Rana kiepsko się zrosła - proszę o opinie (2 tyg. po) + zinalfat czy contractubex?

l21

New member
Witam, jestem dokładnie 2 tygodnie po zabiegu plastyki napletka i usunięcia wędzidełka. O ile wędzidełko super się zagoiło, o tyle rana z przodu wygląda moim zdaniem źle. Jestem w stałym kontakcie mailowym z lekarzem, zalecał stosowanie plastrów steristrip łączących ranę, ale to niewiele dawało, gdyż zwyczajnie nie trzymały. Pojutrze idę na kolejną wizytę kontrolną, ale proszę o opinię jak bardzo źle waszym zdaniem to wygląda i ewentualnie jakie będzie miało to skutki?
Zdjęcie tutaj: Imgur: The most awesome images on the Internet

Druga sprawa: lekarz zalecił usunięcie szwów i stosowanie kremu zinalfat, ale tutaj moje pytanie czy miał ktoś styczność z tym kremem? Czy lepiej zastosować polecany tu contractubex?
 

moraj

New member
czesc nie ma tragedi wszystko ładnie się zagoi maści na blizny wszystko wygładzą pozniej ale lepiej będzie jak dostosujesz się do porad lekarza :) dwa tygodnie to zbyt krótki czas żeby dokładnie stwierdzić
 

l21

New member
Nie, ale przy naciąganiu widać było, że rana jeszcze się nie zrosła, więc przypuszczam, że blizna byłaby spora, dlatego lekarz zszył jeszcze raz.
 

l21

New member
Gdyby jeszcze kogoś to interesowało...
UPDATE: po drugim szyciu wszystko się ładnie zrosło, teraz będę stosował contractubex, by pozbyć się tej twardej skóry na bliźnie. To chyba jedna z moich ostatnich wizyt na forum, dzięki i powodzenia wszystkim! :)
 
Rozpoczęty przez Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
S Choroba weneryczna? Niezagojona rana po obrzezaniu Inne 9
T Rana po zabiegu Krótkie wędzidełko 3
P Rana Po zabiegu obrzezania 1
M Rozeszła się rana? Po zabiegu obrzezania 0
N Rana po odklejeniu skóry Obrzezanie 0
Podobne tematy

Do góry