• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pomocy nie radze juz sobie..

kamil999

New member
Witam was wszystkich. Mam Pytanie jak dlugo schodzila wam oponka po obrzezaniu?? ja jestem 12 dzien po i nie chce zejsc, stosuje rivanol robie oklady 2 razy dziennie po 10 min + szare mydo na wieczor.. Z gory dziekuje za odpowiedz.
 

sławek83

Moderator
Jak możesz wstaw fotki to będzie można powiedzieć dokładniej. A z oponkami jest różnie i może długo się utrzymywać :(
 

Crede3

New member
Spokojnie, po miesiącu, dwóch znacznie się zmniejszy. Inna sprawa, że jeśli to było obrzezanie częściowe, to mimo że opuchlizna zejdzie, oponka może pozostać uniemożliwiając rozciągnięcie na żółędzi.
 

sławek83

Moderator
Na moje oko nie wygląda źle, tylko przesadzasz trochę z rivanolem bo cały żółty jest "wacek" :) Przy wędzidełku masz jeszcze mniej wygojoną rankę ale to normalne bo w tym miejscu gorzej i dłużej zwykle się goi. Jest też jeszcze opuchlizna ale jak zejdzie powinno być git ;)
 

kamil999

New member
a powiecie mi jakim typem obrzezania bylo to robione?

Kurcze dziś chciałem sobie ulżyć, nie mogłem dojść....chociaż przed zabiegiem nie miałem z tym problemu .Tez tak mieliście po zabiegu?
 

pawel007007

New member
Dlaczego w ogóle próbujesz jeśli jeszcze masz szwy?, chcesz sobie zaszkodzić czy co?, poczekaj aż wszystko się zagoi chociaż od razu ci mowie że po obrzezaniu to już nie to samo.
 

kamil999

New member
bo żem niewyżyty. A tak na poważnie to chciałem sprawdzić jak to jest. próbowałem jeszcze póżniej na spokojnie i się udało nic nie bolało. Mam jeszcze pytanie :czy rivanol jest na opuchnięcia ???
 

sławek83

Moderator
Widzę, że bardzo chcesz sobie zaszkodzić. Poczekaj aż się wszystko zagoi i wtedy będziesz szalał. Rivanol zapobiega zakażeniom, stanom zapalnym itd.
 

kamil999

New member
sławek83 a jaka masc polecasz na opuchlizne?? aa i jeszcze jedno obawiam sie ,ze te szwy się za długo utrzymują bo jestem 15 dni po zabiegu i wszystkie są...

jaka masc kupic zeby probowac zmniejszyc oponke??

Panowie jaka masc polecacie na ta opuchlizne?
 

bizzi_

New member
Gościu, czekaj spokojnie na odpowiedź, a nie wysyłasz posty pod rząd, nie jesteś tutaj sam, nie tylko Ty masz problemy. Chcesz na szybko odpowiedź to google lub wyszukiwarka na forum i ją dostaniesz.
 

sławek83

Moderator
sławek83 a jaka masc polecasz na opuchlizne?? aa i jeszcze jedno obawiam sie ,ze te szwy się za długo utrzymują bo jestem 15 dni po zabiegu i wszystkie są...

Ja używałem Detreomycynę 2% bo tak mi lekarz zapisał, a czy ona zapobiega też opuchlizny tego nie wiem bo nie wnikałem nigdy. Wiem, że jest bakteriobójcza, zapobiega tworzeniu się na ranie różnych bakterii, pasożytów itp. A szwy u każdego w innym czasie wypadają, zależy jak u kogo się goi.

P.S. Widzę, że jesteś trochę niecierpliwy. Musisz brać pod uwagę fakt, że ludzie którzy tu odpisują na pytania forumowiczów mają też swoje życie, pracę (tak jak ja). Staram się zaglądać tu jak najczęściej ale nie zawsze mogę, nie zawsze mam dostęp do neta (w pracy nie mam takiej możliwości). Cierpliwość jest teraz dla ciebie najlepszym lekarstwem ;)
 

sławek83

Moderator
Nie obraziłem się ;) Normalne, że chciałbyś jak najwięcej informacji uzyskać tu na forum i to najlepiej teraz, zaraz. Nie zawsze jest to możliwe ale warto też samemu poczytać trochę tematy bo można w nich znaleźć praktycznie wszystkie odpowiedzi na większość pytań. Teraz jest znacznie usprawnione na forum wyszukiwanie tego co nas interesuje i można szybko wszystko znaleźć. A jak ktoś, kiedyś "posprząta" trochę w tematach które się powielają kilkakrotnie albo są o niczym to już całkiem będzie git :)
Uzbrój się w cierpliwość i ciesz się nowym sprzętem ;)
 

kamil999

New member
Panowie mam taki problem a mianowicie chodzi mi o to ze się skóra łuszczy na zołędzi. Czy to normalne ??? 3 tygodnie temu mialem zabieg. Dodam jeszcze ze raz mi juz sie tez łuszczyla i wszystko ladnie zeszło. A co do oponki to jeszcze mi sie nie zmniejszyla..................
 

Podobne tematy

Do góry