• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytania młodziaka

adameeek

New member
Witam, mam 16 lat w tamtym godniu tj. środa 24 lipiec przeszedłem zabieg obrzezania całkowitego. Inne wyjścia nie wchodziły w grę ponieważ posiadałem stulejke całkowitą a w dodatku zołądź sklejony z napletkiem. Ogólnie żołądź w 1/3 jest pokryta bliznami ponieważ chirurg musiała "odkleić" napletek od żołędźi. Kiedy noszę opatrunek przykleja się on do żołędzi i utrudnia mi oderwanie to od niej(skleja się). Próbowałem maczać w wodzie przed odklejeniem jednak na niewiele to się zdaje. Dostałem do smarowania maść Cutivate(do pzbycia się resztek napletka z żołędzi) oraz nawilżanie Parafiną oraz Linomagiem. Opuchlizna zeszła szwy nadal pozostały. Mam kilka pytań :

1. Czy po 9 dniach od zabiegu mogę chodzić bez opartunku
2. Po jakim czasie żołądź przyzwyczai się.
3. Czy ktoś był w podobnej sytuacji co ja?

Pozdrawiam Adam
 

Quaniq

New member
1. Ja dopiero po 14 dniu stwierdziłem, że nie będę nosić opatrunku. U każdego to wygląda inaczej, jeśli nie będziesz po 9 dniach miał problemu z krwią to nie musisz nosić.
2. Chodziłem 14 dni z gazą, teraz od 2 dni bez opatrunku i nic mi nie przeszkadza.
 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
to konsekwencja tego, że powstają strupy - norma, albo czasem się zaczepi szew ;p
w pierwszym wypadku popsika Octeniseptem i poczekaj to będzie łatwiej, bo się trochu rozpuści, 2. przypadek to albo wyplątywanie kawałka szwu z gazika albo rozcięcie gazika nożyczkami do paznokci xD
 

szymon1

New member
Zapodaj fotke jak to wyglada, wtedy moze latwiej bedzie pomoc i podpowiedziec czy potrzebujesz jakiejs dodatkowej interwencji, bo tak trudno cokolwiek stwierdzic
 

szymon1

New member
Opatrunek mozna ponosic przez 2 tygodnie, ogolnie jak to kulega podopowiada mozesz przy zdejmowaniu opatrunku spryskac go octaniseptem i delikatnie odrywac psikac i odrywac. jezli nic nie krwawi i bardzo chcesz go juz zdjac to mozesz sprubowac wsadzic gruba podpaske (np BELLA NORMAL) w w slipy pionowo tak ze czescia chlonna bedzie dolegac do penisa od strony wedzidelka, i czesto zmieniac bielizne, i starac sie go nie zapocic w te upaly zeby nie doszlo do jakiejs infekcji, wtedy teoretycznie mozna by z opatrunku zrezygnowac.
Napisz jeszcze:
1 Te resztki naplteka odpadly co mialy odpasc rozumiem?
2 Strupy byly od strony wedziedelka ?
3 Jaka metoda miales zabieg laser koagulacja?
4 Rozumiem ze napletek wewnetrzny miales calkowicie usuniety i skora pracia jest przyszyta bezposredni do zoledzi? Zrob jeszcze pare fotek przy okazji zeby to dokladnie pokazac?
5 U kogo miales wykonywany zabieg?
6 Cutivate smarujesz dalej?
 

adameeek

New member
Powiem tak :

1. Chirurg właściwie pani powiedziała, że wszystko jest ok(byłem u nieij w ten poniedziałek) następna wizyta dopiero za miesiąc więc z tego zrozumiałem, że po prostu musi się zagoić
2. Tak doktor powiedzaiała że był bardzo trudny zabieg bo musieli uważać żeby nie naruszyć zołędzi. Były one od strony wedziedelka. Odpadły ale jak widać wszystko się goi
3. Zwykły zabieg
4. Nie rozumiem do końca miałem wykonany zabieg całkowitego obrzezania a napletek usunięty to był anpletek który wcześniej przyrósł do żołędzi(niestety)
5. Warszawa, szpital dziecięcy Niekłańska pani Ewa Bartosiewicz
6. Tak miałem zalecone aby Cutivate smarować po ustąpieniu obrzęku

Ogólnie jeśli smaruje parafiną to bardzo dokładnie smaruja nią zołądz oraz opatrunek żeby nie przywierało (opatrunek to tylko 2 gazy o wymiarach 9x9 przez pierwsze dni robiłem z 2 gaz mniejszych aby opuchlizna zeszła z rivanolu. Jeśli smaruje cutivate 2 razy dziennie noc i rano to smaruje dokładnie żołądz cutivate i parafiną gazik i na żołądz.
Oczywiście przy chodzeniu trze i niestety jest dyskomfort duży szczególnie od strony wedzidełka
 

szymon1

New member
Ogólnie musisz się nastawić że troche czasu będzie się to goić, ale spoko, dbaj o higiene, żeby tego nie zapocić, żeby to się nie dusiło w te upały, ogranicz to chodzenie żeby nie drażnić tych ranek niech się w spokoju podgoją.. Pozatym żadnego współżycia i tego typu akcji teraz. Napisz dokładnie co stosujesz bo wcześńiej pisałeś też o linomagu (ten w białej tubie z zielonym L?) cutivate stosujesz dopiero teraz? Bo wcześniej pisałeś że maść dostałeś po to żeby oderwać resztki napletka. Właśnie nie jestem do końca przekonany do tej maści cutivate czy nadal musisz ją stosować, to jest maść sterydowa o działaniu przeciwzapalnym. Te zdjecia które dodałeś to na nich penis jest w wzodzie czy spoczynku?, skóra jest maksymalnie ściągnieta z żołędzi czy nachodzi na żółądź. Jeśli skora nie jest całkowicie ściągnieta z zółędzi mółgbyś zrobić dodatkowe zdjecia ze ściągnietą skórą , żeby pokazać to miejsce szycia czy skóra penisa jest przyszyta bezpośredni do żołędzi czy do małego fragmentu napletka wewnętrznego?
 

adameeek

New member
Były w spoczynku jutro zrobie nowe dziś nie będe już robił. Byłem w poniedzialek ogólnie pani doktor kazała mi tym smarować dopóki to nie zejdzie oraz parafiną albo linomagiem. Do poniedziałku po zabiegu niczym nie smarowałem tylko okłady z rywanolu aż opuchlizna zejdzie, ponieważ miałem zalecenie aby smarować dopiero wtedy kiedy opuchlizna zejdzie. Ogólnie widze progres odlepianie z zołędzi tez opanowałem leje parafiną bardzo dobrze się odczepia tak to ogólnie pilnuje żeby się nie doklejało. Teraz smaruje tylko linomagiem wcześniej parafina oraz 2 razy dziennie cutivate. Jednak jak posmaruje cutivate te miejsca z tyłu to wolałbym już sobie uciąć małego i po problemie(głupie myśli :D)
 

szymon1

New member
Właśnie co do tej maści mam wątpliwości czy ona faktycznie jest potrzebna, obserwuj żołądź czy po niej jest poprawa, czy może pojawia się jakieś zaczerwienienie i tak dalej. Mówiłeś pani dr jak byłeś na wizycie ż epo tej maści czujesz szczypanie?
Ogólnie, tak jak ci pisałem gojenie potrwa, jesteś młody więc twoj organizm i skóra lepiej sie regeneruje i z każdym kolejnym tygodniem, miesiącem powinno to wygladać lepiej, ale idelanie pewnie nie będzie, ale to jest od spodu więc nie bedzie tego widać więc sie tym nie przejmuj, najważniejsze żeby ta skóra była potem elastyczna żebyś nie odczuwał jakiegoś dyskomfortu przy współżyciu.
Te zdjęcia ktore teraz zapodałeś to są w wzodzie? Rozumiem że wzody już nie są bolesne? I nie odpowiedziałeś mi jeszcze na pytanie czy masz skórę przyszytą bezpośrednio do żołędzi? (nie masz tam ani kawałka takiej różowej skórki napletka wewnętrznego?) Tzna. skóra na zdjęciach jest całkowicie ściagnięta z żołędzi, nie da się jej ściągnąć bardziej?
 

adameeek

New member
Szwy są założone przy samej żołędzi. Wzwody bolą ponieważ szwy się naciągają i nie pozwalają skórze się rozciągnąć. Na razie czekam aż szwy wypadną.
 

szymon1

New member
Czyli linia cięcia jest u ciebie przy samej żółędzi, pytałem bo jakbyś miał zostawiony fragment napletka wewnetrznego schowany to wtedy higiena bylaby bardziej istotna gdyby ten napeltek tez mial ranki, ale w tej sytuacji to w sumie najwazniejsze zeby sie tylk zołądz dobrze wygoił, ktory jest teraz całkowicie odsłonięty. Wzody sa bolesne ale myśle że nie maco już ich ograniczać za wszelką cene, jak ptak wstaje to też rozciąga bliznę i zapobiegnie przed ciasnym zrostem, także lepiej zostawić to naturze. Nie mówie tu oczywiście o masturbacji czy stosunkach bo to jest całkowicie przeciwskazane jeszcze.
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry