• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po operacji podcięcia wędzidełka (foto)

Zibi1j

New member
Witam. W poniedziałek, czyli 5 dni temu, miałem zabieg podcięcia wędzidełka. Na początku wszystko zdawało się wyglądać ok, ale w środę wystąpiło krwawienie. Trochę się zaniepokoiłem, ale nadal wszystko wyglądało tak samo jak z początku, więc się trochę uspokoiłem. Dziś już sam nie wiem co o tym myśleć, gdyż wiele się zmieniło.
Pytanie do lekarzy/ludzi po tymże zabiegu. To naturalna kolej rzeczy, czy coś mi się spaprało? Jest konieczność pójścia do urologa, czy i tak końcowy efekt będzie ten sam? Nie chciałbym znowu przechodzić przez jakieś cięcie, czy samą wizytę ;/

Zdjęcie dzień po operacji: http://img18.imageshack.us/i/201011302125.jpg/
Zdjęcie z dzisiaj: http://img24.imageshack.us/i/201012042192.jpg/
 

RMed

New member
Witaj

Moim zdaniem wszystko jest w miarę Ok jak to po zabiegu obrzęk występuje i powiększa się z każdym dniem.

Zawsze jest tak że świeżo po zabiegu wygląda to lepiej niż po np. 3 dniach ponieważ obrzęk narasta w ciągu 24h - 48h.
Licząc że jesteś 5 dni po zabiegu (opuchlizna zazwyczaj utrzymuje się do 7 dni) choć zależne jest to od organizmu który jak wiadomo u jednego regeneruje się szybciej ,a u innego wolniej.
Jednak opuchlizna powinna zacząć schodzić już po 7 dniach jeżeli taki stan będzie się utrzymywał dłużej należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam RMed
 

Zibi1j

New member
@RMed Dzięki za odpowiedź.

Tylko, czy ta opuchlizna nie powinna być "tylko" opuchlizną? U mnie się to chyba jakoś rozjechało - np to spoiwko, które na pierwszym zdjęciu jest (na samej górze), na drugim po prostu nie istnieje. Wszystko jest takie... rozlazłe ;x Wiem, że wygląda to obrzydliwie, dlatego się martwię.
No i kolejne pytanie. Doktor mówił, że coś uschnie i najzwyczajniej w świecie zniknie. Zakładam, że chodziło mu o tą dolna część, taką przyszytą "kulkę". To samo stanie się z tym... "czymś" białym? Czy jak opuchlizna zejdzie, to będzie jakoś w miarę wyglądać, czy po prostu zniknie/odpadnie?
 

Stuku21

New member
Wiesz, napiszę szczerze, sam jestem po zabiegu wydłużenia wędzidełka (mocno krótkiego) i w porównaniu ze mną to u Ciebie wygląda to średnio ciekawie. U mnie pojawiała się krew przez pierwsze dni, ale wydaje mi się, że "kultura zszycia" była lepsza. Mimo wszystko jako taki efekt widziałem dopiero po wypadnięciu części szwów.
Zgadzam się z kolegą RMed'em, jeżeli nie poprawiła się sytuacja z opuchlizna to ja bym odwiedził lekarza.
 

Zibi1j

New member
Wczoraj byłem u lekarza, już po obrzęku, ale i tak :p
Powiedział, że wszystko jest ok i na dobrej drodze, że to tak ma wyglądać, a finalnie nie będzie nic widać. Sam nie wiem, jak to będzie wyglądać np za miesiąc, bo teraz... No ale chyba lekarz wie lepiej ^^
W dodatku polecił mi octenisept, to stosuję.
Nadal martwię się jaki będzie efekt końcowy tego wszystkiego ;/ Czy właśnie przez tą kiepską kulturę szycia już po wszystkim coś nie będzie wyglądać po prostu dziwnie ;/
 

Zibi1j

New member
Wczoraj byłem u lekarza, już po obrzęku, ale i tak :p
Powiedział, że wszystko jest ok i na dobrej drodze, że to tak ma wyglądać, a finalnie nie będzie nic widać. Sam nie wiem, jak to będzie wyglądać np za miesiąc, bo teraz... No ale chyba lekarz wie lepiej ^^
W dodatku polecił mi octenisept, to stosuję.
Nadal martwię się jaki będzie efekt końcowy tego wszystkiego ;/ Czy właśnie przez tą kiepską kulturę szycia już po wszystkim coś nie będzie wyglądać po prostu dziwnie ;/
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
P Odczucia po operacji nesbita Inne 0
K Obrzezanie calkowite po operacji Stulejka 10
M Po operacji przepukliny Inne 0
J Po 2 operacji :( Stulejka 23
K Opuchlizna, 13 dzień po operacji Skrzywienie prącia 2

Podobne tematy

Do góry