• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opuchlizna w miejscu cięcia

mietekmietkowy

New member
Jestem 23dni po zabiegu obrzezania cześciowego z przecięciem więzadełka. Od tego czasu wypadła mi może jedna szew rozpuszczalna. Martwi mi opuchlizna wokół członka w miejscu gdzie było szyte, ta skóra bardziej zewnętrzna w tym miejscu stwardniała i porobiły się takie ząbki od szwy do szwy, takie fałdy, to wszystko nie jest spójne ze skórą od drugiej strony bliżej żałędzia, jest nierówność. Przez 10 dni trzymałem do góry członka, trochę się masturbowałem od paru dni, ale nie wiem czy to ma wpływ na to. Polecacie coś w takiej sytuacji?
 

sławek83

Moderator
Po tylu dniach tylko jedna szew wypadła!! Coś tu nie tak?? Opuchlizna też już powinna być minimalna. Ciężko coś doradzić bo to już dłuży okres od zabiegu a problemy takie jakie występują na samym początku. Jakbyś wstawił jakąś fotkę...
 

sławek83

Moderator
Moim zdaniem to nie wygląda źle. Przy wędzidełku masz już ładnie zagojone, może nie jest "zrobione" najładniej ale nie ma tragedii. Najbardziej można by się przyczepić do tych szwów, powinno ich być znacznie mniej. Na trzecim zdjęciu widać, jakby szwy były za mocno związane, aż takie jakby wbite w skórę. Ja myślę, że jak już ci szwy wypadną w końcu, opuchlizna całkowicie zejdzie i wszystko zrobi się miękkie, to "wacek" będzie wyglądał ładnie. Ja w miejscu szwów miałem twarde dosyć długo ale po kilkunastu tygodniach wszystko ładnie zmiękło. Drugi zabieg ci nie grozi ;)
 

mietekmietkowy

New member
Moim zdaniem to nie wygląda źle. Przy wędzidełku masz już ładnie zagojone, może nie jest "zrobione" najładniej ale nie ma tragedii. Najbardziej można by się przyczepić do tych szwów, powinno ich być znacznie mniej. Na trzecim zdjęciu widać, jakby szwy były za mocno związane, aż takie jakby wbite w skórę. Ja myślę, że jak już ci szwy wypadną w końcu, opuchlizna całkowicie zejdzie i wszystko zrobi się miękkie, to "wacek" będzie wyglądał ładnie. Ja w miejscu szwów miałem twarde dosyć długo ale po kilkunastu tygodniach wszystko ładnie zmiękło. Drugi zabieg ci nie grozi ;)
dzieki za odpowiedz. kurde ja bym chciał żeby już za miesiac w miare sie wyrównało...ale kilkanascie tygodni, to chociaż na wakacje zeby juz był... tyle lat sie czekało żeby normalnie pogrzmocić, a tu jeszcze czekaj człowieku :D poczekamy zobaczymy, ale nie powiem ciśnienie jest :D
 

mietekmietkowy

New member
zastanawiam się czy trzymać go do góry, nie wygodnie mi z tym, ale jakby to przyspieszyło proces zejscia opuchlizny to musiałby tak zrobic, myslisz że to coś pomoże teraz?
 

sławek83

Moderator
Ja przestałem "wacka" trzymać ku górze jak miałem zagojoną ranę i nadwrażliwość była już mniejsza. Bardziej by ci chyba pomogło na opuchliznę naciągnięcie napletka na żołądź tyle ile możesz. Na zdjęciach nie widać u ciebie jakiejś dużej opuchlizny, oponki, wszystko ładnie wygląda dlatego, teraz musisz tylko czekać jak wszystko samo dojdzie do siebie.
 

fancom

New member
Witam ja miałem korektę krzywizny i przy okazji wędzidełko , i mam chyba wycięte całkowicie , co myślicie o tym 13 dzień po zabiegu i martwi mnie taka żółtawa tkanka jak by żyłkowata pod zołędziem a przed napletkiem imgur: the simple image sharer , a tu góra i boki chyba ładnie imgur: the simple image sharer

Bardzo ładnie się goi coraz lepiej to wygląda :) co do żółtawej tkanki to może to szwy się rozpuszczają, ja miałem podobnie po wycięciu wędzidełka tylko że ja bardziej biały kolor miałem.
A wędzidełko masz wycięte jak na moje oko.
 

mietekmietkowy

New member
Wszystko idzie ku dobremu, zostało mi 4 szwy. 3 na więzadełku i jeden troszkę dalej. Twarda skóra przy szwach mięknie i jest juz mniejsza i przestaje boleć przy dotyku, blizny troche nie fajnie wyglądają ale z tym to akurat sie nie przejmuje :] do lekarza jednak nie poszedłem bo szkoda mi kasy...pozdro
 

Podobne tematy

Do góry