• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Przewlekły dyskomfort w kroczu

Tracy

New member
Hej wszystkim :)

Przechodząc do sedna - Jakieś nieco ponad rok temu zacząłem od czasu do czasu czuć pewien dyskomfort w kroczu. Nie jestem w stanie ocenić w którym miejscu dokładnie go odczuwam, jest to dziwne, trudne do opisania uczucie "ścisku" gdzieś pomiędzy jądrami a odbytem. Niedługo potem doszedł kolejny o wiele bardziej niepokojący objaw - Krew w spermie. Nie zastanawiając się zbytnio udałem się do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili infekcję bakteryjną i przepisali mi antybiotyki. Na szczęście krew w spermie przestała się pojawiać już po kilku dniach, jednak problem przewlekłego dyskomfortu w kroczu pozostał.
Przez jakiś czas starałem się go ignorować, jednak mimo wszystko dykomfort ten wpływa negatywnie na poziom mojego życia - Najbardziej odczuwam to kiedy próbuję zasnąć, ponieważ o wiele ciężej jest zasnąć z tym uczuciem.

Co to może być? Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi i próby pomocy!
 

emjot

Active member
Brzmi jak przewlekłe zapalenie prostaty. Zrób badania:
- moczu (głównie pod kątem bakterii)
- posiew krwi
- PSA
- USG (ew. USG przezodbytnicze)
 

Grom

Well-known member
Emjot, ok ale:
1. USG - podstawa - kwestia czy prostata jest powiększona,
2. Badanie per rectum - czy prostata bolesna lub czy stwardniała albo rozpulchniona,
3. PSA warto zrobić choć niewiele to wniesie w kwestii zapalenia,
4. Posiew nasienia wraz z antybiotykogramem po masażu prostaty lub posiew z wydzieliny stercza ale po trzech tygodniach od antybiotykoterapii

Jakie antybiotyki i jak długo brałeś? Ile masz lat?
Czy czujesz gruchę między jądrami a odbytem jak siedzisz?

Sprawa jest bardzo poważna. Masz mało objawów tak jak ja teraz więc może Ci się uda.
Poczytaj wątek o zapoznaniu prostaty tylko się nie załam.
 

Tracy

New member
Jakie antybiotyki i jak długo brałeś? Ile masz lat?
Xorimax przez 2 tygodnie ale było to już dosyć dawno, jakoś rok temu. Mam 23 lata.

Czy czujesz gruchę między jądrami a odbytem jak siedzisz?
Ciężko stwierdzić, czuję, że coś na pewno nie jest ok w tym rejonie, ale to nie jest wyraźne odczucie.

Sprawa jest bardzo poważna. Masz mało objawów tak jak ja teraz więc może Ci się uda.
Poczytaj wątek o zapoznaniu prostaty tylko się nie załam.
Chodzi o to, że przewlekłe zapalenie prostaty ciężko wyleczyć?

Ok, czyli rozumiem, że następnym krokiem jaki powinienem zrobić to USG prostaty?
 

pelesos

Active member
Xorimax przez 2 tygodnie ale było to już dosyć dawno, jakoś rok temu. Mam 23 lata.


Ciężko stwierdzić, czuję, że coś na pewno nie jest ok w tym rejonie, ale to nie jest wyraźne odczucie.


Chodzi o to, że przewlekłe zapalenie prostaty ciężko wyleczyć?

Ok, czyli rozumiem, że następnym krokiem jaki powinienem zrobić to USG prostaty?
Nie tyle samo usg prostaty, ale całego brzucha + wypełniony pęcherz moczem (ocena pęcherza), a po wysikaniu kontynuacja usg z ocena prostaty , zalegania moczu etc.

Poszukaj dobrego RADIOLOGA , który w ten sposób robi usg.

ja jestem z Bydgoszczy mogę polecić.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
N Przewlekły ból jądra Inne 5
P Przewlekły ból miednicy mniejszej Prostata 0
R Dyskomfort w życiu codziennym po plastyce napletka Stulejka 1
N Dyskomfort przy wytrysku Inne 6
K mastka, dyskomfort Stulejka 0

Podobne tematy

Do góry