• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

po obrzezaniu

JestemTu

New member
Witam, jestem po obrzezaniu calkowitym które bylo 03.04.2023r. od 04.04.2023r. z rany przy wedzidelku leci ciągle żółta bezwonna ciecz która jest zauważalna na opatrunku. Czy jest się czym martwić?
 

marcin234

Member
Czytałem o tym na forum i były takie przypadki, ale nie wnikałem w temat, bo u mnie to nie występowało. Na pewno musisz bezwzględnie dbać o opatrunki, żeby nie zamoczyć ich moczem.
 

marcin234

Member
No tylko pytanie po co zmieniać po każdym oddaniu - według mnie powinno się zmieniać dopiero po zamoczeniu opatrunku i min. 2 razy dziennie. Zbyt częste zmiany chyba też nie są dobre.
 

JestemTu

New member
No masz rację, dostałem zalecenie żeby zmieniać 2 razy dziennie i psiukac octaniseptem. Niekiedy jak oddaje mocz po prostu strumień jest taki, że zleci na opatrunek i zmienię, może przesadziłem że za każdym razem 🤣🤣
 

dandoo

Active member
ten kolor jest normalny to pisało tu gdzieś na forum, że to znaczy że się rana goi, wpisz w google to ci wyskoczy, mi póki co nic się nie sączy ale ja miałem staplerem i przedłużane wędzidełko. jestem 8 dni po. musisz dbać tylko o czystość i dezynfekcję rany. poeodzenia
 

flader

Active member
Tak, to chłonka inaczej zwana limfą. Nic się nie dzieje, trzymaj penisa przyklejonego do brzucha, żeby chłonka nie przelała się do napletka wewnętrznego, bo wtedy może zacząć puchnąć co potem ciężko schodzić.
 

Krystiankendroj

Active member
Pamiętam że coś żółtego leciało spod wędzidełko, myślę że prawie każdy tak miał, poleciało kilka dni i znikło nawet się nie zastanawiałem nad tym , się goi i coś się sączy zawsze
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
N Kilka dni po obrzezaniu całkowitym Stulejka 1
M Tydzień po obrzezaniu. Stulejka 2
P 6 dzień po obrzezaniu Obrzezanie 1
F Rana po obrzezaniu Obrzezanie 1
U oponka po obrzezaniu Po zabiegu obrzezania 4

Podobne tematy

Do góry