• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Plastyka napletka i wydłużenie wędzidełka - rekonwalescencja

DonMatteo

New member
Cześć,
jak w temacie, jestem 5 dni po zabiegu plastyki napletka i wydłużenia wędzidełka. Sam zabieg nie był straszny, co prawda w trakcie puściło znieczulenie i doktor dwa razy jeszcze dostrzykiwał znieczulenia, przez co musiałem trochę dłużej zostać po zabiegu.(nawet lekarz był w szoku, ale stwierdził, że mój organizm wyjątkowo szybko metabolizuje znieczulenie) Po zabiegu ból był umiarkowany, nadwrażliwość spora. Przez pierwszy dzień miałem nic nie ruszać, a od drugiego dnia stosować octenisept oraz miejscowo maść - Neomecynę. Ściągać napletek i aplikować. Na dzień dzisiejszy [5] - opuchlizna jest praktycznie znikoma, nocne wzwody już tak nie bolą, ale martwi mnie to, że strasznie podrażniają i uwierają mnie szwy. Praktycznie cały czas je czuje. Początkowo odgniatały się na żołędzi, a teraz po całym dniu, przy wieczornej kąpieli cała żołądź jest przez nie podrażniona i "porysowana", no i piecze. Pytanie co robić? Czy da się jakoś ten dyskomfort/ból złagodzić? Czy zagryźć zęby, będzie lepiej, a ja za bardzo panikuje? Szwy, które mam założone - są samowchłanialne.
 
Do góry