• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po obrzezaniu staplerem Anastomat ZSR - problem ze zszywkami pod skórą

Ten

New member
Witam,
tak jak w temacie mam problem ze zszywkami pod skóra po obrzezaniu Anastomatem. Skóra w linii cięcia już się zrosła a pod nią zostało sporo zszywek, które wg mnie chyba nie mają szans się same przedostać na zewnątrz żeby wypaść. chirurg na wizycie kontrolnej powiedział, że one same wypadną ale chyba nie zauwazył tych pod skórą bo one są wyczuwalne dopiero po dotyku. Od zabiegu już mineło 24 dni czyli 3,5 tygodnia.
 

mmk

New member
Niestety nie wiem czy wypadną same czy nie, musisz wierzyć chirurgowi lub skonsultować się z innym.

Jeżeli to możliwe to opisz jak po zabiegu się czułeś, gdzie miałeś wykonywany i jaki koszt około. Czy dobrze się wszytko goiło? Bo ja jestem już po jednej nieudanej plastyce i planuję obrzeżanie tą metodą ale poszukuje informacji na jej temat od tych osób co miały nią robione obrzezanie.

Z góry dziękuje.
 

Ten

New member
Okej, a więc tak. Po zabiegu czułem się dobrze. pierwsze 2-4 h lekki ból ale obeszło się nawet bez jednej tabletki typu Ibuprom czy coś jak i przez cały okres leczenia. Miałem usuwanie napletka i wędzidełka wiec były i metalowe zszywki Anastomatu jak i zwykłe szwy. Wszystko goiło się dobrze i już po tygodniu wyglądało to fajnie. Po dwóch mogłem w sumie chodzic bez opatrunku ale zrobilem to dopiero w jakims 17 dniu. Niestety trzeba pilnować czy te zszywki nie zarastają pod skórą. Linia cięcia wyglądała na zagojoną i dopiero po 3 tyg i wizycie u lekarza zorientowałem się że pod skórą są zszywki. Same by nie wypadły. Było ich chyba z 6 które zostały wiec sam je łapałem i przebijałem przez cienką skóre w ich miejscach. Trzeba było zacisnąć zęby i się trochę pomęczyć żeby przebić się z dwóch stron zszywki żeby odgiąć jej brzegi i wyciągnąć. Po miesiącu i 2 dniach dokładnie wszystko wygląda super. Zabieg kosztował 2000 zł i był w Szczecinie w Mediklinice u dr Sławomira Archimowicza. Małomówny ale fachowiec. Ale wypytywać go o wszystko bo odpowie bez problemu. jak jakieś pytania to pisz.
 

mmk

New member
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Do Szczecina nie pojadę bo mieszkam na drugim końcu Polski. Poszukam w Krakowie. A jeśli jeszcze mógłbyś dodać jakieś zdjęcie jak to teraz wygląda po obrzezaniu? Byłbym wdzięczny.
 

Podobne tematy

Do góry