• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

prostowanie prąca metodą yachia - po jakim czasie stosunek?

nowyuzytkowni

New member
Witajcie, jestem tydzien po zabiegu prostowania prącia metodą yachia (modyfikowany nesbit), penis jest wciąż nabrzmiały i pobolewa wskutek nocnych wzwodów. skrzywienie oko 80% w dół.
Moje pytania:
1. Po jakim czasie dozwolony jest stosunek seksualny sex czy masturbacja?
2. Czy naprawde trzeba czekac te 6 tygodni az sie zagoi?
3. jak to wygladalo u was - osob ktore taki zabieg przeszly?
 

issac

New member
Witajcie, jestem tydzien po zabiegu prostowania prącia metodą yachia (modyfikowany nesbit), penis jest wciąż nabrzmiały i pobolewa wskutek nocnych wzwodów. skrzywienie oko 80% w dół.
Moje pytania:
1. Po jakim czasie dozwolony jest stosunek seksualny sex czy masturbacja?
2. Czy naprawde trzeba czekac te 6 tygodni az sie zagoi?
3. jak to wygladalo u was - osob ktore taki zabieg
Witajcie, jestem tydzien po zabiegu prostowania prącia metodą yachia (modyfikowany nesbit), penis jest wciąż nabrzmiały i pobolewa wskutek nocnych wzwodów. skrzywienie oko 80% w dół.
Moje pytania:
1. Po jakim czasie dozwolony jest stosunek seksualny sex czy masturbacja?
2. Czy naprawde trzeba czekac te 6 tygodni az sie zagoi?
3. jak to wygladalo u was - osob ktore taki zabieg przeszly?
A gdzie robiłeś?
 

RTHadzaj

Active member
A to o takie rzeczy nie pyta się lekarza który wykonywał zabieg? Bez sensu ktos ci penisa prostuje a ty na forum sie pytasz po jakim czasie dozwolony seks lub masturbacja. Z tego co się orientuje okolo 2 miesiace przerwy jak chcesz zeby wszystko się zagoiło w 100%
 

nowyuzytkowni

New member
Dr Dadej Poznan. Nie chodzi mi o to zeby kwestionowac zalecenia lekarza. Jedynie raczej jak to wygladalo u innych osob z wlasnego doswiadczenia. Przegladalem watki na forum i wiem ze niektorzy nie mogli wytrzymac i cos kombinowali wczesniej :) Ja zamierzam sie trzymac postanowienia, ale zastanawiam sie czy nawet po uplywie czasu zalecanego przez lekarza wszystko juz wroci do normy na 100%
 

user842

Member
Ja miałem zwykły zabieg Nesbita, ale wydaje mi się, że to bez większej różnicy. Ogólnie nie należy się nastawiać na szybki powrót do seksu, musisz uzbroić się w cierpliwość. Zwykle zaleca się dwa miesiące wstrzemięźliwości, ale i tak po dwóch miesiącach trzeba uprawiać seks ostrożnie, bo penis nadal może być dość wrażliwy. Niektórzy muszą czekać ze stosunkiem dłużej. Chyba że masz na myśli bardzo delikatną masturbację lub delikatny seks oralny, myślę że to może być już możliwe po miesiącu (o ile będziesz będziesz miał już wyjęte szwy; nierzadko jest tak, że szwy rozpuszczalne utrzymują się dłużej niż miesiąc)

Ja wprawdzie masturbowałem się pierwszy raz ok. 11 dni po operacji (bardzo delikatnie ruszając napletkiem), ale wiem, że to nie był dobry pomysł. Było to trochę bolesne, oczywiście szwy dały dodatkowy dyskomfort, poza tym nie wykluczone, że wpłynęło na moje późniejsze problemy z gojeniem się blizny na napletku (okazało się, że miałem bliznę przerostową, czyli twardą, nieelastyczną bliznę; musiałem ją później smarować specjalną maścią na receptę). Natomiast jeśli chodzi o samego penisa, to ja jeszcze dwa czy nawet trzy miesiące po operacji odczuwałem pewien dyskomfort w miejscach cięcia osłonki ciał jamistych przy pełnym wzwodzie czy podczas ruszania nim na boki. Do stosunku seksualnego czułem się gotowy (tak, żeby się nie stresować, że coś mnie zaboli i żebym nie musiał być przesadnie ostrożny) może ok. 4 miesięcy po zabiegu. Przy czym muszę zaznaczyć, że u mnie ogólnie wszelkie urazy goją się dość powoli, może to kwestia mojej genetyki.
 

nowyuzytkowni

New member
no wlasnie tez jestem juz prawie 3 miesiace po zabiegu (za kilka dni uplynie) i jeszcze czuje dolegliwosci podczas sexu. Czasem pobolewa jak jest zbyt intensywnie ;) oszczedzac sie czy jednak dzialac i przetrzymac bol? Juz sie nie moge doczekac kiedy bedzie bez zadnych dolegliwosci, to bedzie ogien :D

Napisze ludziom, ktorzy maja watpliwosci czy wykonywac zabieg - niezastanawiajcie sie bo warto i polecam kazdemu.
 
  • Like
Reactions: AGv

Stelth

New member
Witam, jestem miesiąc po zabiegu prostowania, jeśli jeszcze ktoś tu zagląda napiszcie proszę jak u was jest po uplywie roku od zabiegu, słyszałem opinie ze skrzywienie może powrócić, jak jest u was?
 

Podobne tematy

Do góry