• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Problem z napletkiem miesiąc po zabiegu

OnlyYours

New member
Witam, od mojego zabiegu minal ponad miesiac. Chcialem ostatnio sprawdzic podczas wzwodu czy jest wszystko ok i tu ... Nie jest. Sciagajac napletek ponizej zoledzia dzieje sie podobnie jak przed zabiegiem - jest ciasno i nie przyjemnie. Bylo robione obrzezanie czesciowe, lekarz mowil, ze tylko ta zwezona czesc skory zostala usunieta. Teraz w miejscu zrosniecia napletka zrobila sie blizna? Chyba tak, poniewaz wlasnie na tym sie blokuje, nie rozciaga podczas wzwodu. Sa jakies masci czy inny sposob by to miejsce bylo tak elastyczne jak reszta napletka? Czy pozostaje wizyta u lekarza? Pozdrawiam
 

makua

New member
Re: Miesiac po zabiegu - problem z napletkiem

Z tego co wiem, to sam zabieg nie pomaga. TRZEBA cwiczyc napletek. np czytalem, ze dobre efekty daje cwiczenie 4x10.
Ja jestem trzeci dzien po zabiegu i staram sie troszeczke cwiczyc.
Najlepiej byloby gdybys wybral sie na wizyte do lekarza, ktory robil Ci zabieg.
Powodzenia...
 

kristofer87z

New member
Re: Miesiac po zabiegu - problem z napletkiem

Blizny "domyślnie" zawierają mało elastyny.
Trzeba nimi ruszać żeby organizm wytworzył elastynę, wtedy zmięknie.

Możesz spróbować na początek jakiejś taniej maści typu Cepan, może pomóc.
 

OnlyYours

New member
Re: Miesiac po zabiegu - problem z napletkiem

Konkretnego zalecenia, zeby cwiczyc conajmniej iles tam razy dziennie nie dostalem, tylko, ze ma byc sciagany.
Kupie ta masc lub zapytam o cos podobnego w aptece. I postaram sie cwiczyc. Dziekuje za porady
 

kristofer87z

New member
Re: Miesiac po zabiegu - problem z napletkiem

Ja miałem zalecone ćwiczenia 4x10, tak jak wiele osób na tym forum.
Lekarz zalecił w trakcie ćwiczeń ściągać napletek do końca, tak by blizna się trochę napięła.
 

OnlyYours

New member
Re: Miesiac po zabiegu - problem z napletkiem

Czyli 4 x 10 naciagniec dosyc mocnych? Boje sie, ze to za pozno po operacji, zeby probowac no ale trzeba.
 

kristofer87z

New member
Re: Miesiac po zabiegu - problem z napletkiem

Im później, tym trudniej, ale generalnie - da się.
Ćwicz tak, żeby blizna była napięta, ale nic na siłę - nie zrób sobie krzywdy ;)
Cepan potrafi mocno pomóc, pod warunkiem, że blizna go wchłania.
Jest dość tani (15 zł), więc niewiele ryzykujesz, a możesz pomóc.

Starsze blizny słabo wchłaniają, wtedy pozostają droższe maści - silikonowe (np. Dermatix).
Ale to już jest droższa imprezka, bo jedno małe opakowanie kosztuje 120-180 zł (zależy gdzie).
W/g farmaceutki trzeba przygotować się do tego, że kuracja potrwa kilka tygodni/miesięcy i może być potrzebne nawet kilka opakowań :/
 

OnlyYours

New member
Re: Miesiac po zabiegu - problem z napletkiem

Ok, bede probowal. :) Wydaje mi sie ze wchlania sie ale jak byc pewnym? To w sumie miesiac po zabiegu wiec mysle, ze nie bedzie tak zle. Troszke od zabiegu minelo a u dalej sa wyczuwalne grudki pod skora pozostale po szwach, trzeba duzo czasu by sie wchlonely? Czy to cos nie tak?
 

kristofer87z

New member
Re: Miesiac po zabiegu - problem z napletkiem

Widać po tym, że po prostu wsiąknie w bliznę ;-)
Ja mam dużą bliznę na palcu u ręki - katuje ją równo cepanem, jak tylko jedna porcja się wchłania, nakładam kolejną - tego się nie da praktycznie przedawkować.
 

OnlyYours

New member
Re: Miesiac po zabiegu - problem z napletkiem

rani123, mialem takie biale, podobno rozpuszczalne. Lekarz nic o wyciaganiu ich nie mowil i konce same sie porozpuszczaly, tylko w skorze takie grudki jeszcze sa.
To bede smarowal do oporu ;)
 

rani123

New member
Re: Miesiac po zabiegu - problem z napletkiem

Ja mam też na wędzidełku założone białe a na dole czarne,mówiła Pani doktor że te i te są rozpuszczalne,ale i tak trzeba się wybrać po świętach na kontrole.
Ale zauważyłem że mycie wacka pod prysznicem dużo lepsze efekty daje,lepiej się wypłukuje ten osad co jest w okół szwów,polecam ten sposób,różnica jest dużo,dużo lepsza niż samą ręką np. pod kranem.
 

OnlyYours

New member
Re: Miesiac po zabiegu - problem z napletkiem

Aha. U mnie zniknely ale teraz pozostalo mi smarowanie i rozciaganie. Moze po tym znikna rowniez te minimalne kulki pod skora po szwach.
 

Podobne tematy

Do góry