• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opuchnięty i siny penis.

anonimowyx

New member
Cześć,
w sobotę 23.08 miałem zabieg obrzezania. Ogólnie zabieg przeprowadzony chyba całkiem nieźle, rana w ogóle nie krwawi, aczkolwiek penis z lewej i prawej strony jest opuchnięty oraz cały siny. Trzymam go cały czas w pozycji pionowej. Czy to normalne? Kiedy powinno to ustąpić? Dodam również, że miałem wiele dawek znieczulenia.
 

nope

Well-known member
Siniaki i opuchlizna to norma, chyba ze wywalilo ci banie jak ul od pszczół to do lekarza wio.
 

mati12

Well-known member
Tak jak wyżej opuchnięte, siniaki wszystko normalne,dbaj o higienę noś opatrunek i uniesionego do góry. Kiedy masz wizytę kontrolną?
 

anonimowyx

New member
O higienę dbam, opatrunki zmieniam z 5 razy dziennie, przy każdej wizycie w toalecie. Wizytę mam za tydzień w poniedziałek.
 

nope

Well-known member
Z tymi opatrunkami to nie przesadzaj. Podrazniasz tym rane na pewno i spowalniasz gojenie. Wystarczy raz na dzień po zadbaniu o higienę rany. Opatrunek zmieniaj 1-2 razy dziennie max.
 

anonimowyx

New member
Nie wiem, w jaki sposób miałoby to podrażniać ranę. Rana, jak na te kilka dni naprawdę ładnie i szybko się goi. W dodatku nic się nie przykleja, więc przy wymianie nic nie muszę odrywać. Myślę, że naprawdę ciężko będzie zrobić taki opatrunek, który nie będzie się przemieszczał, oraz który pozwoli na bezproblemowe i komfortowe oddawanie moczu. Boję się, że ta opuchlizna oraz zasinienie są spowodowane błędnie podanym znieczuleniem. Kupiłem lioton 1000, będę co jakiś czas smarować. Osłonowo na naczynia krwionośne kupiłem też rutinoscorbin.
 

nope

Well-known member
Wstaw fotki opuchlizny i zasiniaczenia. Spróbuję doradzic. Normalnie. Ja robiłem opatrunek taki że czubek był widoczny i można było sie odlać bez problemu. Można też podkladać gazik pod cewke żeby nie zasikac całego opatrunku od spodu. A opatrunek oklejałem u podstawy kilkoma paskami przylepca do skóry żeby go "trzymało" i żeby nie przesuwał się do góry (nie spadał z freda)
 

anonimowyx

New member
Miejsce szwów smaruję 2 razy dziennie Detreomycyną, dodatkowo lekarz przepisał mi tygodniową kurację antybiotykiem doustnym Xyvelam. Mam nadzieję, że wszystko się sprawnie i szybko zagoi. Jak to wyglądało u Was z np. basenem, sauną, parkiem linowym, siłownią? Po jakim czasie będę mógł korzystać z takich aktywności?
 

Podobne tematy

Do góry