• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Problem po zabiegu

ON2301

New member
Witam, jestem 40 dni po zabiegu i moje pytanie czy jest szansa ze widoczny na zdjęciu pierścień który uniemożliwia wzwód się rozciągnie przy stosowaniu jakiś maści? Narazie nie stosuje żadnych na blizny bo skupiony jestem na przyspieszeniu ziarninowania po rozejściu rany ale przy wczorajszych „ćwiczeniach” zmartwił mnie fakt ze nie jestem w stanie osiągnąć wzwodu przez ciasnotę tego pierścienia. Dodatkowe pytanie czy to co powstało to jest ta słynna oponka i jeśli tak to co ona oznacza. Dodam jescze ze rozmyslam nad umówieniem się na konsultacje do dr Tondla aby na żywo to obejrzał i stwierdzil czy da się coś z tym zrobic czy kolej a operacja ale może ktoś z grupowiczow wie coś na ten temat i obejdzie się bez tego. Z góry dzięki za odpowiedzi
 

Amek

Active member
Masz tam jeszcze jakieś szwy?

Generalnie dobrze by było spróbować Contractubex + masaż intensywnie przez dłuższy czas, jak już się wszystko wygoi.
 
Chlopie tragedia, nie chce cie martwic ale w mojej opinii poprawka na 90%. 40 dni i dalej masz szwy? Totalna niekompetencja lekarza. Zastanawiam sie kto taką krzywdę robi drugiemu człowiekowi i jeszcze bierze za to pieniądze.
 

MKD

Active member
No wyglada naprawde slabo, nie dosyc ze ciasno to nawet jakby cos z tego bylo to efekt wizualny po 40 dniach ze szwami bedzie slaby
 
I tak musi czekać pół roku do następnego zabiegu, bo takie są zalecenia, żeby ewentualną poprawkę robić po pół roku. Co teraz musisz zrobić:
1. Wyjmij szwy - jak nie wiesz jak to idź na SOR czy coś albo zadzwoń do lekarza
2. Smaruj contractubex/maść silikonowa itd, ćwicz napletek, nie wiem czy to coś pomoże.
3. Czy czujesz jakiś ucisk?
 

nope

Well-known member
Jak gosc pisal ze czuje ucisk i uniemozliwia mu to wzwód to nie wierze ze jakis lekarz kaze mu czekac pol roku na,kolejny zabieg...
 

ON2301

New member
I tak musi czekać pół roku do następnego zabiegu, bo takie są zalecenia, żeby ewentualną poprawkę robić po pół roku. Co teraz musisz zrobić:
1. Wyjmij szwy - jak nie wiesz jak to idź na SOR czy coś albo zadzwoń do lekarza
2. Smaruj contractubex/maść silikonowa itd, ćwicz napletek, nie wiem czy to coś pomoże.
3. Czy czujesz jakiś ucisk?
właśnie z tą maścią czytałem że należy poczekać aż rana się w 100% zagoi, a tam jeszcze miejscami proces ziarninowania trwa. A co do ucisku to w spoczynku nie czuje nic, ale przy ściągania napletka ciężko przez ta zwężenie wywinąć go za rowkiem zazolednym (spory opór), no a w wzwodzie to nie ma szans na maksymalny wzwód bo czuje jakby żołądź miał mi zaraz pęknąć.
 

ON2301

New member
Mam zamiar jutro przedzwonic do doktora Tondla i Drabiny z zapytaniem o termin konsultacji, chyba ze ktoś z doświadczenia wie ze lepiej np wysłać maila czy coś innego. Myślicie ze ile mogę czekać na potencjalna wizytę i co najlepiej powiedzieć żeby oddać powagę problemu?
 

Podobne tematy

Do góry