Plastyka napletka i podcięcie wędzidełka - 3 tyg. po i masakra

Lukas84

New member
Witam,

chciałbym się podzielić moimi obawami po zabiegu i szukać rady/ pomocy. Zabieg miałem 15. I , wszystko poszło gładko z użyciem lasera. Do czwartego dnia miałem wręcz książkowe gojenie, natomiast piątego obudził mnie ból i pieczenie. Zaczęły się problemy ze ściągnięciem napletka (odwodziłem już w drugim bez problemu), pieczenie, tak jakby rozrywana była skóra wokół. Pojawiło się zaczerwienienie z ropą dookoła rany i ciągły ból. Następnego dnia udałem się do lekarza, który stwierdził- zakażenie i przepisał maść z antybiotykiem. Po prawie tygodniu stosowania maści zaczerwienienie i ból ustąpił, jednak została ropa. Generalnie od tygodnia rana wygląda tak samo- odsyłam do zdjęć, jedyna różnica to kiedy rana jest sucha i bardziej mokra. Do tego okazało się, że stulejka została!!! Miałem zrobione dwa wzdłużne nacięcia po bokach penisa i zszyte w poprzek w miejscu wystąpienia stulejki (miałem delikatną stulejkę), a teraz mam dwie stulejki jedną pod a drugą nad raną:/ Co dziwne nie zauważyłem tego do momentu wystąpienia zakażenia, czy to możliwe, że to zakażenie pokiełbasiło sprawę?
We czwartek mam wizytę ponowną u lekarza. Dzisiaj przestałem stosować maść bo można ją używać do 14 dni. Odnośnie higieny nie mam sobie nic do zarzucenia, lekarz odesłał mnie do domu z lakonicznym stwierdzeniem- przemywać wodą z mydłem. To też robiłem po każdym sikaniu w dodatku dołożyłem octenisept. Czy ktoś miał podobną traumę? Nie ukrywam, że sprawa zaczyna mnie przytłaczać:(

imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
 

codex

New member
Dobrze że dołożyłeś octynisept , zwłaszcza w takim przypadku napewno lepszy niz woda + mydło.
 

yabi

New member
To nie wygląda na zakażenie, a po prostu ranę która pokrywa się białą powłoką - przynajmniej u mnie tak było - fakt, goi się dłużej ale nie zagraża niczemu.
 

Lukas84

New member
Jak długo utrzymywał ci się taki stan? Bo mnie martwi fakt, że mija tydzień a rana wygląda tak samo.

A z drugiej strony czy spotkaliście się, że przy takim zabiegu stulejki, skóra zwężyła się pod i nad raną tworząc nową stulejkę? Mam nadzieję, że jest to do wypracowania- wyćwiczenia/ rozciągnięcia.
 

yabi

New member
Jestem 3 tyg po zabiegu i ciągle to mam, ale też się obawiałem co to może być i nie mogłem sobie odpuścić kilku wizyt u lekarza. Dobrze że kupiłeś ten octisept dla pewności.
 

Lukas84

New member
Jestem 3 tyg po zabiegu i ciągle to mam, ale też się obawiałem co to może być i nie mogłem sobie odpuścić kilku wizyt u lekarza. Dobrze że kupiłeś ten octisept dla pewności.
Co lekarz polecił Ci stosować na tą ranę? Określił to jako ropę, czy po prostu "biały nalot"?Niestety mój lekarz okazało się jest na urlopie, więc wizyta odwołana.
 

okon312

New member
dobrze jakbys zamiescił zdjecia od góry członka bo tutaj średnio widać

Przeglądnij mój temat - mi się zrobiła rana ze względu na zerwanie szwów - inny lekarz polecił mi Baneocin na ranę. Dzięki niej nie leci mi ropa a rana mi się zaczyna goić. Kiedyś wrzuce fotki. Martwi mnei ciągły obrzek napuchnięta skóra a już jestem ponad 3 tygodnie po zabiegu.
 

yabi

New member
Powiedział, że to tak jest i mam to dalej smarować maścią Neomycyna.
Po jakimś czasie to znikało, w sensie przy myciu tak jakby schodziło i była pod tym albo krew albo czerwona skóra, a aktualnie już tego nie ma w ogóle.
 

Lukas84

New member
Od wczoraj zacząłem stosować żel solcoseryl i od razu widać efekt, jeden dzień i pojawia się strup. Nie zmienia to jednak faktu, że po plastyce jest ciaśniej niż przed. Czy to jest do wypracowania, czy raczej jednoznacznie do poprawki?
 

otis_d

New member
Można nad tym pracować. Na forum często przewijały się porady odnośnie ćwiczeń, wystarczy poszukać. :)
 
Do góry