• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po obrzezaniu

Andrew192

New member
Witam, dzisiaj jestem 3 dzień po obrzezaniu, zwlekalem z tym zabiegiem trochę czasu chyba przez moją psychikę i w pewnym momencie przez przyzwyczajenie się do tego stanu, aż nagle coś we mnie wstąpiło i poszedłem prywatnie do lekarza, stwierdził obrzezanie całkowite (tak myślałem). Sam zabieg rzekłbym że pikuś, znieczulenie miejscowe nawet trochę mnie nie bolało, cięcia bez tragedii, jedynie jak majstrowal przy wedzidelku i szył to był taki delikatny dyskomfort ale bez tragedii. Lekarz zalecił mi przez pierwsze 3-4 dni przemywac tylko octeniseptem, i robić opatrunek nie jakiś mega ucisniety 2-3 razy dziennie tylko w miejscu cięć, nie opatulać całego penisa, a pytanie brzmi jak go myć bo mi tylko powiedział że mogę wziąść delikatny prysznic i bez mydel kolorowych, i po ilu dniach mogę chodzić już bez opatrunku i penisa uniesionego ku górze, a i powiedział że wizyt kontrolnych raczej u niego niema chyba że coś by się działo to dzwonić.
 

Andrew192

New member
Panowie jestem 7 dzień po obrzezaniu, proces gojenia wydaje mi się być okej, żadnego krwawienia niemam, jedynie troszeczkę na opatrunku gdy wymieniam, moglibyście ocenić swoim okiem jak to wygląda według was? Mam jeszcze miękka opuchlizne(widać ja na ostatnim zdjęciu po prawej stronie) która z dnia na dzień wydaje mi się być mniejsza, ale niewiem czy delikatna oponka mi się nie zrobiła, rzućcie okiem bo ja już nie wyrabiam chciałbym żeby już to było za mną cały ten proces gojenia😐Z góry dzieki👍

 

don_domini00s

Active member
Cześć, wyglada to na zwykła opuchliznę, która jest normalna w końcu była w tym miejscu ingerencja chirurgiczna. Nic czym by się trzeba było niepokoić. Mi dziś mija 9 dzień po obrzezaniu pełnym h&t i tak na prawdę dopiero dzisiaj opuchlizna zeszła. U Ciebie nie widze dokładnie czy ta czarna plamka w miejscu wędzidełka to szew czy zakrzepła krew, jeśli krew to polecam delikatnie przemywac ciepła (w sumie taka bardziej letnia) woda i szarym mydłem, dokładnie spłukiwać i psikać octeniseptem. Ja mialem jeszcze zalecone smarowanie maścią Linomag żeby opatrunek nie przylepial sie do rany i szwów. W miejscu wędzidełka opuchlizna może utrzymywać się trochę dłużej bo akurat to miejsce jest bardzo delikatne, bardziej ukrwione i unerwione. Nie ma co panikować, tutaj nic sie nie przyspieszy, trzeba czekać, trzymać higiene i z dnia na dzień będzie tylko lepiej. Jeśli masz jakieś mocne wątpliwości co do procesu gojenia warto się skonsultować z lekarzem nawet jeśli miałby to być inny niz ten który wykonywał zabieg.
 

Andrew192

New member
Dzięki Panowie, skóry zostawił doktor dosyć dużo, nawet próbowałem to naciągnąć do góry tylko trochę się schizowalem że coś spieprze, ale gdy go polewam letnią wodą to się wtedy kurczy i może spróbuję delikatnie wepchnac to spowrotem
 

don_domini00s

Active member
Jeżeli nachodzi te pół cm na żołądź i na tyle żeby schować szwy to można po przemyciu właśnie tak ta resztkę napletka naciągać byle delikatnie, wtedy będziesz miał taki naturalny "opatrunek". Miałem tak zalecone po wycinaniu wędzidełka pare lat temu. Tylko wtedy szwy mogą drażnić nieco żołądź i może być niewygodnie.
 

nope

Well-known member
Jak mu tylko delikatnie na zoladz wejdzie to raczej nie fajnie bo i tak będzie mu sie zwijał spowrotem. Nie do upilnowania.
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry