• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytania po.

tmk

New member
kleszcz napisał:
Nie jest teraz źle, to co bylo na poczatku to był horror. Teraz mam blizny i stosuje dermatix, efekty żałosne, ale chce zrobić wszystko co tylko sie da żeby to jakoś wygladalo. PRawde mówiac zastanawiam sie nad obrzezaniem w wakacje. :( Obecnie zaczyna mi sie wygajać poprawka ktora mialem robiana, jest opuchniete nawet sporo ale nie jest tak zle jak za pierwszym razem, najgorsze że dziewczyna i rodzina nic nei wiedza o tym, w ogole zalatwiam to sam i tylko sam a ida walentynki i co ja zrobie?:(
Możecie się napić wina :eek:
 

marcinex

New member
Jakos dziwnie po tym zabiegu.. Jestem ponad 8h po zabiegu i jeszcze nawet nie sikalem. Pije duzo i wogole mi sie ni chce. Swojego penisa nawet nie widzialem bo mam zalozony opatrunek (caly zakrwawiony) i poki co nie chcem go sciagac, czekam az sikac mi sie bedzie chcialo tylko ile jeszcze.. Czy to normalne ze po zabiegu sie nie chce sikac?
 

Agrafix

New member
Mam w sumie podobny problem. Wczoraj jak mialem zabieg to nie czulem ze mi sie chce lac, tylko dopiero szedlem do kibla i cisnalem to sikalem, wiec przejdz sie do kibla. Ja tez zaraz ide ale az nie chce tam zagladac mimo, ze dzis jest o niebo lepiej niz wczoraj. Wez sobie moze ibuprom?! albo apap zeby nie bolalo. Powoli ale jakos musisz i ja musze przez te poczatki przejsc. Ja bylem obrzezany dodam.
 

marcinex

New member
Ja mialem czesciowe obrzezanie. Nic mnie nie boli, nic nie czuje, nawet nie wiem czy mam tam tego ptaka czy nie ;] Wypije jeszcz litr soku i zdejme ten opatrunek ( az boje sie patrzec) i sporbuje na sile sie wysikac bo 9 h temu oststanio sikalem.. masakra!
 

Agrafix

New member
Mi sie pielegniarki co chwile pytaly czy juz sikalem po zabiegu. Wydaje mi sie ze jak mnie wacek piecze to mi sie chce lac.
 

Agrafix

New member
Mi sie pielegniarki co chwile pytaly czy juz sikalem po zabiegu. Wydaje mi sie ze jak mnie wacek piecze to mi sie chce lac.

Mam jednak cykora. Mam bardzo duza oponke pod zoladziem! BOje sie ze jest za duza :/ postaram sie dodac fotke ale martwi mnie to
 

marcinex

New member
O kur..!! Wlasnie zdjalem opatrunek bo chcialem sie wysikac ale jak zobaczylem swojego ptaka to prawie zemdlalem i odechcialo mi sie sikac. Wyglada strasznie, oponke tez mam duza, caly fioletowy spuchniety i caly czas mi krwawi :/ jak bede sikac to razem z krwia czy to normalne?
 

Agrafix

New member
marcinex napisał:
O kur..!! Wlasnie zdjalem opatrunek bo chcialem sie wysikac ale jak zobaczylem swojego ptaka to prawie zemdlalem i odechcialo mi sie sikac. Wyglada strasznie, oponke tez mam duza, caly fioletowy spuchniety i caly czas mi krwawi :/ jak bede sikac to razem z krwia czy to normalne?

Z krwia? Przeciez nie masz z moczem cos tylko z wackiem?

Ja mialem po zabiegu krwawienia.

Panowie, po obrzezaniu mam go kleic tak zeby byl do gory? Za wszelka cene?
 

marcinex

New member
Z krwia? Przeciez nie masz z moczem cos tylko z wackiem?
No tak ale jak zdjalelm opatrunek to leci mi krew z wacka i to dosc ostro


Panowie, po obrzezaniu mam go kleic tak zeby byl do gory? Za wszelka cene?[/quote]
Nie wiem czy za wszelka cene, ale mi tez urolog mowil zeby nosic do gory
 

Agrafix

New member
kurde 48h po zabiegu i mam oponke wielkosci 3 moich zoledzi :/
Prawie pilka do pingponga :/ czy cos jest nie tak? Od spodu mam, takie strasznie zgrubione. Lekarz mowil ze to chlonka, ale wtedy byla mala, z 4 razy mniejsza niz teraz. :/
 

majkel1989

New member
witam mam takie oto pytanko, gdyż jestem 45 godzin po zabiegu opatrunek miałem zmienić w czwartek (zabieg we wtorek) jeśli się da ale zmieniłem wczoraj wieczorem...i mam teraz pytanie bo napletek mam nasunięty na żołądź więc podczas zmiany opatrunku mam spróbować go ściągnąć w celu odsłonięcia szwów i przemycia miejsca szycia czy narazie nie zsuwać i myć tylko to co widać??
 

Nepomucyn

New member
najlepiej o to zapytaj lekarza, bo każdemu oni radzą inaczej - zależy od przypadku

może być tak, że naruszysz szwy, chociaż mi lekarz powiedział, że jeśli sączy się z nich krew tylko kropelkami, a nie jakos tak mocno, to jest galante. ja na przykład mam cały czas odsłonięty, co chyba stało się już moją obsesją, bo wszędzie na forum o tym mówię ;) zapytaj lekarza, zadzwoń do niego, pójdź
 

majkel1989

New member
skonsultowałem się z lekarzem...narazie mam nie zsuwać napletka i niezbyt intensywnie przemywać jutro idę na wizytę kontrolną więc będę wiedział czy dobrze się zrasta itd. jestem dobrej myśli :wink:
 

Agrafix

New member
Panowie jak z myciem? 6 dni po zabiegu, szwy mam, krew moze mala kropeleczka z jednego szwu na dzien. Pod prysznic chcialem isc?
 

mruk

New member
siemka wszystkim.

wczoraj mialem zabieg obrzezania calkowitego. lekarz powiedzial, zebym dzis zmienil opatrunek. jednak ja nie za bardzo mam na to odwage :p czy moge poczekac ze zmiana do jutra? po sikaniu mocze czubek fiuciny w rumianku (opatrunek mam taki, ze 1/3 zoladza jest odslonieta) - czy takie cos starczy czy musze dzis zmienic opatrunek i zmieniac po kazdym sikaniu?

dzieki z gory za odpowiedzi ;)
 

tmk

New member
mruk napisał:
siemka wszystkim.

wczoraj mialem zabieg obrzezania calkowitego. lekarz powiedzial, zebym dzis zmienil opatrunek. jednak ja nie za bardzo mam na to odwage :p czy moge poczekac ze zmiana do jutra? po sikaniu mocze czubek fiuciny w rumianku (opatrunek mam taki, ze 1/3 zoladza jest odslonieta) - czy takie cos starczy czy musze dzis zmienic opatrunek i zmieniac po kazdym sikaniu?

dzieki z gory za odpowiedzi ;)
Lepiej zmień, i odpowiednio umyj. Myj i zmieniaj opatrunki po każdym sikaniu najlepiej, będziesz miał pewność że dbasz o wszystko najlepiej jak sięda. Z tym że nie myj przypadkiem wodą. Kup sobie octenisept (w spryskiwaczu).
 

arcanos

New member
@mruk - warto zmienić opatrunek. To tak samo, jakbyś chodził długo w jednym ubraniu - w końcu i Tobie nieprzyjemnie będzie. To samo jest z wackiem ; ).

@Agrafix - najlepiej kąpiel, żeby wszystko ładnie odnoczyć. Ja w 5ty dzień po się kąpałem.
 

mruk

New member
wielkie dzieki za odpowiedzi ;)
udalo mi sie jakos zmienic opatrunek i zmieniam codziennie od tej pory - zakladam tylko na noc i zdejmuje rano, a w dzien latam po domu bez.
mam jednak jeszcze dwa pytania.
1. wiekszosc szwow mam caly czas pod opuchlizna - czy mam ją jakoś odciągac w celu posmarowania tam maścią, czy dokładniejszego przepłukania, czy czekać aż sama zejdzie?
2. poniżej zamieszczam foty - czy wg Was wszystko wyglada w miare ok, czy cos moze byc nie tak? (zabieg mialem 11.02, zdjecia z 13.02)

...i jeszcze fota z dzisiejszego ranka (troche mnie niepokoi czasami lekko cieknący z okolic wedzidelka przezroczysty/jasnożółty płyn i to ciemne "cos" - wygląda to na skórę, ale czy mozliwe, żeby aż tak zmieniła w tym miejscu kolor, czy to raczej jakies krwiaki moga byc?)

bedę wdzięczny za opinie :)
 

waclaw88

New member
pytanko mam, czy to jest normalne? :
po wykonanym zabiegu nic nie czułem, a teraz (następny dzień) napierdziela że hej !? a noc to koszmar ;(
 

Agrafix

New member
waclaw88 napisał:
pytanko mam, czy to jest normalne? :
po wykonanym zabiegu nic nie czułem, a teraz (następny dzień) napierdziela że hej !? a noc to koszmar ;(

Kilka godzin po zabiegu? Znieczulenie jeszcze dzialalo. mnie tak 24h jeszcze bolalo, tak, ze lac chodzilem instynktownie bo nie czulem pecherza
 

Podobne tematy

Do góry