Przyczyny skrzywienia prącia

batman

New member
Szkoda, że nie ma żadnego skutecznego sposobu na wyprostowanie prącia bez operacji.
Mam wrażanie że przyczyny skrzywienia prącia nie są wrodzone, jak zapewniają lekarze. Podczas dorastania nosiłem obcisłe majtki. Podczas wzwodów penis nie miał opcji się wyprostować w takich majtkach. Zastanawiające jest dlaczego większość skrzywień jest w dół a nie w inne strony. To tak jak podczas podczas rozwoju coś blokuje drzewo, wtedy się ono dostosowuje do warunków i rośnie krzywo. Ludzie w odróżnieniu od drzew mają masę systemów regeneracyjnych. Jeśli zmusiło się penisa do skrzywienia, to pytanie czy da się go jakoś zmusić bez operacji do wyprostowania w jakiś sposób o którego jeszcze nikt nie zna?
 

yamanari

New member
Jeśli zmusiło się penisa do skrzywienia, to pytanie czy da się go jakoś zmusić bez operacji do wyprostowania w jakiś sposób o którego jeszcze nikt nie zna?
Z własnego przykładu napiszę, że jest to możliwe. Ale zaznaczam, piszę to tylko na podstawie mojego penisa i jego zmianie zakrzywienia na przestrzeni blisko 15 lat (z czego ostatnie 10 lat regularnego seksu)
więcej w moim wątku tutaj na forum
 

user842

Member
Fakt, że większość skrzywień jest w dół wynika prawdopodobnie z problemów rozwojowych cewki moczowej, tzn. cewka rośnie wolniej i "ciągnie" penisa w dół.

Czasami skrzywienie jest wykrywane już u malutkich dzieci (skrzywienie w dół towarzyszy zwykle spodziectwu, więc jeśli dziecko choruje na spodziectwo, to lekarz może wywołać sztuczny wzwód w celu oceny skrzywienia), w takim przypadku chyba oczywiste jest, że to kwestie wrodzone.

Co ciekawe, w przypadku skrzywień w bok, dużo więcej mężczyzn ma skrzywienie w lewo niż w prawo. Nie mam pojęcia z czego to wynika.

Co do sposobów nieoperacyjnych, to jest szansa bezoperacyjnego wyleczenia wady u dzieci i nastolatków, którzy jeszcze dojrzewają, poprzez stosowanie sterydów, np. w formie maści, na krótszą stronę skrzywienia - taką terapię prowadzi np. prof. Perdzyński. Niestety nie działa ona u dorosłych.

Oczywiście medycyna cały czas się szybko rozwija i domyślam się, że prędzej czy później powstaną skuteczne metody nieoperacyjnego leczenia dorosłych.
 

Podobne tematy

Do góry