• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po obrzezaniu i wydłużeniu wędzidełka

Oleole

New member
Witam, może ktoś tutaj odpowie, jestem właśnie kilka godzin po zabiegu i mam pytanie.
Mój napletke jest cały czas zsuniety( a właściwie to mało napletka widać tylko opuchlizna) czy tak to ma być po obrzezaniu czesciowym?
Lekarz tak go zabandazowal i mówil żeby nic nie ruszać.
Zmiana opatrunki dopiero jutro po kapaniu a boję się, że zrobi mi się jakaś oponka:/
 
Ostatnia edycja:
Witaj, tak samo miałem zabieg usunięcia stulejki ( częściowo ). Jakie Tobie lekarz przepisał leki/mascie po wyjściu ze szpitala? Jakieś ćwiczenia kazał robić? Np. Ściągać z żołędzia skórkę/ smarować maścią na szwy? Odpowiesz mi bo to bardzo ważne :(
Mi zdjęli bandaż po jednej nocy później chodziłem już bez. Co do wyglądu to mi napletek zasłania 2/3 żołędzia w spoczynku
 

Oleole

New member
Nie przepisał mi nic, kazał mi myć normalnie w wodzie z mydłem. Aktualnie napletek mam ściągnięty za żołądź i mówil że tak ma być, myślę że teraz nie był Bym nawet w stanie naciągnąć na żołądź bo mam tak spuchniete tam gdzie było cięcie.
 
To czaisz ze mi przepisał maść i kazał to ściągać i tam smarować? + do tego ściągać ile się da i ćwiczyć żeby nie zarosło ponownie. A przy dotyku jest taki ból ze masakra a on jeszcze każe ściągać ( jeden raz smarowała mi pielęgniarka ). Było to tak ze leżałem na łóżku w szpitalu przyszła pielęgniarka i mówi żebym do sali poszedł. No to idę ( nie wiedziałem co chce ) każe mi się kłaść i odsłonić go zrobiłem to a ona nagle go złapała i odrazu w dół I maść tam dała. Był taki ból ze aż się zerwałem z łóżka ( taki ból jakby na żywca coś z twoim ciałem robili. )

Dziwne ze nic ci nie przepisał ani nie zalecił nic po operacji.
 

Oleole

New member
Najbardziej zastanawia mnie, że mam cały czas napletek ściągnięty z żołędzia, może jeszcze się ktoś wypowie czy tak to ma być?
Zalecił noszenie do góry i ciasne majtki :)
Zabieg miałem u polecanego tu na forum doktora więc myślę, że dobrze mi wszystko zalecił? :)
 
Nawet jak w spoczynku masz to cały odsłonięty? Może w końcu miałem całkowite obrzezanie bo raczej nie możliwe żebyś miał całego odkrytego po częściowym. PsJaki miałeś rodzaj znieczulenia?
Ja miałem ogólny
 

Oleole

New member
Tak mam cały czas nawet w spoczynku, dziś miałem zabieg lekarz zawinąl opatrunek gdy napletek był ściągnięty i tam mam do teraz. Mam bardzo duża opuchlizna która jest zaraz za żołędzie właśnie. Znieczulenie miałem miejscowe dostałem chyba 4 zastrzyki może to przez to już sam nie wiem :/
 

esco

New member
Gdzieś tu na forum była informacja że napletek powinien być nasunięty na żołądź bo wtedy szybciej limfa schodzi i nie robi się zadupek. W moim przypadku było tak że od samego początku miałem napletek naciągnięty na żołądź i nie miałem jakiś super problemów z jego ściąganiem do końca - wiadomo cośtam bolało bo szwy, świeża rana itp. Teraz jestem miesiąc po zabiegu ze ściąganiem napletka nie mam problemów, ślady po szyciu jeszcze są i delikatna opuchlizna po usuwanym wedzidełku. Z tego co lekarz mówił - dr Drabina - to po wędzidełku goi się najgorzej i najdłużej i nie ma recepty ile ma się to goić, jednemu miesiąc wystarczy a drugiemu pół roku - każdy ma innym organizm.
 

Oleole

New member
Esco no właśnie zabieg miałem u doktora Drabiny i mówil dokładnie, że mam to tak zostawić, tylko strasznie mnie nie pokoi ta opuchlizna :/niby to dobiera dzień po i dodatków miałem przedłużanie wędzidełko, może to dlatego już sam nie wiem
 

Karo

New member
Mi sie to nie podoba. Nie powinno tak puchnac. Chociaz kazdy ma inne powiklania.. Dbaj bardzo o higiene. Zeby nie bylo zadnych zarazkow. Sam tez robilem zimne oklady. Lod przez recznik czy cos. Technika dowolna. Jak za 3 dni ci sie nie polepszy to idz do szpitala to pokazac. Bo wiem ze do urologa to sie dostac ciezko ;)
 

Oleole

New member
No właśnie średnio to wygląda, ale teraz po kapaniu wydaje mi się że jest ciut lepiej, może też to kwesia że mimo wszystko dostałem te 4 razy znieczulenie. Ogólnie bólu nie mam żadnego tylko przy zmianie opatrunki był mały problem :) zrobię tak jak mówisz jak coś to pójdę w poniedzialem do szpitala, ewentualnie może prywatnie do urologa :)
 

Podobne tematy

Do góry