• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu obrzezania, wątpliwości

stuiverka

New member
Witam,

Temat był już parę razy poruszany, nie zawsze była odpowiedź ale tak czy inaczej uznałem, że do takich problemów należy podchodzić indywidualnie dlatego też proszę o pomoc, poradę.

Od obrzezania minęło 1,5 miesiąca. Już trochę czasu minęło a ja zaczynam mieć obawy odnośnie plastyki mojego członka po tym zabiegu. 2-3 dni po operacji w zaznaczonym miejscu pojawił się niewielki krwiak. Polecano mi różne sposoby pozbycia się go - uciskanie, nacięcie chirurgiczne lub też odczekanie aż się wchłonie. Wybrałem ostatnią opcję. Myślałem, że ten fałd zniknie po jakimś czasie ale niestety jaki był taki jest. Dla mnie jest to bardzo krępująca sytuacja ponieważ moim zdaniem nie wygląda to normalnie. Z tego co tutaj wyczytałem to może być tzw "oponka"? Dodam też, że byłem parę dni temu u chirurga, oczywiście bez wzruszenia powiedział, że wszystko jest w porządku mimo moich uwag co do plastyki...

Pytanie czy to z biegiem czasu zniknie i wygląd członka się uformuje? Jeśli tak ile mniej więcej czasu to zajmuje? Czy też może konieczna będzie chirurgiczna poprawka? Może miał ktoś podobny przypadek i się wypowie?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam


https://imagizer.imageshack.com/img923/1120/9BsJna.jpg

https://imagizer.imageshack.com/img924/9207/Y8vyNd.jpg

https://imagizer.imageshack.com/img924/1028/cjy80R.jpg
 

Janek77

Member
Nieznam się ale wg mnie jest wszystko okej i nie wiem o co ci chodzi ^^
Chodzi ci o to ze skora jest biała? - to nic dziwnego. Sam mam podobne i mi to nie przeszkadza w końcu miałem zabieg - jakąś ingerekcja była i jakiś ślad zostanie mniejszy lub większy.
Czy to jest "szpetne"? Zależy od osoby ja tam nie widzę w tym nic strasznego skóra jak skóra. Chyba ze masz tam jakieś wypuklenie którego nie widzę no to niech się ktoś inny wypowie. Jeśli chodzi o skórę wg mnie jest okej
 

Icek1

New member
Z tego co mówił mi mój urolog to gojenie trwa od 4 do 6 tygodni ale blizna kształtować się może nawet 2 lata więc wydaje mi się, że nie jest to jeszcze podow do paniki. Sam jestem po zabiegu 18 dni i u mnie ie wygląda to tak dobrze bo jest jeszcze 6 szwów i opuchlizna...
 

Janek77

Member
Z tego co mówił mi mój urolog to gojenie trwa od 4 do 6 tygodni ale blizna kształtować się może nawet 2 lata więc wydaje mi się, że nie jest to jeszcze podow do paniki. Sam jestem po zabiegu 18 dni i u mnie ie wygląda to tak dobrze bo jest jeszcze 6 szwów i opuchlizna...

Z tego co ja zauważyłem na sobie to po zdjęciu szwów jest ulga i o wiele lepiej można funkcjonować a opuchliż na wygląda jakby szybciej schodziła :) ja juz prawie 1.5 miesiąca po i wygląda coraz lepiej a blizna... jak pisałem na chwile będzie. Nie od razu Rzym zbudowano :D
 

stuiverka

New member
Tylko, że ja już 50 dni po zabiegu i jak było tak jest... Robiłem zdjęcia na bieżąco bo odrazu mnie to zaniepokoiło i nie widzę poprawy... Wygląda to bardzo kiepsko i krępuje mnie na maksa. Kompletnie nie wiem co z tym zrobić, chciałbym wierzyć, że to się jakoś ukształtuje ale nie wydaje mi się.. Idę dopiero za 3 tygodnie do lekarza który przeprowadził mi zabieg i aż mnie zwija jak sobie pomyślę, że mi powie że tak już zostanie
 
To wszystko zależy od tego jakie masz odczucia estetyczne. Ogólnie najlepszą robotę robi Tondel. Tutaj jest tak średnio bym powiedział. Owszem blizna się zmienia jeszcze długo po zabiegu i Twoja też się zmieni ale ślad na pewno będzie. Ja kleiłem bliznę plastrami silikonowymi i do tego byłem już 4 razy na laserze i efekty są coraz lepsze i jestem ogólnie zadowolony. Zrobiłem poprawkę po 10 latach bo przeszkadzała mi poprzednia blizna. Żałuje, że nie pojechałem do Tondla bo pewnie nie musiałbym już jeździć na laser, no ale jest jak jest. Jeśli ma Ci to siedzieć z tyłu głowy to jedź do Tondla i niech Ci to zrobi jak Bóg przykazał, bo niektórzy lekarze to nie powinni się w ogóle za takie rzeczy brać. Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

stuiverke

Member
A tak precyzyjniej? Jaki Tondel, jaką robotę robi? Co Ci robił? Mi nawet nie o blizny chodzi tyllo o fen kawał skóry co w koleczku zaznaczyłem..

Co znaczy że jesy średnio? Z czym średnio?
 
Chodzi o to, że jeden lekarz zrobi to dobrze, a inny nie. Dr. Tondel z Poznania ma tutaj na forum najlepszą renomę. Każdemu chodzi o to, żeby jego fiutek wyglądał jak najbardziej estetycznie. Jeśli chodzi o to zabieg jest zrobiony średnio według mnie. Poszukaj sobie na forum kto robił u Tondla i popatrz na zdjęcia. Ja sam miałem ponownie zabieg bo przeszkadzały mi blizny. Ja sam u Tondla nie byłem, ale gość zna się na rzeczy.
 

stuiverke

Member
Hmm zobacze jeszcze co powie za 2 tygodnie lekarz ktory przeprowadzał zabieg.. Może rzeczywiście zastanowię się nad wizytą u doktora Tondla. A orientujesz w jaki sposób przeprowadzane są poprawki? Laserowo, chirutgiczmie? Czy składa się na to parę wizyt?
 
Lekarz Ci wiele nie powie, to Ci mówię od razu. Zagoiło się i tyle, a blizna jest jaka jest. Lepiej jechać do Tondla i się poradzić. On obejrzy i zobaczysz co powie. Ja miałem poprawkę poprzez ponowny zabieg obrzezania, bo jeśli blizny są duże i wypukłe to laser nie da za wiele. Teraz po drugim zabiegu chodzę na laser i jestem już w miarę zadowolony.
 

Podobne tematy

Do góry