3 tygodnie po zabiegu ☹️

żelek11

New member
Witam



Miałem wykonany zabieg obrzezania + plastyka wędzidełka w 27.04 w sumie gojenie przebiegało w porządku, krwawienia dużo nie było do pewnego momentu. W jednym miejscu, w kilku szwach pojawiła się ropa, okazało się po bliższym przyjrzeniu, że szwy nie są złapane, one były jakby w razie. Po dwóch tygodniach udałem się na wizytę kontrolną, teoche zaniepokojony, bo ta ropa wciąż tam sie zbierala i w sumie poczułem się trochę zbyty, wizyta przebiegla szybko, zaglądnął chwile , wynaciagal, wedle doktorka wszystko goi sie jak naleezy, zalecił przemywanie myslem szarym i jak szwy odpadną to w sumie już po robocie, to można zacząć używać. Takie były słowa. Dziś mija tydzień po wizycie i dokładnie 3 tygodnie od zabiegu, szwy zacząłem gubić od jakichś 4 dni, zostało ich zaledwie 3 ale.. ale przeraziło mnie okropne rozejście sie rany, prawdopodobnie podczas wzwodu, zauważyłem dziś pod prysznicem, jak szwy mi stamtad odpadly. Warto wspomnieć, ze jest to dokładnie to miejsce, gdzie ze szwow wydzielala sie ropa .Piszę tutaj, bo raz , ze jestem teraz poza krajem że względu na charakter pracy i zjadę dopiero w środę a dwa... bo się po prostu załamałem. Dodatkowo wydaje mi się, że estetycznie to jest to wykonanie giga lipnie. Za cały zabieg dałem 6 koła z czego obrzezanie to 4.5 , plastyka to 1.5k.



Jestem ciekaw w sumie co napiszecie, wygląda to potwornie, pod palcem czuć w jednym miejscu twardą gulę, skóra się rozerwała paskudnie. Narazie napisałem do lekarza , który wykonywał zabieg chociaż wątpię, aby zdołał odpisać cokolwiek bez umówienia się na wizytę, bo przecież musi zarabiać na takich jak ja. I tak nie mam możliwości aby iść teraz na wizytę więc poczytam co o tym sądzicie. Zdjęcia niżej.
 

żelek11

New member




 

dandoo

Active member
masz tu wielu dobrych lekarzy, najważniejsze dbaj o higienę i pewno czeka cię ponowna wizyta w miarę szybko. poza tym przepłaciłeś za zabieg, którego efekty szycia są mizernee
 

flader

Active member
Chryste, ile? 6 koła za obrzezanie? 2 albo 3 to rozumiem, ale 6 koła? Strasznie ci współczuję, bo to po prostu rabunek w biały dzień i faktycznie robota jest słabo wykonana. Na pewno wystaw gdzie się da opinie temu lekarzowi, bo to wygląda jak fuszerka za ogromne pieniądze, ale to dopiero po tym gdy wszystko się zagoi.

Na razie zostało czekać, sam zobaczysz jaki będzie efekt końcowy, ale głowa do góry, bo ciało potrafi się regenerować w niesamowity sposób u niektórych ludzi. Nie ukrywam jednak, że może czekać cię poprawka. Warto jednak wtedy odrobić lekcje i pójść do dobrego lekarza, ale to już temat nie na teraz, bo minimum czasu to jakieś pół roku zanim możesz o tym myśleć.
 

żelek11

New member
Mam nauczkę, bo w sumie decyzja podjęta była na szybko, chciałem mieć to głowy. Oczywiście uprzednio sprawdziłem opinie i doktorek miał je dość dobre ale to opinie ja znanym lekarzu i nie były to tylko opinie z obrzezania, te w sumie widziałem dwie. Ehh. No trudno, mam za swoje. Wygląda to paskudnie. W dodatku od doktora dostałem taką odpowiedź : "Witam Panie *****! Nie można tego ponownie zszywać. Musi Pan w pierwszej kolejności zadbać o czystość tej okolicy tzn mycie wodą i szarym mydłem 2, a nawet 3 razy dziennie. A napletek powinien być po umyciu odprowadzony żeby niepotrzebnie nie rozciagać skóry prącia. Pozdrawiam serdecznie! ". Czyli w sumie dalej czuję się zbyty , nie ma nic wytłumaczone co z tym dalej, ile to powinno się goić, czy stosować jakiś krem na blizny potem itd. Ręce opadają... No trudno... pozdrawiam wszystkich
 

MarcinBbb

Member
To jest najgorsze lekarze uważają się za nie wiadomo jakich specjalistów kasują nie wiadomo ile a nie potrafią prawidłowo założyć 20 szwów .

Wystaw lekarzowi negatywna opinie, tylko na znany lekarz to raczej nie możliwe, ten portal jest zrobiony tak ze zatwierdzają tylko pozytywne opinie .
Tylko licz się z reakcja lekarza , do mnie lalkarz jak mu wistawilem zła opinie napisał
e-mail ze wytoczy mi proces o zniesławienie.

Dobrze ze masz zrobiony loose styl , wiec jeśli zrobi się gruba blizna to masz możesz zrobić poprawkę , tylko jedz do Poznania do dr Tondel .
 

żelek11

New member
Po tym już nigdy nie będę zwolennikiem, że cena to i jakość, a w usługach to tak przecież było... w ogóle macie jakieś rady, jak sobie z tym poradzić teraz, żeby ta otwarta rana jakoś się zagoiła? Czym to mam przemywac, żeby tego nie pogorszyć? Narazie próbuję to szarym mydlem i lekko gąbką.. nie mam pojęcia co to z tym robić. Do jakiego lekarza powinienem się udać po zjeździe, żeby mi doradził ? Urolog czy chirurg? Powiem szczerze, że to była jedna z bardziej odważnych decyzji w moim życiu, bo dotąd to z lekarzy to tylko ortodonta czy dentysta, ale cholera, strasznie się zniechęciłem. Dzięki za rady.
 

żelek11

New member
Ciekawi mnie też, dlaczego lekarz
Odpisal, że nie można tego ponownie zszywać. Boję sie, żeby nie wdała się w to żadna infekcja. W ogóle w załączniku załączam jak to wyglądało wcześniej kilka dni, nim rana się rozeszła. Może to moja wina, że tak się stało. Ale to miejsce mnie niepokoiło właśnie, bo zaczal się tam robić stan zapalny
 

MarcinBbb

Member
Wyglada jak by tam nitki od szwów się ułożyły w miejscu szycia i to mogło spowodować jakiś mały stan zapalny i skora się nie zrosła prawidłowo.
 

flader

Active member
Ciekawi mnie też, dlaczego lekarz
Odpisal, że nie można tego ponownie zszywać. Boję sie, żeby nie wdała się w to żadna infekcja. W ogóle w załączniku załączam jak to wyglądało wcześniej kilka dni, nim rana się rozeszła. Może to moja wina, że tak się stało. Ale to miejsce mnie niepokoiło właśnie, bo zaczal się tam robić stan zapalny
Rozejście rany się zdarza, ale lekarze praktycznie nigdy nie szyją tego raz jeszcze, bo tu należy dać przejść ranie przez proces ziarniowania, czyli naturalnego zejścia się skóry. Akurat tutaj to nie jest nic nowego.
 

żelek11

New member
Trzeba odczekać. Ja też miałem rozejście się rany.
U Ciebie wyglądalo to na dosyć równe rozejście sie, u mnie jest to okolica wędzidełka i ta rana ma dziwny kształt. Jak dbałeś o te ranę, w jaki sposób powinienem ją przemywać, rozumiem, że nie powinienem tej skóry na siłę scalać jakimis plastrami tylko zostawic tak jak jest?
 

Trolo

Well-known member
Zrośnie się. Teraz będzie proces ziarnowania. Potrwa to około 2-4 tyg. Dobrze Ci lekarz zalecił, żeby nie naciągać tego niepotrzebnie bo to co się zrośnie Ty będziesz rozrywał. Do mycia odsłaniaj tyle ile trzeba. Teraz ważna jest higiena. Rozeszło się pewnie przez wzwód. Opuchlizna + wzwód = rozejście bo musi coś puścić. "Starych" ran się nie szyje czyli takiej jak jest u Ciebie.
 

żelek11

New member
Dzięki, trochę już się uspokoiłem i pogodziłem z tym, że najwyżej będzie poprawka za jakiś czas. Jestem umówiony do chirurga na wtorek, bo dopiero wtedy będę w domu , żeby mi to obejrzał bo mam podejrzenie, że wdała się już jakas infekcja, mimo, że starałem się to myć 4- 5 razy dziennie.. to też mnie cholera załamuje, staram sie dbac jak nalezy i takie coś. Bielizne zmieniam co chwilę a mimo to czuję nieprzyjemny zapach za każdym razem , jak się to tego mycia zabieram.. myje Woda z szarym mydlem. Z tej rany wydziela się taka kleista wydzielina przezroczysta, uznałbym to jako normalną rzecz przy gojenie tylko ten zapach brzydzki .. no i ta rana styka mi się z żołędzią , przez co ta też się klei po jakimś czasie i ten zapach się tam rozprowadza.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

AntyBot

New member
U mnie też była prawie wygojona rana. Nagle zaczęła się rozchodzić, nie znam powodu ale mogła to być kwestia rozpuszczających się szwów ale nie do końca. Mam wrażenie, że to reakcja na za długo pozostawione szwy. Sam te szwy wyciągnąłem (dość drastycznie to brzmi) i stosowałem żele typu granugel, octenigel. Trochę na początku zbliżałem ranę do siebie stripami. Wygoiło się, chociaż miałem stresa. Blizna w tym miejscu jest dość gruba i twarda
 

Podobne tematy

Do góry