• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opuchlizna żołędzia

amsah

New member
Nie wiem czy jest różnica, ale od siebie polecam Microdacyn do przemywania po oddawaniu moczu i przy zmianie opatrunku. To miałem zalecone na wypisie po zabiegu. Niemniej, którego byś nie używał, pamiętaj, żeby też nie przesadzić, łatwo o przesuszenie miejsca.
 

Krystiankendroj

Active member
Ja pamiętam jak po zabiegu z miesiąc czasu szczałem po kontach nie mogąc wycelować, a sama cewka z dwa tygodnie co oddanie moczu bolała, do tego krwiaki jakieś płyny wyciekające wszystko przeszlo , to świeża rana , świeża sprawa , i dość wrażliwe miejsce
 

flader

Active member
@aurono To dobra okazja by weszło to w nawyk, oczywiście w domu, bo poza można sikać na stojąco. W domu jednak sikanie na siedząco jest jak najbardziej wskazane. Nie tylko ułatwia to oddanie moczu i pozwala na całkowite opróznienie pęcherza, ale przy okazji jest higieniczniejsze, bo odpryski nie idą nigdzie dookoła toalety czy nawet generalnie łazienki.
 

amsah

New member
Ja opatrunek gaza jałowa + bandaż kohezyjny stosowałem przez prawie 2,5 tygodnia, bo tego wymagała rana i tak czułem, że będzie bezpieczniej. Potem na dzień już tylko gaza z kawałkiem plastra, do momentu wypadnięcia zszywek, żeby nie podrażniać nieustannie miejsca bielizną. Ale wydaje mi się, że to według potrzeb będziesz musiał dostosować dla siebie samego.
 

flader

Active member
One już powinny zostać wyjęte. Jeżeli szwy są samorozpuszczalne to powinny wyjść w maksymalnie 3 tygodniu. To już jest za długo i spowoduje brzydkie blizny. Idź do lekarza by je wyjął.
 

Loco12

Member
Wyjmuj, wyjmuj, mi nie chciały wypaść samorozpuszczalne i poszedłem z nimi do doktorka w 26 dniu. Wydaje mi się, że i tak troszkę za późno to było bo mam lekkie ząbki, ale widzę, że z czasem się troszkę wygładziły
 

Podobne tematy

Do góry