• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po operacji skrzywienia

scheller

New member
Witam, 2 dni temu mialem operacje korekty skrzywienia (zagiecie ku dolowi). Na wszytkich papierach bylo napisane Nesbitt/plikacja jednak przed operacja urolog powiedzial, ze nie bedzia robil dysekcji calego peczka naczyniowo-nerwowego tylko wytnie 2cm gornej zyly zeby dostac sie do tkanki. Mialem wyciete 2 elipsy pod ta zyla ,a ze to nie bylo wystarczajace mam zalozony jeden nierozpuszczalny szew. Chcialem sie dowiedziec czy ktos mial moze robione podobnie i jakie sa tego efekty.
 

kristofer87z

New member
Ja miałem operację metodą plikacji i jestem bardzo zadowolony.
Przy pierwszych stosunkach po operacji czułem się trochę dziwnie, bo czułem ten szew, jednak po kilkunastu dniach to uczucie znikło.
 

scheller

New member
Jak sobie poradziles z opuchlizna po operacji? Urolog powiedzial ,ze jest taki spuchniety od kilkukrotnego wywolywania sztucznego wzwodu w trakcie zabiegu i ze niby sie to wchlonie. Ta metoda ,ktora mialem robiona operacje podobno ma na celu zmniejszenie ryzyka uszkodzenia nerwow. Zdaje sobie sprawe, ze to troche za wczesnie na ocene wynikow jednak w moim przypadku praktycznie nie mam czucia w zoledziu. Nie wiem czy jest to wynikiem obrzezania ale mam nadzieje ze to ustapi. Wiem ,ze miales robione troche inna metoda ale czy zauwazyles jakiekolwiek skrocenie czlonka?
Na drugi dzien po operacji wyglada to mniej wiecej tak
http://i49.tinypic.com/34dlduc.jpg
 

kristofer87z

New member
Dostales jakis srodek przeciw wzwodom? Ja mialem relanium i nawet dzialalo.
Opuchlizna zeszla mi po kilkunastu dniach. Nie zauwazylem zadnego skrocenia.
Zarowno po operacji skrzywienia jak i obrzezaniu przez kilkanascie dni mialem wrazenie, ze nie mam czucia, jednak w obydwu przypadkach to minelo.
 

scheller

New member
Nie dostalem nic przeciw wzwodom. Mialem tylko zaproponowane srodki przeciwbolowe ale ich nie wzialem. Zreszta ciezko to nazwac wzodami bo maly jest tak spuchniety ,ze nie ma szansy zeby stanal na bacznosc (jest tylko takie dziwne uczucie). Ale dzisiaj jestem juz lepszej mysli bo wrocily kolory - ciemny fiolet. Lekarz mowil ,ze wzody sa ok tylko trzba z seksem sie wstrzymac 6 tygodni zeby szwow nie zerwac.
 

kristofer87z

New member
Mi lekarz zalecił wstrzymać się na 8 tygodni.
Ale prawdę mówiąc przerwa była dłuższa, po takim czasie było mi bardzo ciężko powrócić do seksu...
 

scheller

New member
Hej. Od mojej operacji minelo juz kilka miesiecy i jak dotad wszytko jest ok. Jezeli macie jakies pytania to moge smialo pomoc. Pozdrawiam
 

dima123

New member
Ja z kolei mam problem z powiększającym się skrzywieniem w lewo (kiedyś był praktycznie prosty, od ok dwóch lat skrzywienie się powiększa, mam wrażenie, że wyniku moich prób prostowania). Jak tak dalej będzie, to pewnie też będę musiał udać się na operację.

Zatem byłbym wdzięczny, jakbyś napisał więcej szczegółów na ten temat. Gdzie robiłeś, jaki lekarz Cię operował, ile to kosztowało, ile czasu spędziłeś w szpitalu. Ile trwa i jak wygląda gojenie. I Jak teraz po ponad pół roku oceniasz efekty zabiegu, czy warto itp.
Z góry dzięki za te wszystkie informacje :)
 

Podobne tematy

Do góry