• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po plastyce- kilka pytań

piotr19932

New member
Witam,

Dwa dni temu przeszedłem zabieg plastyki napletka. Mam teraz kilka pytań:
Po pierwsze jakich specyfików powinienem używać żeby doprowadzić do szybszego zagojenia się i sprawienia że penis będzie wyglądał jak najlepiej (blizny itp.)
Po drugie, kiedy powinienem zacząć ściągać napletek? (jak na razie robię to jedynie podczas mycia)
Czy powinienem to jakoś ćwiczyć?
I przede wszytskim- czy ktoś mógłby pokazać jakieś zdjęcia, lub opisać wygląd penisa po plastyce napletka? Jak różni się on od zwyczajnego? Pytam, ponieważ jak na razie, kiedy ściągam napletek, mój penis wygląda jakby wpadł pod ostrza kosiarki, zdaję sobie sprawę, że to dopiero drugi dzień tak więc nie popadam w panikę, jednak chciałbym dowiedzieć się czy u was wyglądało to podobnie.

Pozdrawiam

P.
 

vego

Member
Co do specyfików, to powinien powiedzieć Ci lekarz. Ja używam neomecyny inni riwanolu, jeszcze inni niczego albo szarym mydłem myją. Nie ściągaj go jak nie potrzebujesz wg mnie. Ja jak miałem ściągnięty to opuchlizna mi nie schodziła, jeden dzień w "kapturze" i jakby zmartwychwstał. Co do zdjęć poszukaj na forum, jest tego multum. Dopiero 2 dni minęło, spokojnie, najgorsze za Tobą, za tydzien- dwa, powinien już zacząć wyglądać normalnie. Wstaw zdjęcia to Ci powiedzą czy wszystko ok.
 

piotr19932

New member
Witam,

Dziś rano zobaczyłem coś niepokojącego (3 dni po zabiegu plastki). Tylna część napletka, widoczna na zdjęciach poniżej. Nie jestem pewny czy ta część urosła przez noc, czy może opuchlizna zeszła z całego penisa i ona stała się bardziej widoczna. Nie wiem czy powinienem się martwić, na wizycie kontrolnej dzień pozabiegu, ta cęść była podobna, i lekarz powidział że wszytko jest ok, chciałbym jednak upewnić się u osób które również miały ten zabieg czy u nich wystąpiło coś podobnego.

http://imageshack.us/g/832/25501559.jpg/
 

vego

Member
Nie pomogę Ci, miałem częściowe i nie miałem czegoś takiego. Wg mnie nie wygląda to dobrze jak tego dotykasz to jest to miękkie czy twarde? Czujesz tam jakąś ropę czy to raczej narośl?
 

bezczel

New member
Nie pociesze Cię ale moim zdaniem na początku po zabiegu skóra była opuchnięta i nie było widać żeby zwisała tak bardzo. Teraz po prostu opuchlizna zeszła i skóra zwiotczała, niestety ale to tak będzie... Domyślam się że połowa z tego się "wyrobi" ale niestety ten fragment będzie taki luźny. Jedyna opcja jeżeli ci bardzo to przeszkadza to niestety ale usunąć zabiegowo...
 

piotr19932

New member
Witam,

Tak więc jestem około trzech tygodni po zabiegu. Niedługo wrzucę jakieś zdjęcia, żebyście mogli ocenić (choć muszę powiedzieć że nie jestem do końca zadowolony, jako że ta "część" którą widać na pierwszych zdjęciach choć jest mniejsza pozostała, i debilnie chowa mi się z tyłu penisa).
Nie testowałem jeszcze ściagania napletka w wzwodzie, poniewaz pozostało mi kilka szwów i nie chcę żeby mi się coś pozrywało.
Mam tylko jedno pytanie, ponieważ bylem umówiony do lekarza kilka dni temu, jednak musiałem pilnie wyjechać i podejrzewam że nie wrócę przez kilka tygodni więc nie bede mial okazji go zapytać. Chodzi o szwy, są rozpuszczalne, jednak przy myciu część z nich wypadła tak, że wygląda jakby ich kawałki były dalej w ciele. Czy powinienem je na siłe wyciągnąć czy poczekać aż same wyjdą z tamtąd/rozpuszczą się?
 

don3

New member
a ja mam takie pytanie Piotr do Ciebie..po jakim dniu udalo Ci sie zsunac calkowicie napletek i wyciagnac zoledzia? bo ja jestem 5 dniu po plastyce i niestety jeszcze mi sie to nie udalo opuchlizna i szwy bola..:/ mam się martwić?
 

piotr19932

New member
Cześć,

Ja z ciekawości zsunąłem napletek kilka godzin po zabiegu. Tylko że u mnie to była stulejak częściowa, tak więc może było mi łatwiej, choć rzeczywiście bolało bardzo a po zsunięciu ostre jeszcze koncowki szwow wbijaly mi sie w zoladz. Nie ruszałem potem prezez jeden dzien, a po wizycie kontrolnej dwa dni po zabiegu lekarz powiedział mi że mogę go normalnie zsuwac i spryskiwać Octeniseptem (środniek na wszelkiej masci bakterie).
Wiem że to boli, ale niestety trzeba to czyścic (spryskiwac, dotykac sie nie ważyłem szczerze mówiąc).
Oddawanie moczu tez niemilosiernie bolalo wiec nie martw sie. Trzymaj go do gory i za kilka dni bedzie spoko :]
 

don3

New member
ja tez mialem czesciowa i wlasnie mam tak samo jak przed zabiegiem do polowy schodzi elegancko a pozniej nie moge do konca zsunac:/moze wyszla wieksza polowa ale nie do konca..myslalem ze po tym zabiegu poprostu bedzie mi to wszystko ladnie schodzilo bez sily ...ale nie wiem..ale bede cwiczyc dalej. moze przez ta opuchlizne i szwy jest tak ciasno..
 

sławek83

Moderator
Don3 jestem 4 dzień po plastyce i wydłużeniu wędzidełka i też jeszcze nie mogę ściągnąć napletka do końca bo boli mnie przy wędzidełku. Ściągam do momentu tego zwężenia i dalej mam opór i zaczyna boleć ale myślę że to przez to że jest opuchnięty. Codziennie staram się więcej ale nic na siłę. Przy sikaniu nic nie boli.
 
Do góry