problem po zabiegu - POMOCY! :(

stulejkowicz997

New member
Witam, wczoraj miałem przeprowadzony zabieg obrzezania z powodu stulejki i na dzień dzisiejszy mój przyjaciel jest bardzo opuchnięty i ma brzydko wyglądające czarne plamy :( dodam, że miałem znieczulenie miejscowe

1. kiedy to powinno wyjść "na proste"?
2. czy mogę już się normalnie kąpać w wannie? Mam szwy nierozpuszczalne.
3. I NAJWAŻNIEJSZE: czy mam ciągle robić sobie opatrunek? tzn przyczepiać taśmą tak aby był do góry i grzybek się nie ocierał? bo ciągle czuje strasznie dziwne uczucie kiedy otrze go o coś, kiedy to powinno przejść?

bardzo proszę o szybkie i rzetelne odpowiedzi...
 

Pan_Ahmed

New member
Siemka.
1. Czarne plamy na trzonie penisa to zwykłe krwiaki, które Ci znikną z czasem. Co do opuchlizny - jak masz penisa w opatrunku i wkładasz go do majtek, to ustawiaj go w nich pionowo, po prostu go góry. To pomaga w zmniejszeniu ryzyka oponki. Po 2 tygodniach możesz zacząć nosić go w dół, wtedy zejdzie reszta opuchlizny. do normalności powrócisz po miesiącu, góra dwóch.
2. Wczoraj miałeś zabieg? Hmm, w wannie nie możesz, to pewne. Nawet szwy nierozpuszczalne nie dają gwarancji, że moczenie we wodzie nie uszkodzi rany. Za to możesz spokojnie wziąć szybki prysznic.
3. Tak, zmieniaj opatrunki co 2gi albo co 3ci dzień. To dziwne uczucie podczas dotyku główki to normalna sprawa, to się nazywa "nadwrażliwość żołędzia", która przejdzie Ci z czasem. Prawie każdy po obrzezaniu to ma, ja tez to mam. Jestem miesiąc po obrzezaniu i nadwrażliwość się zmniejszyła znacznie, ale nadal jest bo staram sie nie dotykać żołędzia za dużo, tylko tyle co zmieniam opatrunki i przemywam letnią wodą, mydłem Protex i Rivanolem. Polecam Ci tez napary z rumianku do przemywania żołędzia. Sam niedługo chcę zacząć przemywać sobie rumiankiem, podobno pomaga.
Niektórym to nieprzyjemne uczucie przechodzi po 2 tygodniach, innym po 2 czy nawet 3 miesiącach. Ale przejdzie Ci napewno i będziesz zadowolony jak nigdy w życiu. Cierpliwości. ;)

Pozdr!
 

stulejkowicz997

New member
to ty już miesiąc po zabiegu i nadal robisz opatrunki? ale już go nie kładziesz pionowo? bo mnie najbardziej denerwuje właśnie ta "nadwrażliwość", ciągle robienie opatrunków i czasami wzwody które mnie trochę boją i dobrze spać w nocy nie mogę... w sumie nie sądziłem, że to wszystko będzie tak długo trwało, ale widzę muszę zacząć się przyzwyczajać. A z tymi czarnymi plamami to mnie trochę uspokoiłeś ;) mam właśnie to mydło Protex i wczoraj myłem w nim, ale niestety w wannie, bo w sumie nie mam za bardzo jak korzystać z prysznica, sam już nie wiem... kąpanie w wannie może dużo skomplikować? a i jak ze sportem? po jakim mniej więcej czasie będę mógł biegać, grac w piłkę itp? :p w sumie w piątek mam wizytę na zdjęcie szwów to o wszystko się wypytam, ale na razie wolałbym wiedzieć jakieś podstawowe rzeczy. Dziękuję za odpowiedź i liczę na kolejne!
 

Pan_Ahmed

New member
Tak, robię opatrunki, gdyż mam nadwrażliwość i jeśli chodziłbym bez opatrunku, to nie byłbym w stanie normalnie chodzić, iść na miasto, do pracy itp itd. Opatrunek w tej fazie jest bardziej ochroną przed skutkami nadwrażliwości niż opatrunkiem na ranę, ponieważ ta już mi się dawno zagoiła.
Co do snu - staraj się spać na plecach, lub ewentualnie na boku - spanie na brzuchu odpada, pamiętaj.
Tak jak Ci mówiłem, te czarne plamy to krwiaki, a spowodowane są tym, że lekarz gwałtownie zamknął naczynia krwionośne w Twoim napletku tuż po jego ucięciu, to normalka, bo tez miałem małego krwiaka i wyglądało to właśnie jak taka czarno-brązowa plama na skórze penisa. Teraz już ani śladu po tym nie ma.
Co do kąpieli - wanna = gorąca woda = długotrwałe moczenie się. A tego rana nie lubi. Mi mój lekarz zalecił brać szybkie prysznice, lub tez ewentualne przemywać penisa mydłem antybakteryjnym "Protex Ultra" nad miską i spłukiwać to na koniec pod bieżącą wodą.
Świeżej rany nie można moczyć za długo i nie można jej traktować zbyt ciepłą wodą. Najlepiej prysznic i letnia (nie gorąca lecz przyjemnie ciepła) woda.
Sport - tutaj zależy od tego jak szybko Ci się wygoi wszystko. Mówisz, że masz szwy nierozpuszczalne, więc myślę że 3 tygodnie i możesz śmiało grać w nogę itp (o ile nadwrażliwość żołędzia nie będzie Ci nadal dokuczała).
Pozdro!
 

stulejkowicz997

New member
Śpisz też z opatrunkiem? ja dzisiaj próbowałem bez, ale raczej nie ma mowy o tym. I jak dokładnie robisz te opatrunki? bo ja kupiłem bandaż w aptece, obwijam członka i plastrami przyklejam aby stał pionowo. Trochę denerwujące przy oddaniu moczu, ale jakoś sobie radzę ;) te dni teraz w sumie dla mnie są trochę ciężkie, bo od razu po zabiegu poszedłem do szkoły + jeszcze prawo jazdy aktualnie robię. Ale teraz weekend, więc myślę, że po weekendzie powinno być lepiej. Dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady!
 

Pan_Ahmed

New member
Tak, śpię także z opatrunkiem. Penisa mam w ciasnych, ale jednocześnie dość pojemnych slipach (bokserki odstawiłem, bo za luźne i fiut sobie lata po całych bokserkach, co czasami może przeszkadzać z uwagi na nadwrażliwy łepek).

Tutaj Ci wypiszę czego dokładnie używam i wszystko czego tylko potrzeba do przemywania rany i robienia opatrunków:
* Gaza "Matocomp" 9x9cm [X2]
* Plaster gruby "Viscoplast" 5mx25mm
* Plaster cienki "Omnipor" 1,25cmx5m
* Mydło antybakteryjne "Protex Ultra"
* Rivanol "Amara Rivanolum" roztwór 0,1%
* OcteniSept "Schulke"
* Roztwór z rumianku
* Nożyczki
* Miska z ciepłą wodą
* Slipy zamiast bokserek, aby penis był stabilny.

Co do robienia opatrunku, są różne patenty, zależy jak komu wygodnie. CZYTAJ FORUM stary, temat o opatrunku jest "przylepiony"! :)
Piona.
 
Do góry