• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Problemy po operacji stulejki

anonim12221

New member
Witam 5 dni temu przebyłem operacje usunięcia stulejki. Niepokoi mnie fakt że po operacji żołądź jest zasłonięty prze skórę i tak a patrząc po zdjęciach w internecie to każdy po operacji miał sciagniety napletek pod żołędzia. W stanie spoczynku jest otwór na 2 cm średnicy. Do tego po bokach doskwiera mi ból coś podobnego do poważnego siniaka ale znajduje się to pod napletkiem i nie mam pojęcia co się tam dzieje. Czy ktoś wie co mam zrobić w takiej sytuacji? Prosiłbym o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
 

abcd03

New member
Prawdopodobnie miałeś obrzezanie częściowe, przy takim typie to normalne, ból po bokach to prawdopodobnie przez szwy i ranę która znajduję się przysłonięta przez skórę, nie wiem jakie miałeś zalecenia ale powinno się delikatnie odprowadzać skórę i odkażać ranę, oczywiście wszystko delikatnie i w miarę możliwości, nic na siłę, dodatkowo gdyby udało ci się ściągnąć napletek po umyciu powinieneś go z powrotem założyć do takiej pozycji jak masz teraz, nie noś przypadkiem w takim przypadku ściągniętego ponieważ może to grozić oponką, bez zdjęć ciężko coś stwierdzić aczkolwiek może być tak jak napisałem
 

Zib33

Active member
Tak z opisu to wszystko w ramach "normy". Dezynfekcja przede wszystkim, z każdym dniem powinno się poprawiać. A gdyby nie, to kontaktuj się z lekarzem.
 

anonim12221

New member
Prawdopodobnie miałeś obrzezanie częściowe, przy takim typie to normalne, ból po bokach to prawdopodobnie przez szwy i ranę która znajduję się przysłonięta przez skórę, nie wiem jakie miałeś zalecenia ale powinno się delikatnie odprowadzać skórę i odkażać ranę, oczywiście wszystko delikatnie i w miarę możliwości, nic na siłę, dodatkowo gdyby udało ci się ściągnąć napletek po umyciu powinieneś go z powrotem założyć do takiej pozycji jak masz teraz, nie noś przypadkiem w takim przypadku ściągniętego ponieważ może to grozić oponką, bez zdjęć ciężko coś stwierdzić aczkolwiek może być tak jak napisałem
Dziękuję najmocniej za odpowiedź ale jeśli chodzi o tą dezynfekcję pod napletkiem to ja z bólu narazie nie jestem w stanie nawet na chwilę go ściągnąć i tu nie chodzi już nawet o ból od szwów tylko według mojego znajomego lekarza "może być to spowodowane siniakami powstałymi przez zastrzyki" a rzeczywiście zastrzyków miałem dużo ponieważ 2 razy lekarz dokładał mi znieczulenia bo mimo wysokiej dawki nadal bolało.
 

anonim12221

New member
Prawdopodobnie miałeś obrzezanie częściowe, przy takim typie to normalne, ból po bokach to prawdopodobnie przez szwy i ranę która znajduję się przysłonięta przez skórę, nie wiem jakie miałeś zalecenia ale powinno się delikatnie odprowadzać skórę i odkażać ranę, oczywiście wszystko delikatnie i w miarę możliwości, nic na siłę, dodatkowo gdyby udało ci się ściągnąć napletek po umyciu powinieneś go z powrotem założyć do takiej pozycji jak masz teraz, nie noś przypadkiem w takim przypadku ściągniętego ponieważ może to grozić oponką, bez zdjęć ciężko coś stwierdzić aczkolwiek może być tak jak napisałem

Dołączam zdjęcie
 

Podobne tematy

Do góry