Piąty dzień po zabiegu

Ryszard189

New member
Witam.Minęło 5 dni po zabiegu,miałem plastyke napletka i niby wszystko jest ok żadnych krwawień itp.,ale w ogóle nie mogę zsunąć napletka,gdy próbuje to występuje ból.Czy po 2 tyg będzie wszystko ok,czy może operacja się nie udała?
 

Alex

New member
Spokojnie, pewnie przez opuchliznę masz problem ze ściągnięciem napletka. Po dwóch tygodniach wszystko powinno być OK.
 

scream

New member
Lekarz kazał mi ćwiczyc napletek, przez pierwsze dni sciaganie go powodowalo duży ból, nieźle się napociłem podczas mycia go itp. Po ok, tygodniu ból już nie sprawia problemu, sprawia go nadwrażliwość :p Ale to też mija
 

master90

New member
Podłącze się do tematu (nie chce nowego zakładać), jestem 4 dni po, lekarz zalecił mi przepłukiwanie w rumianku. W szpitalu pokazał mi jak mam ściągnąć napletek, nawet sam mi go ściągnął i mówił że do tego momentu mam ściągać i przemywać, a w domu nie mogę nawet do połowy tego ściągnąć a przy przepłukiwaniu występuje ból! I tak się zastanawiam czy rumianek to nie za mało, powinienem czymś jeszcze smarować?
 

scream

New member
Ja żołądź smaruje detreomecyną, napletek Arnicą (swietny zel na opuchlizne). Moczyc nie mocze, lekarz kazal przemywac go wodą utleniona
 

master90

New member
Aha, mam jeszcze jedno pytanie, bo na forum czytam o opatrunkach i że trzeba ustawiać małego do góry bo lepsze krążenie i opuchlizna schodzi. A ja opatrunek miałem tylko w dniu zabiegu, opuchlizny nie mam wcale, a teraz po domu chodzę w luźnych gatkach bez opatrunku czasami gazikiem sobie obwinę. Czy to dobrze? Bo tak mi lekarz zalecił. A na forum zupełnie coś innego czytam. Tak samo z maściami, wszyscy smarują a ja mam tylko rumiankiem przepłukiwać. Czy to dobrze? (5 dzień po jak by co)
Jedyny problem to z tym napletkiem bo w 100% nie mogę ściągnąć, dzisiaj trochę dalej doszło ale w okolicach wędzidełka się lekko zakrwawiło to już go dalej nie męczyłem.
 

Ryszard189

New member
Już mija tydzień od zabiegu i nadal napletka nie mogę ani trochę zsunąć,wszystko się ładnie goi ,ale napletek ani rusz.Co jest nie tak?
 

Ryszard189

New member
Witam.Teraz wszystko ładnie schodzi ,ale np jak ściagne napletek w spoczynku i zaraz potem mam wzwód z oprowadzonym napletkiem to wtedy jest straszny ból ,jakby skóra już nie mogła się dalej rozciągnąć,co jest nie tak?
 
Do góry