• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytanie przed

pitrula

New member
Siemka,
Mam może dość głupie pytanie ale może dacie rade pomóc.
W wieku 18 lat zrobiłem laserowy zabieg wedzidelka, niestety pozostała blizna która w dalszym ciągu przeszkadza. Byłem u lekarza, który powiedział ze muszę wykonać obrzezanie. Przykładam się do tego, może się uda w tym miesiącu zrobic. Moim pytaniem byłoby co Wy powiedzieliście znajomym itp?
Pracuje z dziećmi na basenie, często muszę wchodzić do wody. Wiec na 100% muszę powiedzieć coś pracodawcy. Kiedy będę mógł wrócić do pracy wg was?
jak się do tego przygotować psychicznie? Dzięki!
 

dandoo

Active member
pracodawcy znajomym nic nie powiedzieć ale nie będziesz mógł chodzoć na basen min miesiąc, pracodawcy powiesz, że masz zabieg i w związku z gojeniem rany nie możesz się kąpać ani uczęszczać na basen. nie masz obowiązku mówienia co robisz, dane zdrowotne są poufne. robisz obrzezanie ze wzg na bliznę czy stulejkę? bo jeżeli na blizne tylko to nie wiem czy bym poszedł, aż tak źle to wygląda przecież po obrzezaniu będxiesz miał kolejną blizne, nie rozumiem Twojej logiki. a co donprzyjaciół jak masz zaufanych to wiadomo zawsze możesz powiedzieć… miłego
 

flader

Active member
Jeśli sama blizna przeszkadza, ale napletek działa jak należy to zrób sobie usunięcie wędzidełka a nie obrzezanie.
 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
Zależy jakie masz relacje z pracodawcą, jak spoko albo mówisz w prost, że masz zabieg i przez okres gojenia, ok miesiąca, Cię nie będzie i powinno wystarczyć, jak zwierzchnik jest słaby i będzie cisnął, abyś był, to po prostu dzwonisz, mówisz, że idziesz na zwolnienie i lekarz powiedział, że +- miesiąc.
Możesz poprosić na początek o 2 tygodnie i zobaczysz co dalej. Bo inaczej jest, gdy siedzisz ciągle w wodzie, a inaczej jak raczej jesteś na brzegu.
Pracodawca nie ma prawa pytać o przyczynę.

Wrzuć zdjęcia i zobaczymy czy cięcie potrzebne, chociaż piszesz, że działa dobrze.

Może wystarczy poprawka po laserze i tyle, a wówczas szybciej wrócisz do pracy.
 

richyrich

Active member
Do pracy to byś mógł wrócić i po pierwszym tygodniu tak naprawdę, niektórzy dają radę nawet szybciej, ale z tym moczeniem w wodzie to słabo...miesiąc jak nic więc najlepiej L4 jak nie chcesz się nikomu tłumaczyć
 

pitrula

New member
 

Trolo

Well-known member
To wcale nie wygląda źle. Ten dyskomfort to podczas seksu się pojawia? Podczas masturbacji czujesz, że faktycznie blizna ciągnie?
 

Trolo

Well-known member
No tak może być, sprawdź jak jest jak masz nawilżony żołądź i napletek kremem czy oliwka. Z powodu samego podwijania przy masturbacji bym się nie obrzezał. Bo szkoda się ciąć, żeby tylko przy waleniu fajnie wyglądało.
 

flader

Active member
Patrząc na te zdjęcia wydaje mi się, że masz niewielkie przewężenie napletka, ale jeżeli nie przeszkadza w seksie to raczej nie ma sensu ciąć. Blizna na wędzidełku wygląda w porządku i nie wygląda jakby ciągnęła żołądź do dołu, także to raczej nie jest problem. Jak już to napletek.
 

flader

Active member
Możesz spróbować. Jeżeli lekarz nie chce cię urobić na obrzezanie to powinien dać ci szansę pobawić się maściami sterydowymi, ale tu z góry muszę ci powiedzieć, że to jest długi proces i dość żmudny, bo musisz być bardzo dokładny i sumiennie z dnia na dzień z dwa razy tą skórę rozciągać. Nikt też nie jest w stanie ci zagwarantować, że to na sto procent zadziała, ale przy twoim delikatnym przewężeniu jest tu znacznie większa szansa niż u kogoś ze stulejką, a już i takim się udawało maściami uporać z problemem. Poproś lekarza o betametazon w kremie i spróbuj jeśli masz ochotę. W necie jest dużo informacji na ten temat i instrukcji jak to robić. Ew. jeżeli nie sprawia ci problemu chodzenie w bieliźnie z żołędziem na wierzchu to możesz się po prostu obrzezać dla świętego spokoju.
 

Podobne tematy

Do góry