• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu - mała konsultacja

Cbear

New member
Cześć wam.
Miałem 1 października zabieg obrzezania i chciałbym z wami pewną rzecz omówić.
Na wstępie zaznaczę że jestem trochę przewrażliwiony na punkcie zdrowia tym bardziej, że chodzi o mojego przyjaciela.
Także problem mój polega na tym, że z wędzidełka trochę mi krwawi oraz się chyba ropa wydostaje. Mam świadomość, że po normalnych zabiegach mamy dren, który odciąga ropę i całą resztę która tutaj wycieka. Podsyłam wam zdjęcia jak to mniej więcej wygląda (zdjęcia są od najstarszego z 6.10 do najświeższego z dzisiaj 9.10 Wędzidełko - Album on Imgur ). Czy to ma tak być? Ogólnie byłem wczoraj u lekarza na kontroli, bo spanikowałem że rozwiązał mi się szew (jak się patrzy na zdjęciach to po lewej stronie od wędzidełka - porownać między 2 a 3 zdjęciem). Zrobiła się taka "dziurka" oraz lekka rana, z której też się sączy no ale lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku, byle bym dbał o higienę, przemywał jak wcześniej wodą z mydlinami i go w nich moczył. Wcześniej moczyłem też w rumianku na noc po ok 15 min bo prawdopodobnie pomaga na nocne wzwody, ale uznałem ostatniej nocy by spróbować oczyścić to Octeniseptem - na gazik i trzymamy 1-5 min. Przyznam że najgorszy moment jest ze zmianą opatrunku, ponieważ tam lekko się sączy i zabarwia opatrunek oraz przyczepia się do opatrunku co później trudno ściągnąć. Zmieniam go ok 2-3 razy dziennie by z jednej strony nie ciągnąć non stop za te miejsca. Co byście powiedzieli na mój problem, oraz czy dobrze postępuje pod kątem gojenia tego?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Teraz wyglada brzydziej niz pare dni temu. Jak siedzisz w domu to chodź bez opatrunku niech rana oddycha i schnie. Ja moczylem w wodzie z soda oczyszczona a nie w mydlinach, soda przyspiesza gojenie sie ran. Ja moczylem 2xdziennie po okolo pol godziny. Takie bylo zalecenie lekarza. Moze zamiast mydla mocz w sodzie? Ja dawalem jakies 2 lyzeczki sody na kubek wody.
 

Cbear

New member
Wieczorami przed snem będę spróbować z soda, ale myślę że 15 min starczy by szwów nie porozpuszczać za szybko, a później z 30 min posiedzę z przyjacielem bez opatrunki. Niestety wróciłem do pracy także jedynie wieczorem mogę trochę go wziąć na powietrze. A ten opatrunek zmieniać częściej jak on tak tym nasiąka? Teraz zmieniam 3 razy dziennie: rano, po południu - w pracy, i wieczorem.
 

Cbear

New member
Dieselpower wielkie dzięki za podpowiedź. Trochę pomoczyłem go w tej wodzie z sodą plus przez tamten weekend trochę wylegiwałem się z nim bez opatrunku i się ładnie ogarnęło. Teraz minęło 2.5 tygodnia od zabiegu i chciałbym poprosić o ocenę ludzi, którzy już to przeszli, bo przyznam że trochę mnie parę rzeczy martwi:
Zdjęcia w linku -> 2.5 tygodnia później - Album on Imgur
- na przedostatnim i ostatnim zdjęciu widać od przodu wystające takie "ząbki" nad linią szycia - czy to będzie później duży problem czy nie daj Boże do powtórki i wycięcia?
- poza tym że tam gdzie jest wędzidełko i jest lekka ranka, to tamta część powinna być tak wyglądać (przyznam ze za piękne i estetyczne to nie jest)
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No daru w szyciu to kolo nie mial niestety. Zęby ci porobil jak jasna cholera. Ogladajac zdjecia na forum u innych co tez mieli tak zszyte brzydko to cudow po wyjsciu szwow bym nie oczekiwal. Krzywo zszyte to i krzywo zrosniete. Cos sie wygladzi ale na pewno nie do zera. Mowilem ze soda pomoze ;)
 

Cbear

New member
Eh, też taką diagnozę sobie postawiłem. Chociaż te ząbki z przodu to zrobiły się po zabiegu - pewnie za wcześnie i za mocno ściągnąłem naciągałem skórę by przeżyć dobrze. Najwyżej będzie dużo ćwiczeń ręką z maścią na blizny, a jak zostaną prążki to dziewczyna będzie miała podwójną przyjemność (no co, trzeba znaleźć plusy i się nie załamywać) a co z tym tyłem? On chyba tak nie zostanie, bo przód zdzierże.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No jak dla mnie to tyl gorzej wyglada niz przod. Powiem tak. To co widac zaraz po zabiegu to 80% jak bedzie wygladac po czasie. Wiadomo ze strupy odpadna, szwy tez. Rana sie zagoi itd. Ale kształt malo się zmienia. Siedze na forum od roku, jeszcze nie widziałem aby u kogos kto mial poszyte w takie ząbki to się wygladzilo do zera. Wiadomo ze jak zaszyje się w taki sposob to w taki się zrośnie. Wykroic kawalek skory kazdy głupi potrafi, ale zaszyc aby bylo gladko i jak najmniejsza blizna to juz wyzsza szkola jazdy. Albo ma sie to w rekach albo nie.
 

Cbear

New member
Czyli jednym słowem fuszerka od******. Kurcze najgorsze jest to że robiłem na NFZ ponieważ nie za bardzo mnie stać było na prywatną, a teraz pytanie czy iść do tego samego czy szukać gdzieś indziej... W tym momencie żyje nadzieja ze tak tragicznie nie będzie... :|
 

fancom

New member
Cbear No faktycznie ładnie to nie wygląda szczególnie od strony wędzidełka, ale czas pokaże jak to będzie wszystko wyglądać po całkowitym wygojeniu i wypadnięciu szwów.
Jeżeli będziesz chciał zrobić jakąś ewentualną poprawkę to radze u innego lekarza wykonywać.
 

Cbear

New member
Muszę przyznać, że jestem lekko zdołowany - jak w sobotę moje libido sięgało zenitu tak teraz się roztrzaskało o glebę jak domek z kart. Rzeczą, która na razie nie daje mi żyć to to, że z tej ranki z boku (od byłego wędzidełka) sączy się osocze i nie mogę tego zahamować - używam na to Octenisept. Teraz poleżałem trochę poleżałem z nim bez opatrunku by rana trochę pooddychała. Zaraz zrobię mu lekką kąpiel z rumianku lub sody by oczyściło tą ranę. Dzisiaj mija 20 dzień od operacji i to "tragiczne wędzidełko" wygląda tak: 20-10-2015 - Album on Imgur Jutro mi się pewnie nie uda, ale w czwartek pewnie przejadę się do niego na kontrol by to zobaczył i wytłumaczył mi coś się stało...
Co do zmiany lekarza to pewnie w Wwa prywatnie będzie kupa fachowych ludzi (na których mnie nie stać) z czego mój doktorek był też wspominany tutaj i widziałem jego "dzieła" i wychodziły ładne i estetyczne, także nie wiem co tam się stało.
 

fancom

New member
No jak na 20 dzień to nie wygląda to za ciekawie, koniecznie udaj się do lekarza niech to obejrzy i oceni. I oczywiście daj znać co lekarz Ci powie
Co do lekarzy w stolicy to fakt można sobie wybierać fachowców i nie koniecznie prywatnie, można zapisać się do dobrego na NFZ tylko wtedy trzeba będzie swoje poczekać na wizytę.
No nic na razie się nie martw bo mogło to gorzej wyglądać, teraz trzeba poczekać na opinie lekarza.
 

Cbear

New member
Właśnie wyszedłem od lekarza. Powiedział, że faktycznie przy w jednym miejscu szew lekko puścił, a te "bąbelki" (głównie w miejscu wedzidelka) są odczytem organizmu na szwy - rozumiem, że to taka alergia. Z tego co wiem to takie przypadki się zdarzają ale mega żadko. Sprawa wygląda następująco, że albo wszystko się wchlonie i nie będzie przeszkadzać w funkcjonowaniu, albo po pełnym wygojeniu znów się zoperuje. Co o tym myślicie? Na pewno jeszcze będę chciał opinii innego lekarza - kogo w wwa byście polecili? (najlepiej prywatny - szybkość wizyty)
 

moraj

Member
Czyli jednym słowem fuszerka od******. Kurcze najgorsze jest to że robiłem na NFZ ponieważ nie za bardzo mnie stać było na prywatną, a teraz pytanie czy iść do tego samego czy szukać gdzieś indziej... W tym momencie żyje nadzieja ze tak tragicznie nie będzie... :|

spokojnie bez paniki moim zdaniem u Ciebie wszystko w porzadku tez sobie plulem w brode ze zrobilem zabieg przez nfz ale to tylko nie potrzebny stres, mój penis wygladał okropnie jak kombatant po wojnie :( po niespełna pół roku od zabiegu jestem szczęśliwy i z wygladu i z samej decyzji. Kiedy tylko zagoi sie rana stosuj cepan na blizny ale używaj regularnie i wcieraj zgodnie z zaleceniami.
 

fancom

New member
Cbear No to lekarz wiele Ci nie pomógł mówiąc, że albo wszystko się ładnie wchłonie albo będzie potrzebny kolejny zabieg. Tyle to sam pewnie wiedziałeś.
Co do opinii innego lekarza w Warszawie to możesz spróbować u dr. Jacka Łempickiego.
Sam miałem wykonywany u niego zabieg wiec spróbuj może nie jest zbyt wylewny, ale zna się na swojej robocie.
On przyjmuje na NFZ i chyba prywatnie.
 

fancom

New member
Cbear no to mnie zaskoczyłeś u mnie wyszło bardzo ładnie, fakt ja nie miałem obrzezania. Widocznie obrzezanie temu lekarzowi coś nie wychodzi.
Możesz spróbować umówić się na konsultację urologiczną w SZPITALU MAZOVIA w Warszawie, tylko tam sama wizyta u urologa kosztowała kiedyś około 200 zł.
Chodziłem tam z inną dolegliwością, ale na NFZ też się dostaniesz tylko skierowanie musisz zdobyć do urologa, ale terminy mogą być długie na NFZ.
 

Cbear

New member
Zobaczymy ta MAZOVIE prywatnie - zobaczy się co powie i się potem będę martwił. Ogólnie to dr. Łempickiego cuda widziałem tutaj na portalu i nie były tak źle jak mój. Facet chyba takie zabiegi wykonuje prawie co tydzień i czytałem pozytywne (jak i z jedną negatywną) opinie. Zaufałem lekarzowi, no i mam nadzieje ze będzie wszystko z czasem ok.
 

fancom

New member
Dlatego zdziwiłem się, że u Ciebie tak to wygląda po zabiegu właśnie u tego doktora ogólnie opinie dobre nawet polecałem tego lekarza innym i też byli (podobno) zadowoleni.
Ja w sumie w ciemno poszedłem do tego lekarza, i na szczęście nie mam jakiś śladów po zabiegu a też się bałem jak to będzie wyglądało po zagojeniu (miałem dosyć sporo szwów).
 

Cbear

New member
Gdyby nie ta okolica wedzidełka, która wygląda jak po wybuchu bomby to bym był zadowolony. Jeszcze w tamtej okolicy poniżej wedzidełka pod skórą wyczuwalny jest tak jakby twardszy "płat skóry" na tylnej części i nie wiem cóż to jest i czy to było i wcześniej. Heh..plan jest taki, że jutro zadzwonię do Mazovii dowiem się jak terminy na NFZ i prywatnie i umówię die za jakieś 2 tygodnie. Przecież i tak teraz mnie nie ciachną bo za swierza rana.
 

Podobne tematy

Do góry