• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Powinności po zabiegu

Marcus

New member
Witam wszystkich, jestem nowy tutaj, aczkolwiek jestem ponad 2 tygodnie po zabiegu plastycznym+przedłużane wędzidełka. Szwy zaczynają powoli wypadać na bokach, lecz na wędzidełku dalej są, ogólnie wszystko ładnie się goi. Wracając do pytania, dostałem receptę na "Lorinden A", żeby smarować miejsca pooperacyjne, rozumiem że chodzi o to żeby rozciągnąć skórę po szwach tak? Czytałem iż ta maść jest lekko na sterydach, nie będzie to w niczym przeszkadzać? Teraz jak to smarować, po całości na obrzeżach plastyki i na całym wędzidełku, mimo że są jeszcze szwy? Dziękuje za pomoc, pozdrawiam.
 

fancom

New member
Jeżeli przepisana maść jest na rozciągnięcie blizny po zabiegu, to jak najbardziej możesz ją stosować nie powinna Ci zaszkodzić tylko rana musi być całkowicie wygojona i nie stosuj jej dopóki masz jeszcze szwy.
Pewnie takie rozciąganie blizny wiąże się z długim okresem stosowania, dla pewności zapytaj lekarza jak długo można ją bezpiecznie stosować bo to jednak maść ze sterydami.
 

Marcus

New member
Dziwne, że lekarz przepisał mi ją już teraz skoro mówisz, że muszą być całkowicie wyleczone rany. Szwy pozostały na napletku i 2 na wędzidełku, wiec według Ciebie jeszcze nie uzywać jej?
 

Klaus1

New member
Ja po wycieciu nadmiaru napletka nie dostalem zadnej masci czy kremow. Zaleceniem bylo tylko mycie pod prysznicem zeby szwow nie rozpuscic.
 

fancom

New member
Dziwne, że lekarz przepisał mi ją już teraz skoro mówisz, że muszą być całkowicie wyleczone rany. Szwy pozostały na napletku i 2 na wędzidełku, wiec według Ciebie jeszcze nie uzywać jej?

No moim zdaniem nie powinieneś jeszcze używać, dopiero jak wszystkie szwy wypadną.
 

otis_d

New member
Ogólnie przy wszystkich maściach/żelach na blizny zaleca się stosowanie dopiero po całkowitym zagojeniu rany, kiedy nie ma już żadnych szwów.
 

Marcus

New member
A jak powinno wyglądać rozciąganie miejsc po zabiegu, bo troche się juz w to bawiłem, ale czy tak naprawdę powinienem dopiero zacząć właśnie gdy zacznę smarować maścią?
 

Podobne tematy

Do góry