• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu pełnego obrzezania

Matezzzz

New member
Witajcie

5 lipca przeszedłem zabieg obrzezania, znieczulenie miejscowe - czas zabiegu 45min.

dzisiaj mija 8 dzień od tego czasu a rany znikają z dnia na dzień. Pierwszy ze szwów odpadł już wczoraj.

w pierwszym dniu generalnie to tylko chłodziłem lodem (zalecenie lekarza) by obkurczyć naczynia krwionośne a potem już tylko przemywanie i smarowanie.

Do pielęgnacji używam tylko soli fizjologicznej ( przemywanie ) oraz do smarowania Detreomycyna 2% - działa naprawdę skutecznie.
 

szymon1

New member
Witam zapodaj zdjecia po zabiegu i teraz zobaczymy jaka jest roznica na IMGUR.COM. taki regulamin. Jak czesto przemywasz sola i jak czesto smarujesz? Napisz jeszcze kto ci wykonywal zabieg
Pozdr
Cytat z regulaminu:
"Przede wszystkim pamiętaj, że na forum akceptowalne jest linkowanie zdjęć wyłącznie z serwerów IMGUR.COM. Posty zawierające odnośniki do zdjęć na innych serwerach hostingowych będą zamykane i przenoszone do śmietnika."
 

Matezzzz

New member
Cześć

Dzięki za informację, zaraz pozamieniam serwery

Zdjęcia po zabiegu niestety nie mam, natomiast nie różnił się w niczym od kolegów - wszystko opuchnięte wkoło

Przemywanie minimum 5x dziennie - tak namaczam gazę i dotykam wkoło
Smarowanie 3 x 4 /dzień

Teraz po środowej 9.07 konsultacji chodzę w domu bez bokserek i opatrunku by swobodnie zwisał. Opatrunek ( tylko samą gazę bez plastra ) stosuję jak gdzieś wychodzę.

Zabieg wykonał doktor urolog Maciej Szwedowski - przy muzyce Queen - Show must go on haha - pierwszy raz śmiałem się podczas zabiegu
 

Matezzzz

New member

 

Matezzzz

New member
Witajcie, dzisiaj mija 10 dzień od zabiegu i wszystko goi się bardzo dobrze. Rano podczas przemywania odpadł kolejny szew :)
 

szymon1

New member
Generalnie podstawowym zaleceniem jest noszenie ku gorze, moze juz na twoim etapie jest tak dobrze ze juz nie trzeba? Opuchlizny juz nie masz?
 

szymon1

New member
Rozumiem ze masz szwy rozpuszczalne, bo jak tak to moze trzeba zaczac go juz czesciec moczyc zeby zaczely szybciej wypadac, bo w sumie ladnie wyglda strupow nie widac, prawie zagojony, po wypdaniecu szwow odczekaj chwile i mozesz pomyslec o zelu na blizny, ale to pewnie lekarz ci zaleci
 

Matezzzz

New member
no właśnie z tym odpadaniem to jest różnie :/ narazie odpadły tylko 4 szwy ale się nie rozpuszczają tylko pełne węzełki odpadają
 

Podobne tematy

Do góry