Po obrzezaniu częściowym

maciek12

New member
Witam, 4.07 miałem zabieg obrzezania częściowego. Lekarz powiedział, że ze względu na to że piłka nożna to sport kontaktowy mogę wrócić do gry dopiero po 3-4 tygodniach :( . chciałbym zachować formę po ilu dniach/tygodniach mógłbym zacząć biegać?
Lekarz zalecił przemywać Rivanolem, czyli mam wziać na gaze i przykładać do penisa, czy polać albo zanurzyć w Rivanolu? Po 2 dniach zalecił ściągnąć napletek ale bolało i nie dałem rady :/ Wyślę później zdjęcia do jakiego stopnia jestem wstanie odciągnąć napletek.
 

tomalke

New member
Pewnie to kwestia indywidualna i jak będziesz się czuł. Być może po tygodniu po zabiegu prócz szwów nic nie będzie widać, że ktoś przy małym majstrował. Więc usztywniasz by Ci nie latał za bardzo i jedziesz. Tylko by Ci ktoś w niego nie przywalił.
 

maciek12

New member
Lekarz kazał drugiego dnia po zbiegu odsłonić i przemyć rivanolem żołądź, niestety minął juz 3 dzień i nie jestem w stanie ściągnąć napletka, szwy są,pod nim schowane. Powinienem skontaktować się z lekarzem, poczekać jeszcze? Może macie jakiś sposób na ułatwienie odsłonięcia żołędzia. Doktor wspominał ze,będzie bolalo, ale boje się próbować na sile, aby nie uszkodzić szwów.
http://imgur.com/tH9Q8zw.jpg
http://imgur.com/tH9Q8zw.jpg
http://imgur.com/tH9Q8zw.jpg
 

maciek12

New member
Mija 5 dnień od zabiegu, lecz nadal nie jestem wstanie ściagnąć napletka :( . Czy jest to spowodowane obrzękiem i nie powinienem się martwić? Czy rana będzie się dobrze goiła jeśli szwy są ciągle schowane pod napletkiem? Czy powinienem na siłę spróbować odprowadzić napletek?
 

fancom

New member
maciek12 nie przejmuj się, jeżeli utrzymuję się obrzęk to będzie ciężko Ci zdjąć napletek jesteś dopiero 5 dzień po zabiegu więc stosunkowo krótko.
Na siłę na pewno nie próbuj odprowadzać napletka, ale stopniowo i powoli.
Co do rany to dobrze by było ją przemywać, ranę wystawić na powietrze wtedy szybciej by się wszystko goiło.
 
Do góry