Po zabiegu przecięcia wędzidełka

edej

New member
Witam wszystkich ;)

Jestem po zabiegu przecięcia wędzidełka które miałem w poniedziałek czyli dzisiaj mija 4 dzień od zabiegu. Mam kilka pytań na których nie znalazłem odpowiedzi na forum.

1) Wszyscy mówią tutaj o wydłużaniu wędzidełka a mój lekarz powiedział że niema takiego czegoś, jest po prostu przecięcie.

2) Oglądałem zdjęcia osób po zabiegu i widzę że każdy ma kilkanaście szwów.. a ja mam 2 jeden u góry przy żołędziu i drugi na dole wędzidełka.

3) przy dolnym szwie mam wrażenie że rana brzydko się rozeszła, jest też bardziej w tym miejscu spuchnięty i czuje kłucie przy odciaganiu napletka, jakby rana sie rozszerzała - wygląda to tak jakby szew w ogóle nie trzymał rany... widać białą wydzielinę - chyba ropę. dopiero dzisiaj zacząłem przemywać ranę rivanolem bo lekarz nic nie zalecił...

Czekam na wasze odpowiedzi
 

Krzysiek77

New member
Witaj

Moim zdaniem trafiłeś na chirurga z prawdziwego zdarzenia! Istotnie nie ma czegoś takiego jak wydłużenie wędzidełka! Można je naciąć lub usunąć! Większość chirurgów po prostu usuwa zbyt krótkie wędzidełko, nazywając to pokrętnie jego "przedłużeniem"... Miałeś szczęście trafić na chirurga, który nie poszedł na łatwiznę i wykonał optymalny rodzaj ingerencji chirurgicznej.

Ale nie ma lekarzy doskonałych... Brak zaleceń co do pielęgnacji ranek był błędem. Bardzo dobrze, że zacząłeś przemywać rankę rivanolem. Moim zdaniem od samego początku powinieneś to robić i lekarz powinien to zalecić. Myślę, że to wystarczy, a jakby ranka dalej ropiała, to zacznij stosować maść TRIBIOTIC, dostępną w aptekach bez recepty. Maść + przemywania rivanolem. Ale oczywiście najlepiej by było, jakbyś szybko poszedł do kontroli, po zalecenia, tak na wszelki wypadek.

Napisz proszę w jakim mieście i u jakiego lekarza miałeś zabieg. Czy był to zabieg z użyciem skalpela czy lasera? Opisz krótko jego przebieg. Jakbyś mógł, to wrzuć fotkę.

Pozdrawiam

Krzysiek
 

edej

New member
Piękne dzięki za odpowiedz :)

Tak to mniej więcej wygląda dzisiaj czyli 5 dnia po zabiegu

http://imageshack.us/photo/my-images/193/img7422s.jpg/

Zabieg robiłem w Warszawie w Conti Medica u doktora Zajdy. pierwsza wizyta na NFZ ale sam zabieg nie refundowany musiałem 500zł zapłacić. Ale ogólnie lekarz godny polecenia.

Sam zabieg trwał może 20min. Najpierw pielegniarka zalała mnie jakims płynem antybakteryjnym, troche szczypało - potem zastrzyk trochę zakuło ale to dosłownie sekundy, sam zabieg trochę czułem, nie bul raczej dotyk xD no i tak jak mówisz trochę dziwne że nie dostałem żadnych wskazówek za bardzo co dalej - po prostu wszystko miało się samo wyleczyć - no czas pokaże.
 

Krzysiek77

New member
Heh... Zdjęcie już skasowali, jak możesz to wrzuć je jeszcze raz, najlepiej wieczorem. :)

Ciekawi mnie jaka techniką był wykonany zabieg - skalpelem czy laserem?

A co do ceny, to jak na Warszawę 500zł to chyba niedrogo - w Krakowie koszt jest podobny. :)

Pozdrawiam

Krzysiek
 
Do góry
TOPlist