• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pozbycie się stulejki w Poznaniu na NFZ, proszę o pomoc

lestat

New member
Witam
Dziś zorientowałem się że mam stulejkę. Tzn od jakiegoś czasu wiedziałem, że z moim napletkiem jest coś nie tak ale jakoś dopiero teraz natrafiłem na informację o chorobie jaką jest stulejka i wszystko pasuje. Poczytałem trochę i jestem zdecydowany na zabieg (oczywiście jeżeli będzie konieczny bo pierw muszę udać się na konsultację). W każdym razie chciałbym aby mi polecono jakąś klinikę czy gabinet w Poznaniu z dobrym lekarzem gdzie można zapisać się zabieg usunięcia stulejki. W grę wchodzi tylko NFZ jako, że jestem studentem i gotówką około 2000 zł nie dysponuję... No i chciałbym jeszcze się od Was dowiedzieć czy mogę poddać się takiemu zabiegowi refundowanemu przez NFZ w Poznaniu jeżeli jestem z innego miasta (małego gdzie raczej takich zabiegów nie wykonują) ? I czy do urologa potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i wybaczcie jeżeli ktoś już o to wcześniej pytał, wolałbym otrzymać informację "na czasie"

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź
 

sławek83

Moderator
Z tego co wiem to w Poznaniu jest jeden z lepszych urologów w kraju który usuwa stulejkę na najwyższym poziomie. Tylko nie wiem czy można u niego przez NFZ, musisz się dowiedzieć. W ogóle to pewnie możesz zrobić to przez NFZ tak jak w każdym mieście, ja miałem zabieg przez NFZ bo też nie mam takiej gotówki. Teraz jestem po i nie żałuje niczego. Nie zwlekaj z tym, nie mącz się. Ja z tym chodziłem ponad 20 lat!!! Powodzenia.
 

lestat

New member
Dziękuję za radę, wczoraj porozmawiałem z rodzicami i okazali się bardzo pomocni i wspierający. Dziś zaliczyłem wizytę u urologa i o dziwo nie było tak strasznie. Diagnoza: częściowa stulejka + za krótkie wędzidełko i 24 października wybije sądny dzień zabiegu (NFZ) plastyki napletka plus laserowe wydłużenie wędzidełka. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i nie będzie dalszych komplikacji. Dam znać jak poszło a wszystkim niezdecydowanym szczerze polecam otworzyć się na problem przed rodzicami(opiekunami) oraz wizytę u urologa.
 

Podobne tematy

Do góry