opuchlizna tydzień po zabiegu całkowitego usunięcia napletka

mithra

New member
Czesć, tydzień temu miałem zabieg całkowitego usunięcia napletka. Przez pierwsze dwa dni co 8h zmieniałem opatrunek poprzedzając to okładami z rivanolu i stosowaniu masci altan... (nie pamiętam dokładnej nazwy). Obecnie opatrunek i okłady robie rano i wieczorem. Bóle podczas wzwodów nocnych ustaneły i w zasadzie wszystko ładnie się goi jednak dzisiaj zmieniając opatrunek zauważyłem opuchlizne pod żołędziem (tak jakby skóra pod szwami była napompowana..)

Czy jest to normalne, że przez tydzień od zabiegu nie obserwowałem opuchlizny a ta powstała z takim opóźnieniem? powinienem udać się do lekarza wykonującego zabieg czy cierpliwie przeczekać stosując okłady z rivanolu?
 

tanami33

New member
Zdarza się, naprawdę. Na opuchliznę są 2 podstawowe metody - przyklejanie penisa do brzucha oraz założenie napletka na żołądź, tak żeby chłonka mogła swobodnie odpływać. Jeśli miałeś obrzezanie całkowite, to pozostaje ta pierwsza metoda, do tego okłady z altacetu i rivanolu. Jeśli się naprawdę niepokoisz to idź do lekarza, ale raczej nie powie Ci wiele więcej niż tu napisałem.
 

mithra

New member
Ok dzieki!
Pytanie altacetem smaruje opuchliznę, altanalem szwy a rivanilem okladam całość? Octenisept znajduje zastosowanie w moim przypadku?
 

tanami33

New member
Generalnie rivanol i octanisept mają podobną funkcję - działają antyseptycznie. Alantan przyspiesza gojenie ran, a Altacet zmniejsza opuchliznę. Jeśli chcesz i masz możliwość, to możesz robić tak jak napisałeś. Jeśli rana już się zagoiła i szwy zaczynają wypadać to wystarczy sam altacet+przyklejasz do brzucha albo trzymasz go w górze w obcisłych shortach.
 

mithra

New member
Po kilku godzinach od pierwszego okladu z altacetu opuchlizna jakby zeszla, została mam wrażenie oponka ukryta pod pozostala częścią skory na trzonie. Dodatkowo od rana obserwuje na kilku miejscach opatrunku krew w miejscu pomiędzy zoledziem a pozostala skora, której do tej pory nie bylo..
 

tanami33

New member
W jaki dokładnie sposób robisz ten okład z altacetu?
Minął dopiero tydzień, trochę krwi to nic groźnego, o ile nie widać żeby rana się rozeszła czy coś podobnego
 

mithra

New member
smauję żelem a następnie zawijam bandażem. Nic, dzięki tanami33 za pomoc ! postaram się nie forsować w weekend (będzie cięzko bo w sobote wesele kuzyna)i po weekendzie pzejdę się na wizytę kontrolną mniej więcej w około 2 tygodnie po zabiegu żeby się całkowicie upewnić, że wszystko idzie w dobrym kierunku :)
 

tanami33

New member
Chyba też użyję tego altacetu. Bo przez ostatnie dni w celu walki z oponką (3,5 tygodnia po zabiegu) tylko nakładałem napletek na żołądź i tyle, ale posmarować przecież nie zaszkodzi a raczej pomoże.

Na wesele pamiętaj o obcisłych bokserkach ;)
 
Do góry
TOPlist