• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

praca i problem z oczami

elrok

New member
zacząłem pracę w korpo, od 8 do 15-17 pracuję non stop wgapiony w monitor, oczy mi juz siadaja, przerwy mamy krótkie, pracę szkoda rzucać, chcę w niej przetreać przynajmniej rok bo kasa jest niezła, tylko jak to wytrzymać? chyba najgorsze są te piekące wieczie oczy, w biurze mamy na maksa suche powietrze i non stop klima włączona
 

zdrowypan

New member
Niestety to jest właśnie praca przy komputerze. Idź do okulisty i może przepisze Ci jakieś krople lub okulary korekcyjne. Ja mam takie do czytania i do pracy przy komputerze. Zawsze to jakaś bariera i oczy mniej się męczą.
 

Gruba_Ryba

New member
Można kupic np łzy w płynie i one duzo daja. Ale lepiej tak jak mów zdrowypan isc do okulisty bo moze byc to jakis grubszy problem i wtedy nic ci krople nie dadza.
 

Jones

New member
Zgadzam się z Gruba_Ryba. Może jednak tzreba okulary?
Albo spróbuj też z nakładką redability czy coś takiego która ułatwia czytanie.
 

Witos

New member
ćwicz wzrok, patrz na zielone (jakkolwiek śmiesznie to brzmi), co godzinę w pracy sobie wykonaj ćwiczenia oczu, jest ich pełno w necie
 

tik

Member
Sam mam ten sam problem i zastanawiam sie nad wyborem okularów z antyrefleksem. Czy Waszym zdaniem warto czy to jedynie wywalanie kasy na marne ?
 

kontak

Member
Nie, moim zdaniem dobrze jest jednak takie okulary sobie kupić. Szkla z powłoką antyrefleksyjną są drozsze, nie ma się co tutaj oszukiwać, ale pozwalaja na znacznie bardziej komfortową pracę przed komputerem, o czym sam sie przekonałem.Przy wyborze nowych okularów wspomniałem, ze mam problem z widzeniem oraz że bolą mnie oczy po wielu godzinach pracy i zaproponowali mi wlasnie okulary z antyrefleksem.

Jest lepiej, oczy juz mnie tak nie bola. Aczkolwiek swoje dołożyło również dostanie ćwiczeń wzroku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lesniu

New member
ja od 5 lat pracuje juz przy kompie. krople do oczu to moj nowy przyaciel :) mozesz ew zaiinwestowac w okulary z antyrefleksem
 

Bagan

New member
Krople do oczu to jedno, ale - paradoksalnie - suche oczy mogą wskazywać na słabe nawodnienie organizmu. Dbaj o to by wypijać dziennie kilka litrów wody, zwłaszcza że macie klimę.
 

Podobne tematy

Do góry