• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po operacji wędzidełka - zamoczenie szwów

Winchester

New member
Cześć,

mam następujące pytanie/problem:

1.Lekarz po zabiegu wydłużenia wędzidełka zalecił mi oddawać mocz przy częściowo odciągniętym napletku żeby nie zmoczyć szwów (bo jak mają sucho to wtedy szybciej się goi cała sprawa). Jednak jak robię tak, jak mi zalecił, to odnoszę wrażenie, że nie do końca cały mocz jest wydalany z ciała.
Przy każdym oddawaniu moczu parę kropel ze strumienia leci na szwy, ale szybko to wycieram. Jednak po kilku minutach od samego sikania, gdy sprawdzam, czy wacek jest suchy - to on jakoś wyrzuca resztki moczu i jest delikatnie mokry - jak temu zaradzić/ albo sprawić, żeby utrzymanie suchości szwów było łatwiejsze?

2.Po 5 dniach od zabiegu przy oddawaniu moczu zauważam że miejsce ze szwami trochę krwawi - jest to zazwyczaj kilka kropel. Czemu to nie pojawiło się bezpośrednio po zabiegu tylko po 5 dniach i czy to normalne ?

3.Czy fakt, że podczas widywania się z dziewczyną robię się "mokry" może negatywnie wpłynąć na proces gojenia się rany ?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 

bezczel

New member
1. Po sikaniu wyciśnij to co pozostaje w cewce i powinno załatwić sprawę. Nie martw się, jak nawet zmoczysz to wszystko bedzie OK Wytrzyj tylko dobrze. Mocz sam w sobie jest jałowy tylko zbiera to co jest w cewce moczowej i jest świetną pożywka dla barterii więc trzeba uważac ale bez nadgorliwości. Ja po prostu wycierałem lub przemywałem końcówkę w zależności czy były takie możliwości czy nie. Jak się boisz to polecam żel rivel, który ma właściwości rivanolu. Nałóż na ranę i naciągnij napletek, żel w dużej mierze nie pozwoli na rozwój czegokolwiek bo ma właściwości odkażające. Jest tylko jedno ale! rana bedzie wilgotna od żelu.

2. Miałem to samo, krwawiło z miejsc w których były szwy. Nie potrafie tego logicznie wytłumaczyć. Może dlatego że ciało traktuje je jako ciało obce i nie zrasta się... Później lekko mogą ropieć (o ile to ropa, taka żółta maź sie robi, często o to chłopaki na forum pytaja) i w końcu wypadną.

3. Tu musisz dbać o to żeby w razie wzwodu szwy nie popękały, a to że robisz się "mokry" to raczej nie bedzie miało wpływu. Pamiętaj żeby sie wytrzeć bo to tez pożywka dla bakterii.
 

Podobne tematy

Do góry