• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Prącie , dziwny kolor, prosze o odpowiedź

pablo877

New member
Witam mam pytanie, trosze szukałem ale nic ciekawego znalazłem na ten temat. więc, stresuje mnie jedna sprawa , chodzi dokładnie o kolor "główki" a dokładnie Na "obręczy" penisa ma on kolor śinawy, reszta ma kolor naturalny, tak mi się wydaje, wyczytałem tylko "prawdopodobnie występuje tu zaburzenie ukrwienia." . Prosze o jakąkolwiek odp pozdr...
 

pablo877

New member
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź , już myślałem że to mój kolejny problem , niedawno byłem na dwóch wizytach u specjalisty , gdzie stwierdzono u mnie " jednorodne zylaki podwrozszka nasiennego" minęło kilka ms i nie wiem co dalej robić w tym kierunku :( nikt nie stwierdził czy zabieg to konieczność, tylko to że jest to nic poważnego.

Pozdrawiam
 

Trolo powrót..

New member
Powiem Ci tak, żylaki powrózka, nie leczone prowadzą do bezpłodności.
Przerabiałem temat, i wydawało mi się jak byłem młodszy,że to normalne, ale trafiłem gdzieś kilka lat temu na to i stwierdziłem, że jest źle. Kolego leczenie operacyjne tylko, zabieg albo laparoskopowy, albo zwykły z nacięciem podbrzusza (pozostaje blizna ok 5-6 cm, zależy od lekarza). Masz może informacje w jakim masz stadium. Skoro jednorodne, to nie masz zaburzonej struktury. Chyba dobrze się rozumiemy. Widoczne masz już typowe żyły w worku mosznowym?
 

sławek83

Moderator
pablo877 też mam takie nieco sinawe na "obręczy". Myślę że to normalne i nie ma się czym martwić.
Ciekaw jestem, ile kropek Trolo nazbiera przy swoim nicku?? :)
 

pablo877

New member
Trolo powrót.. napisał:
Powiem Ci tak, żylaki powrózka, nie leczone prowadzą do bezpłodności.
Przerabiałem temat, i wydawało mi się jak byłem młodszy,że to normalne, ale trafiłem gdzieś kilka lat temu na to i stwierdziłem, że jest źle. Kolego leczenie operacyjne tylko, zabieg albo laparoskopowy, albo zwykły z nacięciem podbrzusza (pozostaje blizna ok 5-6 cm, zależy od lekarza). Masz może informacje w jakim masz stadium. Skoro jednorodne, to nie masz zaburzonej struktury. Chyba dobrze się rozumiemy. Widoczne masz już typowe żyły w worku mosznowym?

Nie, są widoczne, na razie, tylko wyczuwalne , badam co jakiś czas sam czy się nic nie zwieksza,dość spory splot żył , choć sam nie wiem tak naprawdę co,za lewym jądrem, jakiś czas temu odczuwałem dyskomfort i lekki ból podczas siedzenia/chodzenia nawet, trochę przeszło , tylko nie wiem na jak długo. Urolog i inny specjalista badał mnie i robił nawet USG. mam fotki. Jeden też stwierdził to co Ty, tylko dlaczego nie namówił mnie na skierowanie odrazu, stwierdził " proszę przyjść na kontrolę za rok" usłyszałem tylko " nic groźnego żaden guz" pół roku minęło chyba od tych wizyt.

Pozdrawiam :(
 

Trolo powrót..

New member
Sławek to się robi nudne, ale może kiedyś zrozumiesz, także przestaję zwracać nawet na to uwagę.
pablo877 napisał:
Trolo powrót.. napisał:
Powiem Ci tak, żylaki powrózka, nie leczone prowadzą do bezpłodności.
Przerabiałem temat, i wydawało mi się jak byłem młodszy,że to normalne, ale trafiłem gdzieś kilka lat temu na to i stwierdziłem, że jest źle. Kolego leczenie operacyjne tylko, zabieg albo laparoskopowy, albo zwykły z nacięciem podbrzusza (pozostaje blizna ok 5-6 cm, zależy od lekarza). Masz może informacje w jakim masz stadium. Skoro jednorodne, to nie masz zaburzonej struktury. Chyba dobrze się rozumiemy. Widoczne masz już typowe żyły w worku mosznowym?

Nie, są widoczne, na razie, tylko wyczuwalne , badam co jakiś czas sam czy się nic nie zwieksza,dość spory splot żył , choć sam nie wiem tak naprawdę co,za lewym jądrem, jakiś czas temu odczuwałem dyskomfort i lekki ból podczas siedzenia/chodzenia nawet, trochę przeszło , tylko nie wiem na jak długo. Urolog i inny specjalista badał mnie i robił nawet USG. mam fotki. Jeden też stwierdził to co Ty, tylko dlaczego nie namówił mnie na skierowanie odrazu, stwierdził " proszę przyjść na kontrolę za rok" usłyszałem tylko " nic groźnego żaden guz" pół roku minęło chyba od tych wizyt.

Pozdrawiam :(
Wiesz obecność żył, podniesienie temperatury, dalej zaburzenia w spermatogenezie i jesteś nie zdolny do zapłodnienia. Ale spokojnie, bo wiesz żylaki mogą się przestać powiększać, a nawet cofnąć. Ale szczerze Ci powiem nie licz na to. A ile masz lat tak w ogóle? Odroczenie na rok, to trochę dużo moim zdaniem, może się nie zna za dobrze, bo powiem Ci, że ja też miałem problem ze znalezieniem odpowiedniego urologa. Ja trochę musiałem dojechać do takiego dr z Dębicy. Ale opłacało mi się, zrobił mi to profesjonalnie. Bóle też odczuwałem właśnie podczas chodzenia, siedzenia. W razie pytań pisz. Nie wiem czy ktoś tu jest po żylakach jeszcze. A problem może dotyczyć już chłopców w wieku od 14-15 lat.
 

sławek83

Moderator
Trolo powrót.. napisał:
Sławek to się robi nudne, ale może kiedyś zrozumiesz, także przestaję zwracać nawet na to uwagę.

Nudne!! No co ty :) rozkręcasz się ;) teraz już spermatogeneza jest na topie :shock: normalnie doktor nauk pierwsza klasa :)
Nudne jest to jak ktoś jest wyrzucany drzwiami i dalej wchodzi oknem. Szacun ;)
 

pablo877

New member
Trolo powrót.. napisał:
Sławek to się robi nudne, ale może kiedyś zrozumiesz, także przestaję zwracać nawet na to uwagę.
pablo877 napisał:
[quote="Trolo powrót..":392i3c1b]Powiem Ci tak, żylaki powrózka, nie leczone prowadzą do bezpłodności.
Przerabiałem temat, i wydawało mi się jak byłem młodszy,że to normalne, ale trafiłem gdzieś kilka lat temu na to i stwierdziłem, że jest źle. Kolego leczenie operacyjne tylko, zabieg albo laparoskopowy, albo zwykły z nacięciem podbrzusza (pozostaje blizna ok 5-6 cm, zależy od lekarza). Masz może informacje w jakim masz stadium. Skoro jednorodne, to nie masz zaburzonej struktury. Chyba dobrze się rozumiemy. Widoczne masz już typowe żyły w worku mosznowym?

Nie, są widoczne, na razie, tylko wyczuwalne , badam co jakiś czas sam czy się nic nie zwieksza,dość spory splot żył , choć sam nie wiem tak naprawdę co,za lewym jądrem, jakiś czas temu odczuwałem dyskomfort i lekki ból podczas siedzenia/chodzenia nawet, trochę przeszło , tylko nie wiem na jak długo. Urolog i inny specjalista badał mnie i robił nawet USG. mam fotki. Jeden też stwierdził to co Ty, tylko dlaczego nie namówił mnie na skierowanie odrazu, stwierdził " proszę przyjść na kontrolę za rok" usłyszałem tylko " nic groźnego żaden guz" pół roku minęło chyba od tych wizyt.

Pozdrawiam :(
Wiesz obecność żył, podniesienie temperatury, dalej zaburzenia w spermatogenezie i jesteś nie zdolny do zapłodnienia. Ale spokojnie, bo wiesz żylaki mogą się przestać powiększać, a nawet cofnąć. Ale szczerze Ci powiem nie licz na to. A ile masz lat tak w ogóle? Odroczenie na rok, to trochę dużo moim zdaniem, może się nie zna za dobrze, bo powiem Ci, że ja też miałem problem ze znalezieniem odpowiedniego urologa. Ja trochę musiałem dojechać do takiego dr z Dębicy. Ale opłacało mi się, zrobił mi to profesjonalnie. Bóle też odczuwałem właśnie podczas chodzenia, siedzenia. W razie pytań pisz. Nie wiem czy ktoś tu jest po żylakach jeszcze. A problem może dotyczyć już chłopców w wieku od 14-15 lat.[/quote:392i3c1b]

25. Lat. Jeśli bym zwrócił na to uwagę to poszedlbyn wcześniej, i tak poszedłem chyba za późno po ok 6 ms od czasu jak to wyczulem. Strach robił swoje ,ale lepiej późno niż wcale. Nie wiem co dalej czekać i pójść na kolejną wizytę i podjąć jakieś konkretne kroki.
 

sławek83

Moderator
Pierwszy krok to pójście do prawdziwego lekarza, specjalisty i niech on ci powie co masz, jak masz i gdzie masz. Tu ci nikt diagnozy nie postawi a na pewno nie fachowej, więc za dużo nie myśl tylko śmigaj do lekarza i będziesz wszystko wiedział.
 

pablo877

New member
sławek83 napisał:
Pierwszy krok to pójście do prawdziwego lekarza, specjalisty i niech on ci powie co masz, jak masz i gdzie masz. Tu ci nikt diagnozy nie postawi a na pewno nie fachowej, więc za dużo nie myśl tylko śmigaj do lekarza i będziesz wszystko wiedział.

Na jutro mam wizytę u Urologa , jeśli zdobędzie sie na odwagę i pójdę , to podziele się z wami co dalej. :/
Pozdrawiam
 

Pan_Ahmed

New member
pablo877 napisał:
Witam mam pytanie, trosze szukałem ale nic ciekawego znalazłem na ten temat. więc, stresuje mnie jedna sprawa , chodzi dokładnie o kolor "główki" a dokładnie Na "obręczy" penisa ma on kolor śinawy, reszta ma kolor naturalny, tak mi się wydaje, wyczytałem tylko "prawdopodobnie występuje tu zaburzenie ukrwienia." . Prosze o jakąkolwiek odp pozdr...
Z opisu wynika, że mam podobnie. Ale to naturalne w 100% jest!
pozdr.
 

grucha

New member
Czy podczas dłuższego stania, wacek może mieć fioletowy, siny kolor? Nie ukrywam, że po 10-15 minutach czuje dyskomfort i nie jest to zbyt przyjemne.
 

pablo877

New member
sławek83 napisał:
Pierwszy krok to pójście do prawdziwego lekarza, specjalisty i niech on ci powie co masz, jak masz i gdzie masz. Tu ci nikt diagnozy nie postawi a na pewno nie fachowej, więc za dużo nie myśl tylko śmigaj do lekarza i będziesz wszystko wiedział.

Jestem po wizycie u Urologa , zresztą już drugiej, i po USG wcześniej. Dziś dowiedziałem się ze moje Żylaki powrózka, są na poziomie "pierwszym", jeśli istnieją trzy, z czego wyczytałem w internecie i powiedział mi dr. Podobało mi się podejście jego do mojej sprawy, jeśli cokolwiek się zmieni lub będzie bardziej to uciążliwe to mam się zgłosić pod koniec r, to będziemy działać dalej. Najbardziej uspokoiło mnie zdanie, którym lekarz. mnie uprzedził, co zrobił by Pan na moim miejscu?. "Jeśli byłby to moje jajka nie ruszałbym nic " :D Szkoda ze każdy lekarz nie ma takiego podejścia do pacjenta.

Pozdrawiam :wink:
 

Podobne tematy

Do góry