Ponowna opuchlizna

s.t.u.l.e.j.k.a

New member
Jestem 12 dni po czesciowym obrzezaniu i plastyce wiezidełka. Mam 4 pytanka.
1. Oponka zeszła mi po 7 dniu lekarz mówił mi że wszystko goi się okej jednak teraz ponownie zaczeła mi puchnąć prawa strona penisa w miejscu szwów. Czy to normalne? Czy może to mieć jakiś związek z brakiem higieny (byłem na wycieczne i nie miałem jak się tam na umyc przez 48godzin) czy może ma to związek z tym że wyrwały mi się 2 szwy razem z kawałkami skóry!
2. Brzydko pachnie ( rybą) spod żołedzi czy to normalne po zabiegu?
3. Strasznie mnie swędzi pod żołedziem czy to z powodu nadwrażliwości po zabiegu?
4. Po jakim czasie można uprawiać sex po zabiegu?

To mój pierwszy post na tym forum więc prosze o wyrozumiałość!
 

Nobbs

New member
1. Kiedy byłeś u tego lekarza? Po wyrwaniu tych szwów czy przed? Jeżeli przed to spróbuj do niego podejść jeszcze raz bo możę się(tfu tfu) okazać że będzie Cię musiał podszyć jeszcze raz albo zdrenować ranę.

2. Spoko, to chyba każdemu tak jedzie. Jak ściągnąłem po raz pierwszy opatrunek to myślałem że mi nos odpadnie (pracuję z ludźmi chorymi na raka-to duża sztuka żebym skrzywił się na jakiś fetor ;) ) Z czasem powinno zniknąć. Niemniej warto się myć co najmniej dwa razy dziennie. No i spróbuj nie zakładać opatrunku na noc-niech Twój wacek trochę się powietrzy ;)

3. Może być. Swędzenie też oznacza że rany się goją. Ewentualnie może zebrało CI się trochę brudu i on swędzi.

4. Nie mówili Ci nic? Mi jak zjeżdżałem z bloku lekarz powiedział że mam zakaz seksu przez miesiąc. Gdzieniegdzie na forum mówią że 6 tygodni. Dopóki nie zejdzie Ci opuchlizna i nie minie nadwrażliwość i tak sobie nie pobzykasz bo nie będziesz miał na to po prostu ochoty ;)
 

s.t.u.l.e.j.k.a

New member
u lekarza byłem przed wyrwaniem szwów i to miejsce robi sie takie ciemniejsze (tak jakby bylo widać mięso czy coś takiego w każdym razie blado czerwonego) może dlatego że wraz ze szwem wyrwał sie kawałek "mięsa". i ty rodzi sie kolejne pytanie czy bedzie to widać?
 
Do góry
TOPlist