• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

po obrzezaniu częściowym

anoni_m

New member
Jestem pierwszą noc po zabiegu i po przebudzeniu miałem niemiłą niespodzianke - majtki cale we krwi i wydaje mi się ze z jednej strony caly czas lekko leje się krew. Domyślam się, że nie jest to normalne, ale czy od razu lecieć do lekarza czy jeszcze przetrzymać? Opatrunek który mam założony mam ściągnąć jutro rano a już jest cały czerwony poniżej przesyłam zdjęcie
imgur: the simple image sharer
 

tomalke

New member
Oponka przy częściowym wydaję się taka duża bo opuchlizna. Przez 3 dni też się nią martwiłem. Co do krwawienia to ja bym się przejął. Umyj siuraka polewając go wodą z mydłem i zlokalizuj gdzie to dokładnie cieknie.
 

szymon1

New member
Krwawienie musisz zatamować, wez zdezynfekuj penisa np octaniseptem wez jalowy gazik i przycisnij ten gazik w miejscu krawienia na 5 min, penisa trzesionymaj uniego ku gorze zeby krew nienaplywala do niego. Jak przestanie krwawic to dopiero wsadz go z powrotem w opatrunek, w innym poscie gdzies opisalem jak to zrobic, i tu na forum tez jest instrukcja. Jak bedzie mocno krwawil to skonataktuj sie ze swoim lekarzem. Obejrzyj jeszcze czy gdzies szew nie wypadl czy cos gdyby tak bylo i rana mocno sie rozeszala to zglos ci do lekarza niech zalozy szew. A i nos go potem w slipach uniesionego w gore, podpaska gruba BELLA NORMAL w slipy i penis w gore.
 
Ostatnia edycja:

anoni_m

New member
po 48h:
po dzisiejszym ściągnięciu opatrunku lekkie ślady krwi przez to ze gaza się przykleiła do rany. Przez ile mniej więcej powinienem jeszcze trzymać penisa w górze? jak ocenicie tą opuchliznę(zarówno oponkę jak i ujście cewki moczowej)? Lekarz po rozmowie telefonicznej wspomniał, że może będzie trzeba popuścić jeden szew i pozbyć się nadmiaru tej krwi z oponki - mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
Przez ile mniej więcej powinienem jeszcze trzymać penisa w górze?

cały czas aż do ustąpienia oponki
 

szymon1

New member
Jak jestes z nim w kontakcie to mozesz mu to pokazac moze cos zaradzi, chcoc nie slyszalem o czyms takim, daj znac na forum jak cos takiego zrobi. Lekkie slady krwi to normalna sprawa. Jak odrywasz opatrunek od ran to wcześńiej spryskaj ho np octaniseptem, latwiej odejdzie i nie powyrywa strupow. Ty miales moze nacinana cewke czy cos przy niej robione?
 

anoni_m

New member
mam jeszcze pytanie odnośnie maści, lekarz przepisał mi bedicort g żebym smarował miejsca szycia po 10 dniu od zabiegu, ale w ulotce przeczytałem, że nie należy jej używać w okolicach narządów płciowych. Czy ktoś z Was miał doczynienia z tą maścią i może się wypowiedzieć?
 

szymon1

New member
On ci to przepisal po jakiejs wizycie kontrolnej czy w ciemno? J atego nie stosowalem, generalnie jesli zdecydujesz sie tym smarowac, to na pewno cieniutka warstwa i tylko okolice szwow jak juz, ale nie namawiam cie do tego bo nie mam akurat z ta masica doswiadczen
 

anoni_m

New member
przepisał zaraz po zabiegu. byłem u niego z tą opuchlizną powiedział, że jak mu to powiedziałem przez telefon to gorzej sobie to wyobraził. nałożył mi napletek na żołądź (ból niesamowity jak to robił) i byłem w szoku bo okazało się, że przykrywa w całości więc jestem bardzo zadowolony z zabiegu :) z 3-4 szwy mi już wypadły więc dosyć szybko, mam nadzieję, że za niedługo się zagoi
 

szymon1

New member
Rozsadnie byloby stosowac sie do zalecen lekarza, o ile lekarz wie co robi. Poszukaj info w googlach moze wiecej bedzie przypadkow ze masc ta zapisuja lekarze. Jesli sie zdecydujesz to cieniutka warstwa smaruj
 
A ja absolutnie polecę stosować się do zaleceń lekarza.
Ja po 4 (o kurde! to już tyle?!) miesiącach od zabiegu pełnego obrzezania nadal borykam się z dużą opuchlizną i... bardzo bym chciał, żeby ktoś spróbował przepisać mi jeszcze jakąś mocną maść, zamiast wysyłać do cięcia ;]

Jeśli coś by się działo - powiększenie opuchlizny, zaczerwienienie, swędzenie to powinieneś maść odstawić ale wcześniej nie powinieneś się wahać i stosować ją regularnie
 

anoni_m

New member
na dzień dzisiejszy czyli 6 dni po zabiegu wygląda to tak:
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
mam pytanie ten kawałek skóry zaznaczony w kółku będzie mi tak zawsze odstawał? można coś z tym zrobić?
już prawie udało mi się ściągnąć cały napletek ale niestety dostałem blokady psychicznej, że nie dam rady odprowadzić go na miejsce, jutro kolejny dzień z celem, że w końcu musi się udać :)
 
Miałeś usuwane wędzidełko? NA poprzednich zdjęciach to niejednoznacznie wygląda.
Jeśli tak to chyba jakaś pozostałość... może tak zostać ale powiedziałbym, że to jakiś wielki kłopot.

Najpierw wylecz do końca rany a potem się martw taką... pierdołą ;)
 
Masz wycięte wędzidełko.
Właściwie nic takiego - też mam wycięte.

Co prawda dla wielu to najczulsze miejsce na penisie ale bez niego też się nieźle funkcjonuje. Lepiej żebyś wiedział co Cie wycięli...
 

Podobne tematy

Do góry