• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Problem z opatrunkiem i wzwodami

Plo

New member
Cześć,

jestem 9 dni po obrzezaniu częściowym.

Goi się nieźle, nic nie nie papra, natomiast cholernie boli przy zmianie opatrunku i nocnych wzwodach.

W miejscu zszywek jestem tak obolały że z dnia na dzień mam coraz większy problem ze zmianą opatrunku.
Nocne wzwody powodują że śpię po 3-4 godziny na dobę z przerwami, budzi mnie okropny ból.

Czy macie jakieś patenty na opatrunek ? można się jakoś znieczulić przed zmianą opatrunku ? myślałem np. o psiknięciu sprayem zamrażającym ale nie wiem czy nie zrobię sobie krzywdy.
Widziałem że jest na forum wątek o opatrunku "antywzwodowym" ale zdjęcia się tam nie otwierają i z samego opisu nie bardzo wiem jak go zrobić, zwłaszcza że przy takim bólu ciężko mi zrobić ciasny opatrunek.

Z góry dzieki za pomoc i wszelkie sugestie.
 

mati12

Well-known member
Czegoś nie rozumie jak miałeś robione skalpelem to masz zwykłe szwy a jeżeli miałeś robione staplerem co masz taki silikonowy ring?
 

Plo

New member
mam wokół napletka takie szwy metalowe typu zszywki, wyglądają jakby były na czymś plastikowym, w każdym razie od zabiegu nie widziałem się z lekarzem więc nie było nic nacinane.

Jednak nie to jest kluczowe, moje pytanie było jak dobrze zrobić optrunek który choć trochę uchroni przed bólem przy wzwodach, oraz czy przed robieniem opatrunku można się jakoś znieczulić.
 

boomboom

New member
Ale historie tu czytam... Lekarz podczas zabiegu od razu naciął mi pierścień, bez tego nie wyobrażam sobie funkcjonowania. Idź do lekarza żeby go naciął. Po 7 dniach lekarz wywalił mi opatrunek i zszywki trzymam pod napletkiem tak jak kazał. Nie ma opatrunku na pacjenta wariata😜 od razu miałem wzwody po zabiegu i nic mnie bolało, bałem się oczywiście że coś się stanie ale ring miałem nacięty od razu. Teraz to się pacjent dusi, w ostateczności sam natnij między zszywkami.
 

mati12

Well-known member
Tak jak wyżej Dlatego pytam czy miałeś zabieg zrobiony stalkerem a wychodzi na to że tak.Udaj się do lekarza bo jeżeli faktycznie nie naciął tego to możesz mieć kłopoty
 

nope

Well-known member
Wstaw foty jak wyglada rana. Jak miales staplerem to dobrze jakby ci urolog ponacinal pierscien, żeby rozluznic szycie.
 

Plo

New member
aktualizacja.

wieczorem odpadły 3 zszywki, rano pod opatrunkiem totalna masakra, rana bolała niesamowicie. Zadzwoniłem do lekarza i polecił mi psiknąć braweranem control - lekiem na opóźniony wytrysk który zawiera lidokaine. Ból jak ręką odjął, mogę normalnie funkcjonować oraz zrobić sobie opatrunek, polecam jak ktoś ma podobne problemy bólowe.
 

Podobne tematy

Do góry