• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po obrzezaniu staplerem

samt21

New member
Siema,
jestem już 9 dni po zabiegu obrzezania staplerem i pierścień silikonowy zaczął sie rozpadać a w jednym miejscu już odpadł (Był rozcinany w 4 miejscach przez lekarza), czy to trochę nie za szybko? Również strup z wędzidełka zaczął odpadać. Czy to może być przez to, że po tygodniu lekarz kazał mi chować wszystko pod napletek?
 

Trolo

Well-known member
Raczej będzie to normalny proces gojenia niż coś nienormalnego, a zasłanianie napletkiem zmniejszy wysychanie rany.
 

dandoo

Active member
z tym pierścieniem różnie jest, mi zaczął pękać w 3 tygodniu i do końca 4 wszystko zeszło. Z tego co wiem, tym co mieli nacięty pierścień wcześniej, zaraz po zabiegu to wcześniej się rozpadał. Dbaj o higienę i rób uciskowy opatrunek jeszcze przez tydzień na noc albo do czasu zniknięcia bólu przy wzwodach, żeby je zniwelować w nocy, a które miałyby rozwalić szwy czy otworzyć coś, miłego
 

samt21

New member
Z tymi opatrunkami to właśnie nie wiem, bo 2 dni temu lekarz mówił żeby już ich nie używać tylko chować sprzęt do napletka. Kolejna wizyta za tydzień zobaczymy jak to będzie
 

Trolo

Well-known member
Jak na moje jest ok. Opuchlizna powinna zejść po jakimś czasie jak się wyluzuje napletek i miejsce połączenia.
 

Podobne tematy

Do góry