• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Polećcie żle pod prysznic, ponieważ przy obecnym swędzi mnie ciało

Panowie, bo mnie coś trafi...
Używam przeważnie żeli Old Spice, np. jeden z ulubionych to Wolfthorn.
W lecie jest również, natomiast w zimie (być może na grzanie grzejników i suche powietrze) swędzi mnie ciało.
Źle mi leżeć w łóżku, bo mnie swędzi i źle mi zasypiać, bo o tym swędzeniu myślę.
Weźmy pod uwagę, że te żele mają kiepski skład.
Czy jest ktoś z Was, kto mógłbym polecić mi jakiś dobry żel na próbę, aby nie miał świństw w składzie?
Te żele według mnie genialnie pachną, ale chooj z tym zapachem, skoro mnie swędzi.
Czekam na propozycje, kupię co trzeba i popróbuję z miesiąc.
Dziękuję koledzy ;)
 

Trolo

Well-known member
 

nope

Well-known member
Na pewno masz wysuszona skore i stad swedzenie.
1. Nie myj sie w goracej wodzie.
2. Zmien zele pod prysznic, mozesz zainwestowac w jakis lepszy nawilzajacy np z cerave a jak nie to jakiś tańszy byle bez slsow w skladzie i bedzie git.
 
Ja polecam żele firmy biały jeleń na azotopowe zapalenie skóry. Miałem to samo co ty że po każdym prysznicu całą skóra mnie swedziala a po tym żelu nic a nic.
Podrzuć który konkretnie miałeś, bo już testowałem, ale stanowczo zbyt krótko z uwagi na konsystencję chyba, bo obecne żele fajnie się nanosi - są gęste.
Na pewno masz wysuszona skore i stad swedzenie.
1. Nie myj sie w goracej wodzie.
2. Zmien zele pod prysznic, mozesz zainwestowac w jakis lepszy nawilzajacy np z cerave a jak nie to jakiś tańszy byle bez slsow w skladzie i bedzie git.
Również obstawiam wysuszoną skórę.
U mnie woda ma zawsze 38 stopni, ponieważ mam baterię termostatyczną.
Ogólnie nie jest raczej to wina temperatury, gdyż widzę na które miejsca ciała intensywnie nanoszę i w tych miejscach mnie swędzi, a w innych mniej lub w ogóle nie.
Lecę w sobotę to kupić, bo nie da się żyć.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Im mniej składników tym lepiej. Wszystkie sls wysuszają skórę. Czytaj skład. Ewentualnie smaruj się jakimś balsamem po kąpieli.
 

toastt

Well-known member
Podrzuć który konkretnie miałeś, bo już testowałem, ale stanowczo zbyt krótko z uwagi na konsystencję chyba, bo obecne żele fajnie się nanosi - są gęste.

Również obstawiam wysuszoną skórę.
U mnie woda ma zawsze 38 stopni, ponieważ mam baterię termostatyczną.
Ogólnie nie jest raczej to wina temperatury, gdyż widzę na które miejsca ciała intensywnie nanoszę i w tych miejscach mnie swędzi, a w innych mniej lub w ogóle nie.
Lecę w sobotę to kupić, bo nie da się żyć.
Jak biały jeleń nie pomoże, to rozważ zainwestowanie w siebie i kup emulsję micelarną do mycia Cetaphil EM. Jak chcesz coś zaoszczędzić, to szukaj wersji w zwyczajnej butelce z zamknięciem zamiast wersji z pompką, bo wtedy masz trochę więcej produktu w tej samej cenie. Tanio jednak nie będzie, ale zauważysz dużą różnicę. Jedyny mankament jest taki, że ta emulsja nie usunie mocnych zabrudzeń, więc takie lepiej najpierw umyć szarym mydłem i potem tą emulsją. Na swędzącą skórę polecam z całego serca polecam krem Olvizone. Jest po prostu genialny i szybko przynosi ulgę. Ja mam problem ze swędzącą i piekącą moszną i tylko ten krem w połączeniu z powyższą emulsją micelarną dają prawie 100% ulgi od objawów.
 

nope

Well-known member
Wyprobuj szare mydło w płynie z Barwy. Ja sam go używam np do twarzy i jest git. Ono nie ma takich składników.
 
Do góry