Po zabiegu :)

Michu1

New member
Dzień dobry :) Wczoraj miałem zabieg obrzezania,i mam kilka pytań.
-Ile czasu muszę trzymać penis do góry na brzuchu ??
-Przez ile dni nosić opatrunek ?
-Czy Wzwód jest niebezpieczny kilka dni po zabiegu ?
- Ćwiczyć jakoś małego?
Lekarz powiedział mi co i jak,ale zapomniałem dopytać się o szczegóły,a wizytę mam dopiero za 2 tygodnie,ponieważ będzie mi ściągał szwy :).
 

sławek83

Moderator
Ile czasu muszę trzymać penis do góry na brzuchu ??
Nie ma określonego wyznacznika ile. Trzymanie ku górze ma zapobiec w powstawaniu oponki, opuchlizny a przede wszystkim lepiej się chodzi i funkcjonuje z "wackiem" przypiętym do brzucha niż miałby swobodnie latać.

Przez ile dni nosić opatrunek ?
Na to też nie ma jednoznacznego terminu. Ja nosiłem do tej pory jak widziałem, że już nic mi z "wacka" nie leci; krew, ropa itp. Jak już przestało to chodziłem bez opatrunku bo im szybciej bez niego chodzisz tym bardziej "wacek" przyzwyczaja się do nowych warunków.

Czy Wzwód jest niebezpieczny kilka dni po zabiegu ?
Niebezpieczny to chyba za dużo powiedziane. Wzwód jest rzeczą naturalną i nie sposób go uniknąć. Jedno co może się ewentualnie stać to któraś szew puści. Wtedy już sam musisz ocenić czy ranka przez to jakoś bardzo się otworzyła czy nie ma tragedii. Jak nie masz pewności to konsultuj to z lekarzem.

Ćwiczyć jakoś małego?
Jak obrzezanie to nie masz napletka a jak go nie ma to nie ma czego ćwiczyć. Jedynie możesz go przyzwyczajać do nowych warunków przez hartowanie.
 

Michu1

New member
Okej dzięki za odpowiedź :)
Mam jeszcze jedno małe zmartwienie a mianowicie chodzi o obrzęk pod orzechem,mam być zaniepokojony czy to normalna sprawa :)?


 
Do góry
TOPlist