Prywatna klinika, czy NFZ ?

NFZ czy Prywaciarz?

  • Szpital (kiedyś uzbieram na ten samochód....)

    Votes: 0 0,0%
  • Klinika (może się przejmą jak mnie zaboli....)

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

FiDeL

New member
Witam. Mam 17 lat i 100% pewności, że mam stulejkę. To że mam problem wiedziałem już od dawna, ale dopiero niedawno dowiedziałem się jak się on nazywa. Dokładnie wczoraj trafiłem na serwis stulejka.com i jestem już całkowicie zdecydowany na zabieg. Zamierzam poddać się zabiegowi w czasie wakacyjnym (wolne itp.). Moje pytanie brzmi: czy lepiej poddać się zabiegowi w klinice czy w szpitalu? Wiem, że w klinice trzeba zapłacic, ale czy mogę miec pewnośc że w szpitalu wszystko pójdzie jak należy? Wiem, że to zależy od szpitala i od ludzi którzy w nim pracują, ale jednak chciałbym poznac waszą opinię... Kasę na klinikę byłbym w stanie wyłożyc ( właściwie to rodzice byliby w stanie ;p), ale czy mimo wszystko warto wykładac tą mamonę ( tj. narażac mamusię na koszty które mi będzie później wypominac)?

Szpital ( czyt. masa zabieganych ludzi mających masę pacjentów, czekających tylko na przerwę i na koniec zmiany? - przynajmniej tak mi się wydaje) czy klinika ( czyt. spragnione szmalu, ale jednak dbające o opinię swojej placówki buraki)?

I jeszcze tak na marginesie, jeżeli ktoś miał zabieg w tej klinice to proszę o opinie:
BIELSKO BIAŁA
"SZPITAL POD BUKAMI"
NZOZ "BIEL-MED" Sp. z o.o.
UL. Szara 5
43-300 Bieslko Biała
 

rafik

New member
Powiem ci tak:
W szpitalu czy prywatnie - teoretycznie nie ma różnicy.
W szpitalach pracuję lekarze, którzy w któreś dni - pracują także w prywatnych klinikach. Wybierając szpital dowiedz się czy uromen który będzie robić ci zabieg - pracuje także w prywatnej klinice. Jeżeli tak - bez problemu możesz do takiego iść na NFZ (przecież partacząc robotę robiąc w szpitalu - jechał by sobie po opinii również w klinice).

Mimo to - zaznaczyłem odpowiedź że lepiej w klinice. A mama na pewno wypominać ci tej kasy nie będzie - bo nie będzie stracona na nowy komputer czy nowe gry, ale na zdrowie, twoje zdrowie.
 
Do góry